Klima sorunu

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi
A

alpersaglik

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Klima sorunu

Ben bugün aradım servisi gerek yok dediler sökmeye falan normal dediler o sesler. bende senin durumu görünce vazgeçtim açıkcası. şimdilik bakalım umarım sorun olmaz aracı teslim alınca.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar benim serviste de benzer bir problem için gelen araç vardı. Usta sökersek başka seslere sebep oluruz attığımız taş ürküttüğümüz kuşa deymez falan filan dedi. bence de araçta eger mekanik bir arzıa yok ise  sırf ses için aracın orasını burasını söktürmeye gerek yok. sonuçta tekrar toplansada malesef fabrikasyon gibi olmama ihtimalide mevcut. bilhassa  tırnaklar çok hassas. 
benim spoylerdeki stop lambasını sökmek için bile ( ki mecburdular araç içeri su alıyordu) döşemenin tırnağını kırdılar sonra onun içinde parça getirttiler.  özetle  mecbur kalmadıkça aracınızla ufak tefek tıkırtı var diye oynatmayın kaş yapayım derken göz çıkarırsınız

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Bugün aracımı aldım. Bir sıkıntı yok. Klima sesi kesilmiş göstergeden gelen ses kesilmiş ama rüzgar sesinde bi değişiklik yok.
Ayrıca tek yaptıkları sıkıntı sağ kapının eşiğinde(opel yazan yerde) sanırım bir alet çarpmış biraz boya kalkmış.Artık oda nazar boncuğu olsun diyorum.
İlk servis maceramda böylelikle bitmiş oldu.Allah astralarımızı servislerden uzak tutsun :)
Saygılar..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salihcaglayan link' Alıntı:
Bugün aracımı aldım. Bir sıkıntı yok. Klima sesi kesilmiş göstergeden gelen ses kesilmiş ama rüzgar sesinde bi değişiklik yok.
Ayrıca tek yaptıkları sıkıntı sağ kapının eşiğinde(opel yazan yerde) sanırım bir alet çarpmış biraz boya kalkmış.Artık oda nazar boncuğu olsun diyorum.
İlk servis maceramda böylelikle bitmiş oldu.Allah astralarımızı servislerden uzak tutsun :)
Saygılar..
Hocam olurmu öyle şey götür yapsınlar  çizdikleri yeri.  eğer sorun sadece üstünde opel yazan metal kısım ise  onun orijinalleri  var serviste orijinali ile değiştirsinler.  benim  başıma gelmişti benzer bir olay hallettirdim para kolay kazanılmıyor bozduklarını yapsınlar.

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Opel yazısı değil. opel yazısının ora kapı eşiğinde bi yer cizilmiş. yarın arayıp söyleyeceğim. Dediğiniz gibi para kolay kazınılmıyor ama artık arkadaşlarım ailem falan dalga geçiyor. Sakınılan göze çöp batar diye. Ben arkadaşlarımı arabaya bindirmiyordum kirlenmesin diye. yanıma sadece bir kişi alıyorum arkaya kimseyi oturtmuyorum falan :D Dedim nazar oldu dursun orasıda fazla kusursuz olmasın :) Zaten yapacaklarıda pek birşey yok çizik yani boyayı kaldırmışlar. Anca kürdanla falan rütuş yapılabilir.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. Salihcaglayan,

Peki servis maceranıdan sonra sonuç ne? Sıkıntılarınız giderilmiş mi? İzolasyon başarılı mı?

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Yazmıştım ama tekrar yazayım. Klima halledildi. Gösterge panelindeki göğüsten gelen sesler yok. Bugün abartıp köy yollarına falan girdim sıkıntı giderilmiş.Rüzgar sesine bir çözüm bulamamışlar yani hala devam ediyor.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Rüzgar sesine çözüm bulan servise Opelsizasla plaketi vericeğiz zaten :)

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

salih bey merhaba, bu ruzgar sesini tam olarak acarmısınız. yuksek hızda, arabanın dışında olan rüzgarın aracı sarsması ve hafif bir ugultu yapması mı? yoksa, bu eski araclarda kapı esiklerinden, far yuvasından, iç havalandırma ızgaralarından içeri giren ve insanın kulaklarını tırmalayan sesten mi bahsediyorsunuz?  byee

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Sol kapının ordan geliyor. Eski araçlardaki gibi denebilir .tırmalayandan :). Ama far yuvası falan gibi değilde sanki aerodinamikten dolayı orataya çıkan bir sorun gibi geldi bana  Ama şöyle deyim bu rüzgar sesi her araçta var golf olsun astra olsun c4 olsun yapacak bir şey yok. Vakumlu kapısı olan bir S veya E serisi almadıktan sonra :)