Koltuk kilifi

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ArkadaŞlar selamlar Öncelİkle arbanin koltuklari Çok fena kİrlendİ Çocuklar ayakkabinan koltuĞa Çikiyo falan derken Çok berbat durumda vectra c orjİnal koltuk killifini sÖkÜp makİnaya atabİlİrmİyİz deneyen varmi oto yikamacilarda yikamayor araba Çok fena pİslİk İÇİnde :d

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ArkadaŞlar selamlar Öncelİkle arbanin koltuklari Çok fena kİrlendİ Çocuklar ayakkabinan koltuĞa Çikiyo falan derken Çok berbat durumda vectra c orjİnal koltuk killifini sÖkÜp makİnaya atabİlİrmİyİz deneyen varmi oto yikamacilarda yikamayor araba Çok fena pİslİk İÇİnde :d

Makine yerine al güzel legen mis gibi elinle yıka ;) daha güvenilir olur bu şekilde.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben geçen gün benim aracınkini inceledim. Öyle çıkacak makinaya atılacak bi şekli yoktu :) yoksa ben de makineye atmayı planlıyordum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar o zaman çıkmayacak şekilde ise döşeme temizleme ürünleri var. Onlardan kullanın mis gibi temizliyor. Ben ara ara aracın taban halılarını bu ürünler ile silerim. Biraz zahmetli oluyor ama sonuç güzel ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kılıflar sökülüyor ama çok eziyetli bir işlem. En güzeli oto kuaförü işleri yapan bir yerde bu işlemi yaptırın derim. İlk anda temizlik fiyatı biraz pahalıya gelebilir ama işin eziyeti, sökme takma işlemi sırasında oluşabilecek hasarlar göz önüne alındığında paranın boşa gitmediğini anlayacaksınız.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim şoför koltuğunda yaslanma yerinde yırtık vardı. aldığımdan beri yaptırmaya üşendiğim için 5 sene öyle gezdim. koltukculara ufak yama yapalım dedim ama 5 cm lik yama için 100 TL'den aşağı fiyat veren olmadı. en son oturma yeri de aynı şekilde 5 cmlik yırtık çıkınca ikisini birden yaptırayım dedim. bu sefer 200-250 tl fiyat verdiler. 50 tl ye kılıf satıyorlar bu ne parası 20 cm kumaş kullanmayacaksin dediğimde bu arabaya kılıf güzel durmaz zaten para yapan bunun işçiliği dediler. Bende sinirlenip koltuk renginde 5 tl lik kumaş aldım. şoför koltuğunu söküp eve çıkarttım. orası burası derken kılıfı söktüm ama gerçekten zor işmiş. yani zor dediğim zaman alıcı bir iş. ucu kıvrık kargaburunla zar zor iç taraftaki çengelleri çıkarttım.200 tl lik işçilik olmasa bile 50-60 tl lik işçilik helaldir :) motorcumda debriyaj baskı balata değişiminde 150 tl ödemişken 200 tl tek koltuğa vermek çok pahalı kaçıyor. zamanınız ve gerekli alet edavatınız varsa ugrasabilirsiniz. zaman alıcı fakat çok zor olmayan bir işlem. buda benim koltuğun iskeleti :)
24336323a6a7d6c3437a5369b97b00d0.jpg

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Koltuk ısıtma yapmak için sökmüştüm, şimdi para versene söküp, uğraşmam.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim şoför koltuğunda yaslanma yerinde yırtık vardı. aldığımdan beri yaptırmaya üşendiğim için 5 sene öyle gezdim. koltukculara ufak yama yapalım dedim ama 5 cm lik yama için 100 TL'den aşağı fiyat veren olmadı. en son oturma yeri de aynı şekilde 5 cmlik yırtık çıkınca ikisini birden yaptırayım dedim. bu sefer 200-250 tl fiyat verdiler. 50 tl ye kılıf satıyorlar bu ne parası 20 cm kumaş kullanmayacaksin dediğimde bu arabaya kılıf güzel durmaz zaten para yapan bunun işçiliği dediler. Bende sinirlenip koltuk renginde 5 tl lik kumaş aldım. şoför koltuğunu söküp eve çıkarttım. orası burası derken kılıfı söktüm ama gerçekten zor işmiş. yani zor dediğim zaman alıcı bir iş. ucu kıvrık kargaburunla zar zor iç taraftaki çengelleri çıkarttım.200 tl lik işçilik olmasa bile 50-60 tl lik işçilik helaldir :) motorcumda debriyaj baskı balata değişiminde 150 tl ödemişken 200 tl tek koltuğa vermek çok pahalı kaçıyor. zamanınız ve gerekli alet edavatınız varsa ugrasabilirsiniz. zaman alıcı fakat çok zor olmayan bir işlem. buda benim koltuğun iskeleti :)

Kardeşim maşallah aşmışsın sen olayı. ;)

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kesinlikle zahnetli bi işe benziyor ayrıca bu koltuk şöför koltuğu ve şişirme özelliği yok gibi hazır bu kadar sökmüşken şişirme özelliği yapılabilir diye aklıma geldi uzun yolda çok bel ağrısı yapıyor koltuk kumaşı ile sünger arasına biraz sağlamında bir balon koy gerisini yaparsın zaten tavsiye tabiki bnm otodan koltuk şişirme var ama çok az şişiriyor bende böyle söksem öncelikle bunu düşünürdüm :)