Koltuk kilifi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ben söktum attım makınaya bır pıslık cıktı 2 defa yıkadım anca temızlendı koltukları sokersen kılıfları sokmek cok kolay bı kargaburun ıle metallerı yamultup sokersın montajdada saglam plastık kelepçe ıle montajını yaparsın super olur

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sökme takmada hıc zahmetlı olmadı kı.. yarım saate söküldü 45 dakıkadada montaj yaptık

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ben söktum attım makınaya bır pıslık cıktı 2 defa yıkadım anca temızlendı koltukları sokersen kılıfları sokmek cok kolay bı kargaburun ıle metallerı yamultup sokersın montajdada saglam plastık kelepçe ıle montajını yaparsın super olur
Plastik kelepçe işi benimde aklıma geldi ama aklıma geldiğinde koltuğu toplamıştım. dediğin gibi koltuğu soktukten sonra toplarken plastik kelepçe kullanmak işçiliği yarı yarıya azaltır.

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kılıfta olan plastik şerit makinede zarar göremiyor mu?
O metallerin geçtiği plastiktenten bahsediyorum. Sorun olmuyorsa ben de atabilirim makineye :)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kılıfta olan plastik şerit makinede zarar göremiyor mu?
O metallerin geçtiği plastiktenten bahsediyorum. Sorun olmuyorsa ben de atabilirim makineye :)

duzgun bı sekılde makınaya yerlestrdıkten sonra ve hızlı sıkmaya almadıgında hıc bısey olmuyor aynı sekılde cıktı makınadan ama tertemız olarak:)

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim şoför koltuğunda yaslanma yerinde yırtık vardı. Aldığımdan beri yaptırmaya üşendiğim için 5 sene öyle gezdim. Koltukculara ufak yama yapalım dedim ama 5 cm lik yama için 100 tl'den aşağı fiyat veren olmadı. En son oturma yeri de aynı şekilde 5 cmlik yırtık çıkınca ikisini birden yaptırayım dedim. Bu sefer 200-250 tl fiyat verdiler. 50 tl ye kılıf satıyorlar bu ne parası 20 cm kumaş kullanmayacaksin dediğimde bu arabaya kılıf güzel durmaz zaten para yapan bunun işçiliği dediler. Bende sinirlenip koltuk renginde 5 tl lik kumaş aldım. şoför koltuğunu söküp eve çıkarttım. Orası burası derken kılıfı söktüm ama gerçekten zor işmiş. Yani zor dediğim zaman alıcı bir iş. Ucu kıvrık kargaburunla zar zor iç taraftaki çengelleri çıkarttım.200 tl lik işçilik olmasa bile 50-60 tl lik işçilik helaldir :) motorcumda debriyaj baskı balata değişiminde 150 tl ödemişken 200 tl tek koltuğa vermek çok pahalı kaçıyor. Zamanınız ve gerekli alet edavatınız varsa ugrasabilirsiniz. Zaman alıcı fakat çok zor olmayan bir işlem. Buda benim koltuğun iskeleti :)
24336323a6a7d6c3437a5369b97b00d0.jpg

huawei ascend mate 7 - tapatalk

Üstat koltukta hava yastiĞi var

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim şoför koltuğunda yaslanma yerinde yırtık vardı. aldığımdan beri yaptırmaya üşendiğim için 5 sene öyle gezdim. koltukculara ufak yama yapalım dedim ama 5 cm lik yama için 100 TL'den aşağı fiyat veren olmadı. en son oturma yeri de aynı şekilde 5 cmlik yırtık çıkınca ikisini birden yaptırayım dedim. bu sefer 200-250 tl fiyat verdiler. 50 tl ye kılıf satıyorlar bu ne parası 20 cm kumaş kullanmayacaksin dediğimde bu arabaya kılıf güzel durmaz zaten para yapan bunun işçiliği dediler. Bende sinirlenip koltuk renginde 5 tl lik kumaş aldım. şoför koltuğunu söküp eve çıkarttım. orası burası derken kılıfı söktüm ama gerçekten zor işmiş. yani zor dediğim zaman alıcı bir iş. ucu kıvrık kargaburunla zar zor iç taraftaki çengelleri çıkarttım.200 tl lik işçilik olmasa bile 50-60 tl lik işçilik helaldir :) motorcumda debriyaj baskı balata değişiminde 150 tl ödemişken 200 tl tek koltuğa vermek çok pahalı kaçıyor. zamanınız ve gerekli alet edavatınız varsa ugrasabilirsiniz. zaman alıcı fakat çok zor olmayan bir işlem. buda benim koltuğun iskeleti :)

Üstat airbag var koltukta bi tavsiye varmı

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim şoför koltuğunda yaslanma yerinde yırtık vardı. aldığımdan beri yaptırmaya üşendiğim için 5 sene öyle gezdim. koltukculara ufak yama yapalım dedim ama 5 cm lik yama için 100 TL'den aşağı fiyat veren olmadı. en son oturma yeri de aynı şekilde 5 cmlik yırtık çıkınca ikisini birden yaptırayım dedim. bu sefer 200-250 tl fiyat verdiler. 50 tl ye kılıf satıyorlar bu ne parası 20 cm kumaş kullanmayacaksin dediğimde bu arabaya kılıf güzel durmaz zaten para yapan bunun işçiliği dediler. Bende sinirlenip koltuk renginde 5 tl lik kumaş aldım. şoför koltuğunu söküp eve çıkarttım. orası burası derken kılıfı söktüm ama gerçekten zor işmiş. yani zor dediğim zaman alıcı bir iş. ucu kıvrık kargaburunla zar zor iç taraftaki çengelleri çıkarttım.200 tl lik işçilik olmasa bile 50-60 tl lik işçilik helaldir :) motorcumda debriyaj baskı balata değişiminde 150 tl ödemişken 200 tl tek koltuğa vermek çok pahalı kaçıyor. zamanınız ve gerekli alet edavatınız varsa ugrasabilirsiniz. zaman alıcı fakat çok zor olmayan bir işlem. buda benim koltuğun iskeleti :)

üstat bu koltukta airbag varmıydı bnm koltukta airbag var da kafam karıştı

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstat bu koltukta airbag varmıydı bnm koltukta airbag var da kafam karıştı
benimkinde airbag yok fakat airbag olsa bile kılıfı sökmeye engel kısmı olurmu bende emin değilim. airbag kenarlarından kumaşı çektiğinde açılma olmuyor mu? nasıl sabitlenmiş o kısma?

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkinde airbag yok fakat airbag olsa bile kılıfı sökmeye engel kısmı olurmu bende emin değilim. airbag kenarlarından kumaşı çektiğinde açılma olmuyor mu? nasıl sabitlenmiş o kısma?

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

söylediğinizi denemedim airbagın sensörleri flan vardır muhtemelen yinede denemeye niyetliyim :D