Klima kapalı oldugu halde arac dururken 0.8-0.9 lt anlık tuketim gösteriyor???

ttayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ne klima açık ne de gaza dokunuyorum.ama durduk yere 0.8-0.9 lt gibi rakamlara çıkıyor anlık tüketim.bu normalmi sizce.eskiden 0.4-0.5lt oluyordu göz yumuyordum.fakat şimdi beni rahatsız etmeye başladı.sizce normalmi?

aracımı 14500 de bakıma verdim.şuan 17500km oldu aracım..

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima kapalı oldugu halde arac dururken 0.8-0.9 lt anlık tuketim gösteriyor???

ttayan link' Alıntı:
arkadaşlar ne klima açık ne de gaza dokunuyorum.ama durduk yere 0.8-0.9 lt gibi rakamlara çıkıyor anlık tüketim.bu normalmi sizce.eskiden 0.4-0.5lt oluyordu göz yumuyordum.fakat şimdi beni rahatsız etmeye başladı.sizce normalmi?
fan falan devreye girmiştir ayrıca 0.4-0.5 e göz yummak derken araç çalışırken benzin harcamayacak hali yok elbet yakıcak

ttayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima kapalı oldugu halde arac dururken 0.8-0.9 lt anlık tuketim gösteriyor???

zaten 0.4-0.5 sorun degil.ama son zamanlarda 0.9 seviyesine çıktı.filtrelerden mi diye düşünmeye başladım..

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

araç çalıştıktan sonra 0.9 lt anlık tuketim 1 dak sonra motor ısınmaya başladıkça 0.4 -0.5 lt'ye düşecektir.  yok eger surekli durdugu yerde, rolantide çalışırken 0.9 ise benim DPFdekine benzer bir durum yaşıyor olabilirsiniz?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

panik yapmayın bunun tek cevabı var :)
aracınız dizel sanırım, dizel partikül filtresi bazen uyarı vermeden temizleme yapıyor ve hiç gitmeseniz dahi
araç rölantide 0.8 - 0.9 gösteriyor
bu her dizel araçta oluyor

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

HaKaN link' Alıntı:
panik yapmayın bunun tek cevabı var :)
aracınız dizel sanırım, dizel partikül filtresi bazen uyarı vermeden temizleme yapıyor ve hiç gitmeseniz dahi
araç rölantide 0.8 - 0.9 gösteriyor
bu her dizel araçta oluyor
evet ama sinir bozucu bir durum. en son serviste, uyarı vermemesinin anormal oldugunu soylediler...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğer araç gider vaziyette iken çok yakıt tüketimi göze çarpıyorsa lastik basınçları da önemli
ben arka lastik inmişti sadece sağ arkaya gelişigüzel benzinlikte hava basmıştım
bir baktım ortalama fırladı bir günde sonra lastikçiye götürdüğümde arada dünyalar kadar basınç farkı vardı
hepsini aynı yapınca ortalama düşmüştü çok iyi hatırlıyorum

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

HaKaN link' Alıntı:
eğer araç gider vaziyette iken çok yakıt tüketimi göze çarpıyorsa lastik basınçları da önemli
ben arka lastik inmişti sadece sağ arkaya gelişigüzel benzinlikte hava basmıştım
bir baktım ortalama fırladı bir günde sonra lastikçiye götürdüğümde arada dünyalar kadar basınç farkı vardı
hepsini aynı yapınca ortalama düşmüştü çok iyi hatırlıyorum

guzelll bilgi. 14alkiss

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar ben de aynı problemden muzdaribim , benim rolantıdekı anlık tüketim 1. 5 senedir 0.7 lt nın altına inmedi en fazla ise 2 lt ye kadar gördüm çok düzensiz hareket ediyor durduk yerde 0.7 den - 0.9 -1.1 gibi sayılar arası gıdıp geliyor servise söyledim geçiştirdiler tabiki acaba bir problem mi var ?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

klima açıksa 1lt lerde olması çok normal benim 1.4t de 1l lerde dolaşıyor klima açıkken