Klima sorunu

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi
S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Aracımın klimasından zarultu zırıltı tarzında sesler geliyordu (yön değişimi yaparken,açarken kapatırken). Kafama pek takmıyordum. Bugün servise gittim.Baktılar, sonra komple göğüsü sökmemiz gerekiyor dediler. Baya bir düşündükten sonra, sesin artacağını belkide başka yerlere zarar verebiliceğini söylediler ondan sonra sökün dedim.Arabanın her yeri söküldü  :( :( en son dayanamadım çıktım gittim salıya anca teslim edebileceklerini söylediler. Baya bi canım sıkldı ama yapcak bir şey yok. Dedim her yer sökülmüşken ön panelden ve camdan gelen seslerede bi çözüm bulmalarını istedim. Bakalım sonuç ne olacak?
Sonucu servisten çıkınca sizle paylaşarım. Kimsenin başına gelmesin arabayı o halde görmek beni çok üzüdü.
Saygılar...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima sorunu

Geçmiş olsun sn. salihcaglayan
Çok fazla sorun etmeyin, inş aracınız eskisinden daha sessiz ve problemsiz bir şekilde
size ulaşır.
Ben daha ilk aldığımda dvd probleminden dolayı göğsün ön bölümünü sökmüşlerdi

(not: konuyu daha uygun olduğu için teknik bölüme taşıdım)

A

alpersaglik

Bilgi Girilmemiş

Dostum o ses bende de var böyle vızzz zzztt  ediyor sanki bişeyler açılıp kapanıyor gibi, bişeyler oluyor anlamadım. sorun neymiş acaba klima ama sorun motorlarda mı acaba neden hemen sökelim dediler diğer şeyleri etkiler sözü kafamı karıştırdı. biraz detaylı bilgi verirsen serviste yapılanlar hakkında sevinirim. saygılar.

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Hemen sökelim demelerinin sebebi ilerde sesin artıp sorunun çoğalmasıyla birlikte arabanın başaka bir sisteminide hasar vermesini engellemek için hızlı davranmak istediler.
Ama dediğim gibi daha kesin bir sonuç yok. Bana söyledikleri klima motorunu gözden gecirip test edip haber vericez dediler eğer motorda sıkıntı varsa yenisini sipariş edeceklerini döylediler.Yani büyük ihtimal sorun klima motorunda. Tabi ortada net bir durum yok.

A

alpersaglik

Bilgi Girilmemiş

Açıklaman için teşekkürler. Sorunun  çözümlenince tekrar burdan detaylı bilgi verebilirmisin acaba. Bende ona göre davranayım. birde hangi il hangi servisde araç, burdaki servis belki bilgi almak ister.

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Ne demek. Sonucu detaylı bir şekilde burada paylaşıcam  Ankara- Reis oto

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun.. umarım aracınız sorunu çözülürken çıtırdı problemiyle karşılaşmazsınız... onuda tembihleseniz iyi olur

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Dedim dedm hepsini dedim Gökhan bey..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konsolu sökerken dikkali olurlarsa sonrasında hiçbir çıtırtıya sebep olmazlar. benim sol ön kısımdaki plastiğin kalkması arızasından dolayı sökmüşlerdi. Ancak sonra hiçbir ses problemi ile karşılaşmadım.

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Bugün bi arabaya bakmaya gittim. Ne yapmışlar ne yapmamıslar diye. Ne göreyim kaplarımı, direksiyonumu, koltuklarımı  ne buldularsa hepsini sökmüşler madd walll. Sanki arabayı yeniden üretiyorlar. walll Ustayı buldum ne bu hal dedim. Her yeri izalasyon yaparak tekrar toplayacağız dediler. Kapılardan ne istediniz dedim göğüsle döşemeyi sökmemiz için gerekli dediler. Söve söve çıktım valla yarın alıcam arabayı bi yerinde bi sıkıntı goreyim bıraktığım gibi almayım ortalığı ayağa kaldıracam. walll Bu arada soran arkadaşlar olmustu. Klima motorunda sorun yokmus sadece yağlamışlar ve düzelmiş.
Saygılar...