Kırmızı antifiriz hakkında..

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda castrol kırmızı antifiriz kullanmaktaydım. Eksiltme yaptığı için yeniden castrol antifiriz almak istediğimde internette castrol ürününü değiştirmiş organik kırmızı antifiriz olarak yenilemiş. Eski antifirize bu yeni üründen eklemek mi mantıklı yoksa tamamını değiştirmekmi? (Antifiriz değişimi 2 yılı doldurmadı).

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynı işe arayan ama içerikleri farklı kimyasal ürünleri birbirine karıştırmamaya özen gösteririm.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kırmızı antifiriz konusunda aşağıda linkini verdiğim konuyu inceleyip sipariş vermenizi öneririm

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=82245

kırmızı antifiriz konusunda problemlerden haberim vardı 3 yıl önce radyatör kaçak tıkayıcı ekleyerek değiştirmiştim 10-15 gün sonra ikinci kez değiştirip o gün bugün kullanıyorum herhangi bir kaçak problemim olmadı şükür şimdiye kadar.
Uyarın için teşekkür ederim.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı işe arayan ama içerikleri farklı kimyasal ürünleri birbirine karıştırmamaya özen gösteririm.

Bir kaç yerle görüştüm içerik aynı sadece ambalaj değişti diyorlar.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motordaki contalara hiçbir şekilde zarar vermeyen, radyatörde korozyon yapmayan Japon P-OAT formüllü antifriz, Alman üretimi Ravenol marka.

NOT: Opel'e uygunluğunu bilmem. Sadece alternatif öneridir!

q0bh3.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eski araçlar da çok fazla su sisteminde temizlik yapan antifirizleri şahsen tavsiye etmiyorum çünkü eskiden doğru düzgün kullanılmamış araca bu ürünler konması durumunda delinmedik yada su kaçırmadık yerinin kalmaması an meselesi sadece aracın donmasına mani olacak ürünler yeter... fazlası zarar.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski araçlar da çok fazla su sisteminde temizlik yapan antifirizleri şahsen tavsiye etmiyorum çünkü eskiden doğru düzgün kullanılmamış araca bu ürünler konması durumunda delinmedik yada su kaçırmadık yerinin kalmaması an meselesi sadece aracın donmasına mani olacak ürünler yeter... fazlası zarar.

aynen abi katılıyorum