Klima kapalı oldugu halde arac dururken 0.8-0.9 lt anlık tuketim gösteriyor???

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: Klima kapalı oldugu halde arac dururken 0.8-0.9 lt anlık tuketim gösteriyor???

oğuzbey kardeşim tekrar teşekkürler... kşke istanbul buluşmasında beraber olabilseydik...

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima kapalı oldugu halde arac dururken 0.8-0.9 lt anlık tuketim gösteriyor???

türk_187 link' Alıntı:
oğuzbey kardeşim tekrar teşekkürler... kşke istanbul buluşmasında beraber olabilseydik...
Rica ederim kardeşim ne demek, bende katılmayı isterdim ancak zor görünüyor.

AHMETMUSTAFA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima kapalı oldugu halde arac dururken 0.8-0.9 lt anlık tuketim

Anlık yakıt tüketimi ile ilgili bir tesbitimi aktarayım, fan 1. kademede ön cama hava üflerken anlık  yakıt tüketimi 1 lt.,fan 1.kademede ayaklara veya direk araç içine üflerken anlık yakıt tüketimi 0,4 litre.Aynı şartlar altında ön cama üflerken neden yakıt tüketimi neden artar? Bu durumu tesbit eden arkadaşlar var ise gözlemlerini ve farkın neden ortaya çıktığı ile görüşlerini aktarırsa sevinirim.sayg.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AHMETMUSTAFA link' Alıntı:
Anlık yakıt tüketimi ile ilgili bir tesbitimi aktarayım, fan 1. kademede ön cama hava üflerken anlık  yakıt tüketimi 1 lt.,fan 1.kademede ayaklara veya direk araç içine üflerken anlık yakıt tüketimi 0,4 litre.Aynı şartlar altında ön cama üflerken neden yakıt tüketimi neden artar? Bu durumu tesbit eden arkadaşlar var ise gözlemlerini ve farkın neden ortaya çıktığı ile görüşlerini aktarırsa sevinirim.sayg.
֖n cama  ayarlarsaniz otomatik klima acilir o yuzden anlik tuketim fazla.

AHMETMUSTAFA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülent Bey,bilgi için teşekkür ederim.Çok anlamsız bir durum klimanın devreye girmesi.Klimayı devreye sokmadan ön cama hava üfleme imkanı yok mu?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülent Bey,bilgi için teşekkür ederim.Çok anlamsız bir durum klimanın devreye girmesi.Klimayı devreye sokmadan ön cama hava üfleme imkanı yok mu?
Ön cam arti yuz veya ayaklara hava veren dugmelerden biride acik olmasi lazim.
Ben ön cam ve yuz kismini acik birakiyorum.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Ciplak ayak ile kullanirken klimayi soguk acip ayaga verirseniz cok hizli kullaniyorsunuz arabayi ben denedim

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu opel'e özgü bir durum değil ön cama yöneltince klima açılıyor.
Birde ön cama yöneltip sonra klimayı kapatabilirsiniz. Sonra ayarlardan son ayar yapınca Birdaha klima çalışmaması lazım.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ylc link' Alıntı:
Bu opel'e özgü bir durum değil ön cama yöneltince klima açılıyor.
Birde ön cama yöneltip sonra klimayı kapatabilirsiniz. Sonra ayarlardan son ayar yapınca Birdaha klima çalışmaması lazım.
Bizim araclarda garip bi durum var yalcin daha oncede denenmisti.
Klima dugmesi kapali olsa bile
Yön dugmesi cama ayarliysa havalandirmayi acinca otomatik klima calisiyor isik yanmasa bile.
Anlik tuketimden anlasiliyor.

labz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Ciplak ayak ile kullanirken klimayi soguk acip ayaga verirseniz cok hizli kullaniyorsunuz arabayi ben denedim

:D :D :D ayakların ısınsın diye gaza basıyosundur ondandır  :D :D :D