Koltuk Isıtma Ve Soketleri

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba
Aracıma koltuk ısıtma yapmaya karar verdim orjinal düğmelerini temin ettim ısıtma pedlerinide üniversal olarak alacağım fakat bir sorunum var. Aracımda sanırım ısıtmanın tesisatı mevcut. Elimdeki düğmeleri soketlere taktığımda iki düğmeninde ışıkları geliyor buraya kadar tamam ama koltuk altlarında da soket olması gerekiyor. Benim 2 koltuk altında da iki tane aynı soketten var fakat multimetreyle vites önündeki soketlerle bağdaştırmaya çalıştığımda birbiriyle alakasız gibi görünüyorlar. Forumda bulduğum konuları inceledim fakat tesisat sıfırdan çekilmiş veya konudaki tüm fotoğraflar silinmiş. Konuların birinde şu fotoğrafı buldum sarı fiş koltuk ısıtma denmiş ama benim aracımdakiyle fotoğraftaki aracın koltuk altındaki kablolar aynı değil. Yardımınıza ihtiyacım var. Benim aracımın koltuklarının altındaki soketler koltuk ısıtma soketleri mi?Teşekkürler

Bu forumda bulduğum sarı soketin koltuk ısıtma olduğu söylenen fotoğraf

bild-20422.jpg

Bu da kendi aracımın iki koltuğunun altında da bulunan soketler

12348577_10207302727299175_143231587_n.jpg

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıyıde soket varsa orjınal dugmelerın orda tesısatta vardır orjınal dugmelerı taktıgında dene tak dugmeyı bas bı kere bak bakalım oraya elektrık gelıyormu ya bı ampulle yada bı olcerle dene derım kesın cozum olur. kı zaten dugmeler ıcın orjınal yerınde tesısat yoksa hıc bısıde yoktr herlde

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıyıde soket varsa orjınal dugmelerın orda tesısatta vardır orjınal dugmelerı taktıgında dene tak dugmeyı bas bı kere bak bakalım oraya elektrık gelıyormu ya bı ampulle yada bı olcerle dene derım kesın cozum olur. kı zaten dugmeler ıcın orjınal yerınde tesısat yoksa hıc bısıde yoktr herlde

Teşekkür ederim yanıtınız için. Düğmeleri taktığımda ışık geliyor düğmelere ama açtığımda koltuk altındaki soketlere elektrik gelmiyor multimetre ile ölçtüm sonra emin olmak için ampulle denedim. Her kabloyu tek tek yanlış yapmayayım diye denedim ama hiçbir girişle koltuk altındaki soketlerin bağlantısı yok. Sanırım yarım yamalak tesisat çekmişler ve tesisat yarım yamalak olduğu için ne yapacağımı bilemiyorum.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesisat olabilir ama rölesi olmayabilir. Koltuk ısıtma sisteminin rölesinin nerede olduğunu öğrenip kontrol edin. Soketlere elektrik gelmiyorsa büyük ihtimal rölesi de yok.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen rolesı olmayabılır. gercı ısık yanıyor ıse role vardır. sofor koltugunu sök bence tuşları taktıgın yerden takıp et kablolaları belkıde koltuk altı doseme ıcınde kalmıs olabılır yada soketın ıcerısındedır koltuk altındakı

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen rolesı olmayabılır. gercı ısık yanıyor ıse role vardır. sofor koltugunu sök bence tuşları taktıgın yerden takıp et kablolaları belkıde koltuk altı doseme ıcınde kalmıs olabılır yada soketın ıcerısındedır koltuk altındakı

Butonların ışıkları yanıyor ve sokete güç gelmiyorsa rölenin olmadığının işaretidir. Yani butona elektrik geliyor, devreyi açıyor kapatıyor ama röle olmadığı için sokete gerilim gelmiyor.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesisat olabilir ama rölesi olmayabilir. Koltuk ısıtma sisteminin rölesinin nerede olduğunu öğrenip kontrol edin. Soketlere elektrik gelmiyorsa büyük ihtimal rölesi de yok.

yorumlarınız için teşekkür ederim ışıklar geliyor ama ısıtma için güç gelip gelmediğini bilmiyorum 1. fotoğraftaki turuncu kutu içine aldığım bölümler yanıyor farları açtığımda. 2. fotoğraftaki mavi kutunun içindeki tahminim çalışıp çalışmadığını belli eden ışık hiçbir kademede çalışmıyor.

o8mmXo.jpg

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen role.. aracın kullanma kılavuzu duyuro ıse ordan bak yada netten ındır bak hangısı koltuk ısıtma rolesı dıye

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen sıgorta panel semasına bak ordan roleyı bul