Kilometre Düşürme

volkantürker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Arkadaşlar aracın serviste kaydı yoksa kilometresi düşürülmüşmü nasıl anlaşılabilir? Direksiyona falan bakarak değilde kesin olarak beyninden falan bununla ilgili bir rapor alınabilir mi? Geçenlerde arkadaşın 2011 (kilometresi 6000) arabasını satışa çıkardık bende kefil oldum ki halada kefilim alıcı bunun kilometresi düşürülmüş dedi ispatlamamız gerekiyo. Araç astra H

Birde aracın hız göstergesinin iptal edilmesi artık nasıl oluyorsada halat vb. çıkarılırsa kilometresi ilerler mi ilerlemez mi? böylede yapmış olabilirmiş.

Yardımcı olursanız seviniriz

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Arkadaşlar aracın serviste kaydı yoksa kilometresi düşürülmüşmü nasıl anlaşılabilir? Direksiyona falan bakarak değilde kesin olarak beyninden falan bununla ilgili bir rapor alınabilir mi? Geçenlerde arkadaşın 2011 (kilometresi 6000) arabasını satışa çıkardık bende kefil oldum ki halada kefilim alıcı bunun kilometresi düşürülmüş dedi ispatlamamız gerekiyo. Araç astra H

Birde aracın hız göstergesinin iptal edilmesi artık nasıl oluyorsada halat vb. çıkarılırsa kilometresi ilerler mi ilerlemez mi? böylede yapmış olabilirmiş.

Yardımcı olursanız seviniriz

Astra h da kilometre bilgisi 2 yerde tutuluyor, birisi tachometre, digeri ise motor beyni. Genelde piyasada tachometre yi dusuruyorlar cunku islem cok kolay. Ancak motorbeynini degistirmek cok zor cunku motor beyni bu araclarda HIBRIT beyindir ve chipe disaridan OBD ile islem yapmak mumkun degil. (kolay degil)

Ayrica hiz bilgisi elektronik olarak islendiginden tel vs yoktur astra h larda. Tachometredeki gidilen km bilgisi sol on tekerlek ABS sensorunden gelen hiz bilgisi ile olculur ve kaydi tutulur. Aracin km sinin orjinal oldugunu gostermek icin OPCOM, TECH2 yardimi ile motor beyni odometre degeri ile tachometre deki odometre degerleri karsilastirilip kanit olarak kullanilabilir.

kolay gelsin...

Son düzenleme:

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
ecmn.jpg

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=87985

İkici el alınacak bir aracın göstergede ekranındaki km 60bin küsürdü. Fakat aracın motor beyni 93716km yani satacak kişi 30bin km düşürmüştü. Bunu tech2 ile gördüm.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Astra h da kilometre bilgisi 2 yerde tutuluyor, birisi tachometre, digeri ise motor beyni. Genelde piyasada tachometre yi dusuruyorlar cunku islem cok kolay. Ancak motorbeynini degistirmek cok zor cunku motor beyni bu araclarda HIBRIT beyindir ve chipe disaridan OBD ile islem yapmak mumkun degil. (kolay degil)

Ayrica hiz bilgisi elektronik olarak islendiginden tel vs yoktur astra h larda. Tachometredeki gidilen km bilgisi sol on tekerlek ABS sensorunden gelen hiz bilgisi ile olculur ve kaydi tutulur. Aracin km sinin orjinal oldugunu gostermek icin OPCOM, TECH2 yardimi ile motor beyni odometre degeri ile tachometre deki odometre degerleri karsilastirilip kanit olarak kullanilabilir.

kolay gelsin...

Op-com da sadece 1 kez düşürebilirsiniz diye uyarı çıkıyor, ama merak edip denemek istemedim. 2 yerde saklanma olayı doğru, hybrid olduğu da doğru şimdilik yapılamaz diye dursa da , sanayii ve 2. el piyasasınında da çok şerefsiz olduğu gerçeği de var. O yüzden araştırmadan kesinlikle imkansız demek istemiyorum. Ama çok zor.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Op-com da sadece 1 kez düşürebilirsiniz diye uyarı çıkıyor, ama merak edip denemek istemedim. 2 yerde saklanma olayı doğru, hybrid olduğu da doğru şimdilik yapılamaz diye dursa da , sanayii ve 2. el piyasasınında da çok şerefsiz olduğu gerçeği de var. O yüzden araştırmadan kesinlikle imkansız demek istemiyorum. Ama çok zor.

Bende imkansiz demek istemedim o yuzden parantez icinde kolay degil yazdim... onlari tek ugrastiran beyni sokup icini acip islem yapmak yoksa o serefsizler acimasiz insaf yok.

Recep beyde resim paylasmis benim anlatmak istedigim ekran bu ekran, motor beyni datalari ile tachodaki deger suan icin bu konuyu acan arkadasin tek dayanak noktasi :(:confused:

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 corsa c için bir bilginiz var mıdır arkadaşlar? onlarda da beyninde tutuluyor mu?

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm 2003 ve sonrası opellerde bildiğim 2 yerde motor beyni ve takometrede takometre ile beyin arasında ufak oynama oluyor mesela araba test ediliyor 500 1000 km sonra sıfırlanıyor takometre ama motorbeynide orjinali gösterir tabi oda değişmedi ise

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Piyasada o kadar çok sahtekar var ki insanlar artık doğru söyleyen birine denk geldi mi şaşırıp kalıyorlar. Ayrıca 2011 model arabanın 6.000 km olması aşılacak bir şey değil ki. Belki satıcını başka aracı vardır.

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antalya eski sanayide enaz iki farklı yerde görmüşlüğüm vardır şu tabelayı; ''klometreci'' namussuzluğa bak. Ahlaka bak adamdaki.

raman77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antalya eski sanayide enaz iki farklı yerde görmüşlüğüm vardır şu tabelayı; ''klometreci'' namussuzluğa bak. Ahlaka bak adamdaki.
20 yıl öncede kilometriciler vardı ama onlar km düşürmek için değil o zamanki büyük araçlarının tako metre vs tamiratını yaparlardı. kötü düşünme halen o işi yapıyorlardır.