Kar lastiği.

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar malum erzurumda görev yapıyorum. kar tipi lastik alacağım. burada sordum PETLASın çiftine 230 tl GOODYEARın çiftine 330 tl dediler. nasıl sizce. bu petlas nasıl lastik yapıyor. kullanan arkadaşlar varmı. güvenebilirmiyim. lastik ebadı 205,55,R16

teşekkürler şimdiden.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kar lastiği istiyorsan nokian
kış lastiği istiyorsan goodyear ;)

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben hankook i pike aldım.Dişleri ve deseni gerçekten çok iyi.Hamuru çok yumuşak olduğu için tercih ettim.Ayrıca çivide takılabiliyor.4 tanesine 440tl verdim.195/65/15...

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARkadaş, galerici olarak tek bir şey söyleyebilirim.Pirelli, goodyear, michelin gibi markaların kalitesi tartışılmaz.Bunlar bir çok testte kendini ispat etmiş lastikler.Bunlara yakın kalitede markalarda var tabiki ama petlas bunlara gelemez.Fakat şöyle birşeyi tecrübelerimle orantılı söyleyebilirim.Değil markanın markaya göre değişik özelliği, aynı firmanın ürettiği değişik model lastiklerin bile birbirine üstün özellikleri var.Biri karda buzda yapışır yağmurda kayar, diğeri hafif karda iyidir buza gelince koyverir kuru yolda arabayı asfalta çakar.Sana en güzel yorumu erzurumda ki araç sürücüleri verir.Bence forumdaki arkadaşların tecrübeleri değişik illere göre olacağı ve erzurumun kendine göre değişen bir iklim yapısı olduğu için seninkiyle aynı model araç kullanan genellikle yarı tecrübel ve orta gelirli insanlara danış derim.Birde o kadar para vermeye gerek yok bence 1-2 ay veya 500-1000 km kullanıp arabasını satınca lastiklerinin dördünü o fiyata satanlar var.Bu şekilde de bir araştırmanı tavsiye ederim.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ha ama şunu asla es geçme.Karlı havalarda ve buzlu havalarda geniş taban lastikler her zaman dez avantaj sağlar.Bir de sac cantla kullanmanı tavsiye ederim.

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARkadaş, galerici olarak tek bir şey söyleyebilirim.Pirelli, goodyear, michelin gibi markaların kalitesi tartışılmaz.Bunlar bir çok testte kendini ispat etmiş lastikler.Bunlara yakın kalitede markalarda var tabiki ama petlas bunlara gelemez.Fakat şöyle birşeyi tecrübelerimle orantılı söyleyebilirim.Değil markanın markaya göre değişik özelliği, aynı firmanın ürettiği değişik model lastiklerin bile birbirine üstün özellikleri var.Biri karda buzda yapışır yağmurda kayar, diğeri hafif karda iyidir buza gelince koyverir kuru yolda arabayı asfalta çakar.Sana en güzel yorumu erzurumda ki araç sürücüleri verir.Bence forumdaki arkadaşların tecrübeleri değişik illere göre olacağı ve erzurumun kendine göre değişen bir iklim yapısı olduğu için seninkiyle aynı model araç kullanan genellikle yarı tecrübel ve orta gelirli insanlara danış derim.Birde o kadar para vermeye gerek yok bence 1-2 ay veya 500-1000 km kullanıp arabasını satınca lastiklerinin dördünü o fiyata satanlar var.Bu şekilde de bir araştırmanı tavsiye ederim.
goodyear ın kalitesi tartışılmaz tabikide. şuan arabada 4 tane goodyear mevsimlik lastik var. gayette memunum. ancak petlas ve goodyear arasında tek lastikte 50 tl oynuyor. eğer şansımız yağver giderde bu memlketten çekip gidersem trabzonda zaten kar lastiğ kullanılmıyor.
Ha ama şunu asla es geçme.Karlı havalarda ve buzlu havalarda geniş taban lastikler her zaman dez avantaj sağlar.Bir de sac cantla kullanmanı tavsiye ederim.
sac jant?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kar ve kış lastiğini karıştırmamak gerek...