Kış lastiği takma zorunluluğu ?

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kış lastiği takmamanın en büyük problemi virajlarda ortaya çıkıyor zaten.
E 30'a biner yan yan gider hesabı yanlayarak giriyorsun viraja.
Durursa iyisin, durmassa sıkıntı büyük :)

illaki soğukkanlılık kurtarıyor biraz artık 50 ile gidecem başka yolu yok

cmlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ticari taksiler hariç hususi araçlarda da kış lastiği zorunluğu var.Daha dün ben ilçe çıkışında trafik kontrollerine takıldım memur kış lastiği kontrolleri dedi hatta arkadaşımı da çevirmişler arka lastikler yazlık olduğu için ceza yazacaklarmış arabanın kendisinin olmadığını falan söylemiş rica minnet sıyrılmış...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ticari taksiler hariç hususi araçlarda da kış lastiği zorunluğu var.Daha dün ben ilçe çıkışında trafik kontrollerine takıldım memur kış lastiği kontrolleri dedi hatta arkadaşımı da çevirmişler arka lastikler yazlık olduğu için ceza yazacaklarmış arabanın kendisinin olmadığını falan söylemiş rica minnet sıyrılmış...
Ab yasaları gereği mecburi ve mutlaka yasak olmalı,tek sorun daha polsilere emir veya bilgi verilmemiş olması,insan hayatı önemlidir,artı bakın önceden de yazdım,mazallah kazada poliçenize bakın ufak yazılmış olabilir belirtilmemiş olabilir,kaskonuz karşılamayabilir,hatta yakında zorunlu sigortalarda.Biliyorsunuz bunların çoğu dış menşeili,ve orda yasak olan burdada olur kazada ödemeyebilirler yan cizerler,şimdilik göz yumsalarda kazalar arttı diye sigorta pirimlerini yukarı çekenler yakında bu uygulamayı yaparlarsa şaşmam,iyide olur.Araba alan süren hem kendini hem çevresini düşünmeli

getaway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra j aracımın lastik ebatları 215 50 R17 dir ben aracıma 215 55 R17 taktırsam sorun yaşarmıyım acaba? kış lastiği taktırmayı düşünüyorum bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra j aracımın lastik ebatları 215 50 R17 dir ben aracıma 215 55 R17 taktırsam sorun yaşarmıyım acaba? kış lastiği taktırmayı düşünüyorum bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

%3,14 fark çıkıyor, Yay vs kullanmıyorsanız, sıkıntı çıkacağını sanmam ama yakıtınız artar.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kış lastiğinde ebat küçültülür siz büyültüyorsunuz saçma olur....

astrateknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ülkede kanun-mahkeme-polis düzensiz işlediği için, yazılı olmayan kanunları uygulamaya başlamışlar demek ki.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Üçü beşi bilmem televizyonlar da gördük görmeye devam ediyoruz... gerekmedikçe kendi araçlarının kullanması gereken kişiler hala inat içinde araçları ile trafiğe çıkmak için inat ediyorlar. Hem yolda ilerleyemiyorlar hemde araçlarının ırzına geçmeye devam ediyorlar...

Oysa sadece bir hafta toplu taşıma araçlarını kullansalar ne mallarına ne canlarına zarar gelmeyecek. Ama yokkkk bey efendilerin yada hanım efendilerin rahatları kaçar....

Hadi rahatınıza düşkünsünüz diyelim o zaman binin bir taksiye onunla gidin...

Hiç kusura bakmasınlar ama bazı insanlar kendileri kaşındıkları için yollar da rezil olmaya hak ediyorlar....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dün Antalyanın en soğuk günlerinden biri idi ve sıcaklık 9-10 dereceden düsmedi. Kış lastiği 7'den asagidaki sıcaklıklarda kullanılır deniyor. Burada kış lastiği için nasıl ceza yazacaklar şimdi?

edt: Şimdi meteoroloji'den baktım 3 dereceye kadar düşecekmiş gece önümüzdeki günlerde :D

Antalya, İzmir gibi sıcak bölgelerde yaşayan arkadaşların dikkatine;

Antalya Alanya'da Feci Trafik Kazası: 8 Ölü

Antalya ' da baraj inşaatında çalışan işçileri taşıyan servis minibüsü dereye devrildi. İlk belirlemelere göre, kazada 8 kişi hayatını kaybetti. Antalya, Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı, kazada 8 kişinin hayatını kaybettiğini, 5 işçinin de yaralandığını açıkladı.

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

Alanya- Sıraselviler arasındaki Karapınar Köyü yakınlarında, Kolin İnşaat firmasına ait olan ve işçileri taşıyan servis aracı, bu sabah saat 07.15 sıralarında kaza yaptı.

Servis aracının girdiği inşaat sahasında, buzlanma nedeniyle araç uçuruma yuvarlandı. Aşağıda, inşaat alanındaki geçici oluşan gölete yuvarlanan araçta bulunan toplam 13 işçiden 8'i boğularak hayatını kaybetti. Olay yerinde ilk tedavileri yapılan 5 yaralıdan biri Konya'nın Karaman İlçesi'ne bağlı Sarıveliler'de, diğer 4 kişi de Alanya'daki çeşitli hastanelerde tedaviye alındı.
28 Aralık 2013 Cumartesi