Lastikleri Tabanca ile Sıktırmayın ;)

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
800'ü gözden çıkardık 3 aşağı 5 yukarı bu fiyata bir şeyler bakıyoruz.Nede olsa arabayı yola bağlayan tek şey 4 lastik :D

16ADA02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam öncelikle geçmiş olsun.. benim aracımda takım olarak Continental Premium Contact 2 kullanıyorum yeni aldım. hem yol tutuşu olarak hemde konfor bakımından çok iyi tavsiye ederim yani. tanesini 150tl.ye almıştım ben..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
800'ü gözden çıkardık 3 aşağı 5 yukarı bu fiyata bir şeyler bakıyoruz.Nede olsa arabayı yola bağlayan tek şey 4 lastik :D

goodyear kış lastiklerinde en iyilerdendir. ıslak zemin için gerçekten iyi sonuçlar veriyorlar. sitesinden bak derim. ;) kendi lastiklerimle birçok lastik markasıyla suda kızaklama yaptığı halde ben daha az etkileniyorum bu lastiklerle. memnun kalırsın.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Continental Premium Contact 2.

Evet 2. seçenek olarak bunları düşünüyorduk.

Energy Çok yıpranıyor Turanza Er 300 de bize göre çok sert geliyor.Bu 2 seçeneği zaten eledik.Tam olarak kış lastiği düşünmüyoruz.Zaten burda çok kış olmaz,yağmur çamurla geçiyor sadece ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Oğuzhan öncelikle geçmiş olsun. Ben de bu durumdan son derece rahatsızım, ama ne yazık ki çoğu lastikci veya onarımdan sonra lastiği yerine takanlar nedense bijonlar üzerinde güçlerini deniyorlar. Her seferinde söylerim ana verdikleri ilk tepki "abi lastik çıkar" neden çıksın? Siz şimdiye kadar bijon gevşekliği nedeniyle kampanadan çıkan kaç tane lastik gördünüz? Ben hiç görmedim. Lastiğin araçtan ayrılma nedenlerinin başında bozuk aks/poryo rulmanları gelir bir diğeri de ağır yük taşıtlarında rastlanan bijon kesmesidir. Bijon kesmesi de aşırı yük ve yalama olmuş birden fazla bijon nedeniyle olur. Bijonları sıkarken aracın öne doğru olan hareket yönüne göre sıkmıyormuyuz? O zaman bijonlar durup dururken neden gevşesin ki? Bijonlarda bujilerde fazla sıkılmaz. Sıkılırsa bu gibi sorunlarla sık sık karşılaşırız. Araçlarımızdaki bijon anahtarları bu nedenle ömürlük değil. Ben tedbir olarak araçlarımda 4 kollu kaliteli bijon anahtarı kullanmayı tercih ediyorum bir de bunlara ilave olarak kamyoncular gibi yaklaşık bir metrelik kaliteli bir boru taşıyorum. Bu durum sizlere belki komik gelecek ama gece gündüz ailecek uzun yola çıkan biri olarak buna mecburum. Gecenin kör vakti, ıssız bir yolda kalmaktn daha iyi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir de ben bu dört mevsimlik lastik olayına sıcak bakmıyorum. Arkadaşımız "öncelikle konfor ve sessizlik" demiş ama hepsi bir arada olmaz, kış lastikleri yapıları itibarıyla sesli ve sert olur. Hem sessiz olacak, hem konfor sunacak, hem de dört mevsim kullanılacak. Benim bildiğim kadarıyla böyle bir lastik yok :).

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu fransızları zengin ettiniz bırakın artık ezbere Michelin taktırmayı kaliteli lastik diyorsanız CONTİNENTAL alın daha hesaplı lastik arıyorsanız LASSA alın..

Continental Contact Premium 2 ve Lassa İmpetus 2 veya Revo çok güzel lastikler paranıza göre uygun gördüğünüzü düşünmeden alabilirsiniz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
şu fransızları zengin ettiniz bırakın artık ezbere Michelin taktırmayı kaliteli lastik diyorsanız CONTİNENTAL alın daha hesaplı lastik arıyorsanız LASSA alın..
Continental Contact Premium 2 ve Lassa İmpetus 2 veya Revo çok güzel lastikler paranıza göre uygun gördüğünüzü düşünmeden alabilirsiniz.

Continental yerli mi? Michelin asla kalitesiz bir lastik değildir, ama bizim avrupa standartındaki yollarımıza uyum sağlıyamıyor. Sessizlik, yol konforu, ekonomi istiyorsak bunları veren her lastik yumuşak hamurludur. Ben de bozuk yollarda çabuk hırpalanıyor diye Michelin'den bu sene vaz geçtim. Bir takım Kleber bir takım da Pirelli P6 cintirato aldım. Bu lastikler sert yapıları nedeniyle yol konforu ve sessizlik açısından biraz geride kaldılar, inşallah ülkemizin yollarında çabuk parçalanmazlar da en azından yüzüm orada güler.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi en doğrusunu sen yapıyorsun.Akıllandım artık bende öyle gezicem. :)

4 mevsim derken kış lastiği kullanmadığım için dedim sanırım yanlış anlattım :eek:

Su an üzerinde Dunlop var çok iyi değil zaten birde 3 yaşını doldurunca malum.

Continental ve İmpetur Revo arasında kaldım bir yerden 175tl fiyat aldım İmpetuslara dot tarihi vs. bakmadım. Bana çok geldi araştırmaya devam. :)

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kleber de fiyatına göre iyi sayılır.