kalorifer ısıtmıyor

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrhba arkadaşlar yaklaşık olarak bir aydır kaloriferi açtığımda ısıtmıyor ön camın buğusu bile zorla arınıyor gecen kış 4-5 kademede çalıştırdığım fanlardan bu yıl 7 .son kademede dahi ısınamıyoruz ne yapmam konusunda bilgisi olan varmı acaba tşklr

bymfg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç ısınıyorsa kalorifer musuğundan itibaren kontrol ettirmeniz gerekiyor. Eğer çok az ısıtıyorsa diyorsanı bu sıcak suyun yolu üzerinde bir daralma var demekti ya tıkanıklık yada vana yarım açma gibi. Aracınızda antifiriz varmı yoksa koyun çünkü bu hep tesisattaki kireç vb kalıntıları temizler hemde ısı ıletkenliği yüksek olduğu için çabuk ısınır.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
termostad yada kalorifer peteği tıkalı olabilir.

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor ısınıyormu?
motor ısınıyor sanırım kalorifer hiç ısıtmıyor değil ısıtıyor fakat daha uzun sürede ve daha az sıcaklıkta kurban bayramı uzun yol gider iken motor arıza ışığı yandı yanlış hatırlamıyorsam 11515 nolu arıza verdi durup ustamı aradım uzun süre 60-70km hızla gittiğin için fan açmış olabilir devam etmemi söyledi o günden sonra arıza kaydıyla ilgili hiçbirşey yapmadım hala gaz fren ile baktığımda görebiliyorum sanki sürekli fan açıyormuş gibi bir uğultu veya ses alıyor araba içeriye sanki arkadaşla dinledik lastik sesimi ne olduğunu anlıyamadık bu olay ile bir ilgisi olabilirmi antifirizine henüz baktırmadım gecen yıl 35 civarı idi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ECN11515 = P0115 termostad sorunu veya müşür soketinde bağlantı sorunu...
bence bunu önce halletin sokete bakın patina (bakır yaşil paslanması varmı) temizleyin olmadı sensor değişecek bu fanın devamlı devrede kalmasına sebep olur

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada da ısıtma az oluyordu kalorifer peteğini değiştirdim şimdi hamam gibi ediyo valla :rakir: yani petekte sıkıntı olabilir.

emrebulbul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectraların veya astra h lerin kolarifer peteği konsol sökülmeden sökülebiliyo mu acaba ? Bilgisi olan var mı ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectraların veya astra h lerin kolarifer peteği konsol sökülmeden sökülebiliyo mu acaba ? Bilgisi olan var mı ?
Sen haklısın ama...
Eski araçlarda vectra b gibilerde termostad arızalı derdim ama bu arkadaşın aracında Astra H larda elektronik termostat var yani beyine giden sıcaklık, değerine göre (pedal konumu gaz konumu emilen havaya kadar bir çok sensor verilerine göre) termostat ve fan kendini ayarlıyor...burda P0115 hatası veriyorsa önce sensora en son termostada bakılır.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim araba vectra b peteği ön konsol sökülmeden yaptırdım.
torpido gözünün altından hafif bir çektirmeyle açtı orayı peteği çıkarttı yenisini de ordan geri taktı yani yarım saat sürmedi bile yapıp takması. ben kime gittiysem ön konsol sökülmeden yapılmaz dedi bu adam tanıdığım oto elektirkçi sökmeden tertemiz yaptı.