lcd mi plazma tv mi iyi hangisini alayım

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni tv almam gerekli. araştırdım karar veremedim. acaba lcd mie yoksa plazmamı almalıyım. bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumda bu konu hakkında uzun tartışmalı bir konu vardı;)

derici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HD 1080 olmasına dikkat et.
Şu an için en yüksek çözünürlük bu, yani tam Digital.
HD 1080 hangisinde var sa onu al.

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LCD tv lerın omru 30 yıl, plazmaların 20 yıl belkı sana bır fıkır verebılır :D

urtys

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni tv almam gerekli. araştırdım karar veremedim. acaba lcd mie yoksa plazmamı almalıyım. bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

ARKADAŞIM BENDE İLK LCD ALIRKEN KAFAYI YEMEK ÜZEREYDİM SONUNDA GİTTİM VESTEL PİXCELENCE 37" İNÇ LCD ALDIM.ŞUNU HİÇBİR ZAMAN UNUTMA NE ALIRSAN AL 1 AY SONRA DAHA FAZLA ÖZELLİĞİ OLAN ÇIKICAK ALDIĞIN LCD VEYA PLAZMA BİR BASAMAK AŞAĞIDA OLUCAK .LCD VE PLAZMA ARASINDAKİ FARK ÇALIŞMA PRENSİPLERİ PLAZMA KABLOLU ANTEN GİBİ YAYINLARDA DAHA NET GÖRÜNTÜ VERİYOR LCD İSE GERÇEKTEN HD YAYIN İÇİN YAPILMIŞ AMA DİJİTAL UYDU SİSTEMİNDEDE KÖTÜ SAYILMAZ YANİ ANLIYICAĞIN ARALARINDA ÇOK BUYUK FARK YOK.ÖNEMLİ OLAN ALIRKEN ÖZELLİKLERİ VE FİYAT KARŞILASTIRMASI MESELA BEN ŞUAN KABLOLU TV İLE GÖRÜNTÜ ALIYORUM.DT NİN HD RECEVİERLARININ CIKMASINI BEKLIYORUM;) .ÇOĞU LCD TV TEK TUNERDİR TV İÇİNDE TV SEYREDEMEZSİN BENİM VESTELİ SEÇMEMDEKİ TEK FARK FİYAT UYGUN VE ÇİFT TUNER OLMASIYDI BÖYLECE REKLAMLAR SORUN OLMAKTAN CIKIYOR..:) VEYA EKRANI İKİYE BÖLÜP BİR TARAFTA MAÇ BİR TARAFTA DİZİ VEYA SİNEMA KEYFİ KAYBOLMUYORDU.
BIRDE YENI CIKAN FULL HD OLUP OLMAMASI COK ONEMLI DEGIL 1080 UYUMLU OLSUN YETER AMA YINEDE KARAR SENIN BU İŞ PARA MESELESİ ;) KOLAY GELSİN

murat6606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
- LCD TV Plazmadan ömür olarak daha üstün
- LCD TV renkleri Plazmaya oranla daha gerçek sunuyor
- LDC TV de görüntü daha keskin
- Plazma TV ler daha flu görüntü vermekte. (LDC ile yanyana getirildiğinde fark ortaya çıkıyor)
- Parlaklık açısından Plazma TV öne çıkıyor ama LCD TV bu açığı yüksek çözünürlükle kapatmaya çalışıyor.
- Fiyat açısından inç başına düşen oranlara bakıldığında Plazma LCD ye üstünlük sağlıyor.
- HDTV uyumluluğu modellere göre değişiyor.
- Tercih yapılırken seyir uzaklığı göz önüde bulundurulmalı. Çünkü yeterli uzaklık olmadığında Tüp TVlere göre görüntü kötü oluyor.

murat6606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artıları Eksileri
Aslında her iki teknolojinin de artıları ve eksileri hatta birbiriyle ortak yönleri var. Plazma TV'lerin artıları arasında, mükemmele yakın görüntü ve 7 milyara ulaşan renk/çözünürlük kalitesi, farklı açılardan izlenebilme, uzun süreli kullanım ve contrast oranının (en parlak beyazla en koyu siyah arasındaki parlaklık farkı) yüksek olması yer alıyor.

Eksileri arasında ise, ince olmasına rağmen ağır olup bu yüzden duvara asılırken mutlaka profesyonellerin gelip montajı yapıyor olması, çok fazla enerji harcaması ve hassas olması yer alıyor.

LCD televizyonlara bakacak olursak, renklerin netliği, ince ve hafif olmaları, keskin görüntüye sahip olmaları avantaj, çözünürlüğün sabit olması, düşük contrast oranı ve koyu siyah renk üretmesinin zor olması eksi yönleri olarak görülüyor.

Ekran ömrü olarak ise plazma TV'lerin gazları 25 bin ile 30 bin saat aralığında kullanılabiliyor. LCD TV'lerin ekranları ise ortalama olarak 50 bin - 75 bin saatlik ömre sahip.