Lastikleri Tabanca ile Sıktırmayın ;)

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün başıma gelen bir olayı anlatayım.

Saat 17:00 gibi sağ arka tekerleğe çivi girmiş.Babam aradı gel halledelim şunu dedi.Tamam deyip evden çıktım.Gittiğimde uğraşıyordu zaten bijonlardan bir tanesi resmen kaynamış.
En son lastikçi de dikkat etmedim tabancayla sıkmış bir de kendi kendine iyice sıkışmış.35bin liraya araba alıyoruz verdikleri bijon anahtarı oyuncak gibi.:mad: Neyse dedik yakınlarda 2-3 tamirci dükkanı gibi bir yer vardı.Gittik oraya 4kol bijon anahtarı istedik yok falan dediler.Hele bir tanesi duvarda asılı iken böyle dedi bizde orda var ya deyince.Onu oraya süs için koydum vs tarzında bir şeyler dedi.Elimizden bir kaza çıkacaktı.:mad:
Artık birine yardım edersem ne olayım.

Neyse dedik eve gidelim sonra hallederiz.Saat 20:30 gibi babamın bir arkadaşını aradık onda 17 lokma T kol vs. vardı gidip tekrar bakalım dedik.Hayvan adam nasıl sıktıysa 17 lokma kırıldı bijon hala yerinde.Gidip tekrar 17 lokma alıp geldik bu sefer sıyırmaya başladı.Yaklaşık 1.2km kadar uzaktaki lastikçiye jantın üzerin de gidip şansımızı deneyelim dedik. Ama sinir küpüydük.

Tabancayla denedi olmadı T kol fayda etmedi.Bari lastiğe Fitil attırdık yarına kadar idare etsinde artık torna vs. uğraşacağız diye. :mad::mad:

Yarın ilk iş Önce bijonu bu kadar sıkan hayvana, sonrada sanayiye gidicez bakalım :( :mad::mad:

Siz siz olun bijonları tabancayla sıktırmayın ve 4kol Kaliteli bir bijon anahtarı yanınızdan eksik etmeyin.
Birde stepne var diye dağ bayır dolaştık Allah'tan dağın başında böyle bir şey olmadı :mad:

Lastikler zaten iyi değildi buda baha ne oldu 195 60 15 bir takım 4 mevsim lastik düşünüyoruz.Bizim aklımızda İmpetus Revo var.O fiyatlara başka önerileriniz var mı? Öncelikle konfor ve seslik için ;)

Herkese iyi akşamlar :)

Son düzenleme:

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabanca kullanmayan lastikçi kalmamıştır herhalde.ama haksız değilsin, dağ başında tabanca ile sıkılmış bijınu ne ile açacaksak...

DicE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayatta lastikleri bijonla sıkılmasını tavsiye etmem hatta lastikçi takarkende bizzat uyarmanızda fayda var
yolda kaldığınız zaman bir kompressör ve hava tabancasıyal gezeceksiniz diye bişi yok :)
bu arada büyük geçmiş olsum hocam ne kadar sinir bozucu olduğunu fazlasıyla anlamış bulunmaktayım

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesela benım bijonlar elle acılmıyor hepsını teker teker denedım olmadı , tek caresı tabanca .. servıse balata degısımınde göturdugumde usta tabancayla bıle zor söktu, bagajda stepne bosuna duruyor aslında bu lastıklerı yarım saat kadar dayaandıran sprey köpuklerden bulunduruyorum ufak patlaklar ıcın ..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun.
impetus revo 4 mevsim lastik değildir. ben good year 4 seasons kullanıyorum. gayet memnunum. tanesi 200lira gibi yanlış hatırlamıyorsam. 4 mevsimler diğerlerine göre daha pahalıdır hatırlatmakta fayda var.
ayrıca benim aldığımda 3 alana 1 tane hediye kampanyası vardı. ve lastikler 2 yıl genel garanti kapsamında ve 1 yıllıkta kullanıcı hatası kapsamında. yani lastik balon yaparsa 1 yıl içerisinde lastiğin eskime payını düşüyorlar ve yeni lastik veriyorlar onun yerine.

Son düzenleme:

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dün energy saver aldık tanesi 100 lira

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sinir bozucu durumu aynen yaşadım. gecenın bı yarısı oyuncak gibi bijon anahtarıyla denedim, anahtarı sıyırdı yedi. bijon kımıldamadı. peder saolsun geldı aldı. lastikçi 4 kol ile söktü allahtan. ilk işim gittim bi 4 kol aldım bagajda ama şimdi yazıyı okuyunca aklıma geldi sök deseniz sökülürmü bilmem. bi deneyeyim akşam ben.. :)

ihsan_07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun...akşam akşam yaşadığınız şeyler gerçekten sinir bozucu..

aynen tabanca kullanmayan lastikçi kalmadı artık...hepsinin elinde var...
tabanca ile 2 dakikada tüm lastikleri söküyor adam uğraşmak istemiyor diğer türlü...tabanca ile sıkıştırma desen abi tabanca daha iyi sıkıştırır diğer türlü bijonlar çıkar giderse karışmam diye cevap verir (kendim bu olayı yaşadım)...iyi güzelde dediğiniz gibi bu adam yolda kalırsa nasıl söker lastiği diye düşünen yok:mad:

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Tabancayla söksün ama elle sıksın.İyi Allah'tan eve yakındık ya dağın başında olsa :mad: Bijon çıkar diyen lastikçiye bırak ben sıkarım derim,bijon nasıl sıkılır bilmiyorsa zaten işi yaş :)

Haftaya kadar lasitk düşünüyoruz işte bakalım buralarda kış olmuyor zaten hava soğuk geçiyor sadece.Islak kuru yol tutuşu iyi olsun yeterli ;)

ihsan_07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam 300-500 fazla olsun kaliteli lastik olsun...kimisi elindeki lastiği satmak için 4 mevsim olmadığı halde 4 mevsim diyor...bu sahtekarlara dikkat edin...
arkadaşım 1 hafta önce 600 TL ye 4 takım lastik aldı,markasını hatırlayamadım,fiyatına kandı ama ıslak zeminde lastik çok kötü...zaten kuru zeminde değişen çok bişi olmuyor..benim için önemli olan ıslak zeminde ki kalite