Kapı koluna led uygulaması.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar bende kapı kollarıma led yapmak için burada kendi uygulamalarını gerçekleştiren arkadaşlarımdan cesaret aldım ve kapı kollarına led uygulamaya karar verdim.

Bugün gidip 5mm'lik 2 tane direnç takılmış kırmızı mantar led aldım.

img1901sz.jpg

Bu kadar. Sadece gidip 2 tane led aldım, henüz uygulama yapmadım. Hala kapıları sökmeye biraz tırsıyorum ama yapmaya çok niyetli olduğum için geri basmamak için konusunu bile açtım...

...

Tamam artık o kapılar sökülecek, geri dönüşü yok ilan ettim artık. Yine de sökmezden evvel hani son dakika tavsiyeleri varsa alabilirim. (Onu kırma, şuna dikkat et, kırmızı kabloyu değil mavi kabloyu kes gibi) (:)

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kapı koluna led uygulaması.

GNSpower link' Alıntı:
Bu kadar. Sadece gidip 2 tane led aldım, henüz uygulama yapmadım. Hala kapıları sökmeye biraz tırsıyorum ama yapmaya çok niyetli olduğum için geri basmamak için konusunu bile açtım...

Yemin ederim gözümden yaş geldi. Hala gülüyorum. Doğan bey allah da sizi güldürsüzün her daim. Of karnıma ağrılar girdi yemin ederim . Nedendir bilmiyorum yazıyı o kadar ciddiyetle okumaya başladım ki "ama bu kadar, sadece aldım" kısmını görünce tutamadım kendimi. Üstad Allah ne muradın varsa versin.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

metlife link' Alıntı:

Yemin ederim gözümden yaş geldi. Hala gülüyorum. Doğan bey allah da sizi güldürsüzün her daim. Of karnıma ağrılar girdi yemin ederim .

Bir yerden başlamak lazım dedim. (:)

Neyse en azından konuyu açmakla kötü etmemişim, sevindim valla neşemi paylaştığınız için. (:)

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En azından almışsın ama. :) Ben 1 haftadır  aksesuarcıları dolaşıyorum, adamlara mantar led dediğim an afallamış bir şekilde bakıyorlar. Elektronikçilerde vardır gerçi de ben aksesuarcılarda daha orjinal bir şey bulma umuduyla çıkmıştım yola. Meğer çok yanlış çıkmışım.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

metlife link' Alıntı:
En azından almışsın ama. :) Ben 1 haftadır dolaşıyorum aksesuarcıları dolaşıyorum, adamlara mantar led dediğim an afallamış bir şekilde bakıyorlar. Elektronikçilerde vardır gerçi de ben aksesuarcılarda daha orjinal bir şey bulma umuduyla çıkmıştım yola. Meğer çok yanlış çıkmışım.

Elektronikçiler gerçekten de bu işi iyi biliyor, araba için mantar led 5 mm dedim hemen çıkarttılar, birde direnç dedim, şipşak onu da taktılar. En azından teşkilatım hazır oldu. (:)

Aksesuarcıların algı eşiğinin altında kalıyor olabilir bu kadar basit olması nedeniyle. Adamlar kombine bütün arabanın altına led çekmeye daha meyilli oldukları için 2 tane mantar led deyince "Ne işe yararki 2 tanesi heleki 200 tanesi daha iyi yanacakken" diyor olabilirler içlerinden. (:)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

destekçiniz abi!! :D.sen yap sonra ben de yapacam bak :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Azmettim valla. Yapacağım ben bu işi. (:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
ledleri nerden ne kadara aldın abi?

Bunları bir aile dostumuzun dükkanından aldığım için para veremedim ama internetten baktığımda ledlerin 500 tanesi 40 lira. Dirençlerinde 200 tanesi 10 lira. O yüzden sen bir yerden alırken tanesine ahım şahım bir fiyat veremezler. Verirlerse aha linkleri. (:)

http://www.malzemeci.net/5mm-Kirmizi-Mantar-Led-500-lu-Paket-_1954.html#0

http://www.malzemeci.net/Mantar-Led-icin-Direnc-200-Adet-_2188.html#0

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Bunları bir aile dostumuzun dükkanından aldığım için para veremedim ama internetten baktığımda ledlerin 500 tanesi 40 lira. Dirençlerinde 200 tanesi 10 lira. O yüzden sen bir yerden alırken tanesine ahım şahım bir fiyat veremezler. Verirlerse aha linkleri. (:)

http://www.malzemeci.net/5mm-Kirmizi-Mantar-Led-500-lu-Paket-_1954.html#0

http://www.malzemeci.net/Mantar-Led-icin-Direnc-200-Adet-_2188.html#0
abi zaten benim kendi dizayn ettiğim board icin bu ledlerden almıştım.yaklaşık 20 tane falan boşta var kullanabileceğim.acaba özel bir led mi diye merak ettim ondan sordum teşekkürler :)