Kar & Kış Lastiği

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kar & Kış Lastiği

Teşekkürler Sn. Thejazz,

Birçok testin yanısıra 1 tane bile 215/50/17 ebatlara dair test olmaması fikir verdi biraz :)

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha ince lastik alabilirsiniz. Ben geçen sene UG7 aldım tanesi 250 TL den. Standart Bridgestone lastiklerden sonra dünya varmış dedim. Geçen kış gayet memnun kaldım.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Teşekkürler Sn. Thejazz,

Birçok testin yanısıra 1 tane bile 215/50/17 ebatlara dair test olmaması fikir verdi biraz :)

Rica ederim Tolga Bey  011zaa

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün sipariş verdim 205/50/17 lassa snoways era kış lastiği.tanesi 360 tl . petlasla lassa arasında kalmıştım petlas 205 tl fiyat verdiler.215/50/17 ölçüleri bulmak çok zorr olduğu için lastik kalınlığı biraz azaltmak zorunda kaldım. iki lastik arasında %1,57 ölçü farkı çıktı .bakalım umarım pişman olmayız

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende geçenlerde internetten 215/50/17 Goodyear U. Performance ları tanesi 400 liradan almıştım.

Bayiler tedarik sorunu olduğunu söylüyor ve büyük markalara verilen rakamlar neredeyse 600 liraya yaklaşabiliyor, düşünenler Hepsiburada ya bakabilirler.

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Tolga bey akçay da lazım oluyormu kar lastiği Uludağa gidiyorsanız o ayrı tabi :)
Serviste sordum kış lastiği diye kar lastiği demek istediniz heralde dendi
Malum istanbul da yılda 2-3 seferi geçmiyor yoğun kar yağışı kar lastiğine gerek yok bence
Benim için önemli olan lastiklerin yağmur performansı araç yağmurda kaymasın yeter.Aracı alırkenki lastikler üzerinde hala benim 4 mevsim lastik miş bunlar
Acaba bu lastikler kışında iş görürümü kar lastiği değilde yağmur lastiği almaya gerek var mı?

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

napleser link' Alıntı:
Tolga bey akçay da lazım oluyormu kar lastiği Uludağa gidiyorsanız o ayrı tabi :)
Serviste sordum kış lastiği diye kar lastiği demek istediniz heralde dendi
Malum istanbul da yılda 2-3 seferi geçmiyor yoğun kar yağışı kar lastiğine gerek yok bence
Benim için önemli olan lastiklerin yağmur performansı araç yağmurda kaymasın yeter.Aracı alırkenki lastikler üzerinde hala benim 4 mevsim lastik miş bunlar
Acaba bu lastikler kışında iş görürümü kar lastiği değilde yağmur lastiği almaya gerek var mı?
Kardeşim burda bir yanlış anlama var heralde;şöyleki doğrusu kış lastiğidir ve özelliği hava sıcaklığı 7 derecenin altına düştüğünde dahi elastikiyetini kaybetmemesidir.Malumunuzdur normal lastikler hava belli bir sıcaklığa düştüğünde sertleşerek yol tutunmasının azalarak daha çok kaza ihtimalinin artmasıdır.Bildiğim kadarı ilede bazı avrupa ülkelerinde kullanımıda zorunludur.Özet olarak bu lastiği takmak için yerde kar olması gerekmiyor.... okkk

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servistekiler karıştırmış olabilir..
Kar lastiğinde metal çiviler oluyor , kış lastiğinde çivi olmuyor.
İstanbulda kar lastiğine gerek yok ama kış lastiğine gerek var diyebiliriz...
7 derecenin altındaki sıcaklıklarda yazlık lastiklerin hamurları sertleşiyor bu da yol tutuşu olumsuz etkiliyor özellikle yağışlı havalarda..
Kış lastikleri hem yol tutuşu arttırıyor hemde  fren mesefasini kısaltıyor,  ayrıca karda da hareketi kolaylaştırıyor..

Kar lastiğine örnek ;

688274_f520.jpg

album_picm.php

Kış lastiklerine örnek ;

627-lastikal.jpg

images

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kış/kar lastiğini orijinal lastiğinin birebir aynı ölçüsünde almak zorunda değilsiniz. 215 50 R117 yerine (varsa) 205 50 R17, 205 55 R17, hatta 195 55 R17 gibi lastikler alınabilir. Sorun yaratmayacağı gibi dar lastikler karlı buzlu yolda daha iyi tutunur.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

farklı ebatta lastik kullanabilirsiniz ancak rastgele ölçülerde lastik olmaz. alacağınız lastiğin yerden yüksekliği yada çevresinin ölçüsü aynı yada mümkün mertebe aynı olmalı. bunun için lastik değişim tablosu kullanılır. şuraya bakabilirsiniz;
http://www.lastik724.com/lastikhesaplama.aspx