Klima basınç sensörü ne işe yarar

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra b aracımın klima basınç sensörü arızalanmış. Ustam "çok da önemli birşey değil sonra değiştirsen de olur" dedi.
Ustama güveniyorum. Merakım ne işe yaradığı?

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimadaki gazın basıncını ölçüyor gaz olmadığında karar verirse klima kompresörü devreye girmiyor zaten bu müşür bozulunca kontağı açar açmaz fan devreye giriyor bozulduğunu anlamış oluyoruz bu şekilde ..
Benim kiside bozuldu fişi çektim kurtuldum sunroof kullanıyorum :D

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra b aracımın klima basınç sensörü arızalanmış. Ustam "çok da önemli birşey değil sonra değiştirsen de olur" dedi.
Ustama güveniyorum. Merakım ne işe yaradığı?

vectra b ile ilgili böyle bi sensör ilk defa duyuyorum,sanırım ustanız yeni bi sensör üretmiş:D zira ben aracı ilk aldığımda klima kompressör oringinde çok ince bi sızıntı varmış tabi bu sorunu kaç servis gezdiisem çözemediler, 2 sene kadar hiç uğraşmadım bu süre zarfında referanslı çok sağlam bi klimacı ustası buldum sanayide, yaptı çok şükür 3 senedir sıkıntı yok.
diyeceğim o ki benim klima gazım 1 ay içinde uçup gidiyodu böle bi sensör uyarısı hiç almadım benim aracım 97 vectra cd dijital klimalı

rems

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima basınç sensörü klima sisteminin basıncını ölçüyor. ölçülen basınca göre de kima radyatör fanı değişik hızlarda çalıştırılıyor. kompresörü korumak için gaz yokken yani basınç düşükken çalışmıyor. ayrıca klima basıncı çok yükselirse de kompresörü kapatıyor. basınç düşünce tekrar faal oluyor. bu sensör olmadan sistemi çalıştırmak tehlikeli.:)

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima basınç sensörü klima sisteminin basıncını ölçüyor. ölçülen basınca göre de kima radyatör fanı değişik hızlarda çalıştırılıyor. kompresörü korumak için gaz yokken yani basınç düşükken çalışmıyor. ayrıca klima basıncı çok yükselirse de kompresörü kapatıyor. basınç düşünce tekrar faal oluyor. bu sensör olmadan sistemi çalıştırmak tehlikeli.:)
çok teşekkür ederim, çok aydınlatıcı oldu.