Kapılardan gelen gıcırtı

Ahmetilgaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakımsızlıktan oluyo bunlar. ben apartmanda oturuyorum, evin önüne denk gelen yer apartmanın park yeri ve hep arabayı oraya park ediyoruz, meydanlık bi yer ve herkesin balkonunun, gözünün önü. balkond otururken sürekli bakar dururum oraya ve 5 yıldır hiç kimsenin bırak kaputu açıp bakmasını, şöyle bir lastiklere baktığını bile görmedim. bi de komşuluk az zaaten. ben araçla çok ilgiliyim, forumdan bilenler bilir, yapmadığım şey kalmadı ama bunların tümünü müstakil olan baba evinde yapabiliyorum. neden ...? çünki apartman önünde yukarıda anlattığım nedenden dolayı ben de lastiklere bile bakmaya çekiniyorum çünki, millet görmedik filan der şimdi 10 senelik arabayı aldı, başı göğe erdi, görmedik falan filan.

arada muhabbetlerde yeri denk gelince soruyorum ya da konuyu açıyorum birşeyler yapmaktan filan. ve davranışları gibi lafları da aynı. aynen şöyle;
-ben anlamam abicim. ben o işlerden anlamam. o benim işim değil.
-ben yapamam. sadece kontağı çevirir giderim o kadar.
-valla zamanı gelince götürüyoruz servise ne gerekiyosa yapıyolar, veriyoruz şu kadar para, olup bitiyor.
-valla arabada bi sorun var usta çok para istedi (sorun dediği şey aslında değil) olmazsa satarız olur biter.
-yaw gittiği yere kadar kullanırız soora satarız, bakarız bişeyler.

ve bu böyle uzayıp gider.

servis senin kapı menteşelerini ne kadar yağlar. bu çözüm yolları böyle nereye kadar gider bilmem ama kapı menteşelerinin yağsız kaldıklarından daha çabuk aşınıp böyle ses yapacaklarını ve fırsat buldukça yağlanmaları gerektiğini bilirim.

Bende araba yikamak, cila vs tam anlamiyla bir hobi haline geldi. Bilmedigim yikatmacilara hem para bayilip , hemde heryani lekeli almaktandansa haftada bir ic dis temizliyorum.Gecenlerde bir opel servisde astrasi olan bir adam geldi.Adamin yikatmacida kolcagini kirmislar.Garantiden degistirmeye calisiyordu.