Kar & Kış Lastiği

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kar & Kış Lastiği

Konfor derken; kış lastikleri özellikle ses konusunda yaz lastikleri gibi başarılı olmayabilirler bu beklenen bir durumdur.

olenus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

starmaxx ( petlas ) kullandım, komfor konusunda yaz lastikleriyle arasında bir fark yok, ne direksiyonda nede kabin içi ses bakımından en ufak bir fark yok. il gilenen arkadaş açtığım konuda ayrıntılara bakabilir. kumhoyu b,lmiyorum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim lastikçim kumho için ilk aldığında güzel lastik ama bir yıl içinde taban ve yanaklar deforme oluyor, sen göremesen bile lastiğin bütün özelliği yok oluyor yani mevsimlik lastik oyüzden de aslında çok pahalıya gelen bir lastik demişti. Ne kadar böyledir bilmiyorum. O yüzden ne olur ne olmaz diye hep en büyük markaları tercih ederim. Kış lastiğinde ise vazgeçilmezim Goodyear. 10 yıl kullandım bir aracımda şimdi taksam hala yoluna aynen devam eder.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de şuan Goodyear Ultragrip Performance 2 kullanıyorum, önceki Lassa kış lastiklerine göre yol sesi performansı çok daha iyi ama yoğun kar/buz şartlarında pek tecrübe edemedim.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ben de şuan Goodyear Ultragrip Performance 2 kullanıyorum, önceki Lassa kış lastiklerine göre yol sesi performansı çok daha iyi ama yoğun kar/buz şartlarında pek tecrübe edemedim.

Ben uzun uğraşlar sonucu 225 lik ebatta Ultragrip ice+ buldum. Buz ve karda gerçekten mükemmel ötesi bir lastik. Sadece iki karışlık  beklemiş ve ezilmemiş karda ve oldukça dik bir yokuşta kaldı. Ancak diğer zamanlarda çoğu aracın kar lastikleri ile havlu attığı yerlerde banamısın demedi. 

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Ben uzun uğraşlar sonucu 225 lik ebatta Ultragrip ice+ buldum. Buz ve karda gerçekten mükemmel ötesi bir lastik. Sadece iki karışlık  beklemiş ve ezilmemiş karda ve oldukça dik bir yokuşta kaldı. Ancak diğer zamanlarda çoğu aracın kar lastikleri ile havlu attığı yerlerde banamısın demedi. 

Ben bir kez deneme amaçlı taze kar olan dik bir yokuşu çıktım sorunsuz çıktı, inerken de sert frenler yaptım gayet stabil ve kayıpsız frenleme sağladı.

Ordan işyerimin ambarına tır/kamyon girmesi için yaptırdığım buz tutmuş rampaya ön tekeri dayadım, yarım debriyajla rampanın yarısında durup tekrar kalkmayı denedim, 4 kez patinaj atmadan çıktı ama 5 ve 6. dan sonra haliyle buz iyice sıkışınca  patinaja başladı.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Goodyear mükemmel bir lastik bence. Çok memnunum gerçekten.

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende Goodyear Ultragrip Performance 2 kullanıyorum.Tek kelime ile super...Bir kaç kez karda buzda fren denemelerin oldu hep başarılı  045thumbsup Artı yaz lastiğini hiç aratmıyor .֖nceki aracımda lassa snowways vardı asfaltta resmen ötüyordu,hiç memnun kalmadım  :(

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında kimse dikkat etmez hep çekiş nasıl fren nasıl diye bakılır. Ama bence ilk dikkat edilmesi gereken nokta yanal tutuş. Yanal tutuş zayıfsa beş para etmez o lastik. Çünkü güvenip adam akıllı bir viraja girdiğinizde nereye çıksak diye yer ararsınız. M. Alpine3 te başıma geldi mükemmel çeker hiç patinaja düşmezdi ama viraja girmek kabus gibiydi. O yüzden ilk önce çekiş ve yanal tutunmaya bakarım. Frenleme nispeten zayıf da olsa onun tedbirini kendiniz alırsınız ama diğerlerinde yapılabilecek hiçbir şey kalmıyor.