Kontagi kapattiktan sonra hala calisan fan

Muarrem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar biraz arastirdim forumda ama bir sey bulamadim. Araci kapatip indigimde fan sesi duydum ve bekledim bir sure calisti bir iki dakika kadar sonra kapandi ama kafama takildi. Aracida pek sikistirmamisdim gayet normal kullanip gelip parkettim.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kontagi kapattiktan sonra hala calisan fan

Muarrem link' Alıntı:
Arkadaslar biraz arastirdim forumda ama bir sey bulamadim. Araci kapatip indigimde fan sesi duydum ve bekledim bir sure calisti bir iki dakika kadar sonra kapandi ama kafama takildi. Aracida pek sikistirmamisdim gayet normal kullanip gelip parkettim.

gizli partikül temizliği yapıyor olabilir o sırada

thehunturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1. Viteste 10 km yol gittiysen :)

Şaka biyana hararer yukseldiyse fan çalışır

Muarrem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet benimde aklim hararete gitti ama devirli kullanmadiim icin sanmiyorum. Sadece parkedince ilk indiimde geliyomuydu bilmiyorum ama sonra tekrar calistirip aZ geri gittim sonra indigimde duydum. Partikul hakkinda bir bilgim yok belkide odur.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzun yol, yüksek devir vs. motora yüklenince yapıyor normal olarak. Aracı ilk aldığımda biraz yüklenmiştim motoru stop ettikten sonra fanın çalışması korkutmuştu açıkçası fakat kitapçıktan okudum durumun normal olduğunu anladım.

Fan açmaya sebep etkenlerin dışında, sürekli aracı stop ettikten sonra fan çalışıyorsa müşirlerle alakalı bir sorun olabilir.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fan çalışması hararet 90 olsa bile normal değerde olsa bile uzun yol özellikle yazın yapınca gezince vs çalışıyor sonra kapatıyor herhangi bir sorun yok :) Hararet değeri değişirse korkun ama

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunun motora yüklenmeyle alakası yok, ben de gayet normal kullandıgımda aracı bazen fanı açıyor ve bunu kışın da yapıyor başka bır sebebı olmalı.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzun kullanımdada yapabilir.Bendede oluyordu yazın ama kışın daha başıma geldi böyle birşey

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Bunun motora yüklenmeyle alakası yok, ben de gayet normal kullandıgımda aracı bazen fanı açıyor ve bunu kışın da yapıyor başka bır sebebı olmalı.

Günde yaklaşık 150 km yol yapan biri olarak olur olmaz aracın fan açtığını görmedim. Genel de yüksek devir kullandıktan sonra yada otobanda uzun süre 180-200 km/h hız ile kullandıktan sonra motoru stop etmeden 1 dk kadar beklerim buna rağmen fan açar birkaç dk sonra kapatır. 

Fanı açmasının sebebi motor soğutma işlemine devam etmesi diye okumuştum, bence normal koşullarda aracınız fan açıyorsa yanlış birşeyler var.

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınız eğer dizelse bu gizli partikül temizliği.benim eski aracımdada oluyordu evden işe gelene kadar motor tam sıcaklığına gelmeden bile çalışıyordu.hatta dedim ki yaa kış günü ne harareti diye.devirsiz sürmekle de biraz alakalı.bence sürüş tarzınızı biraz değiştirip birazda 50-70 km yol yapıp gözlemleyin derim