Lpg dönüşüm

sedat33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese gunaydin arkadaslar.
Arkadaslar astra j 1.4 turbo kasasina lpg taktiran veya doneusum hakkinda bilgisi olan varsa benimle paylasirsa sevinirim.

husooz

Yönetici
Başkan
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Merhaba Sedat bey;

Benim tanıdığım bir arkadaş araç alırken araştırmıştı. Yaklaşık 3500-4000 tl ye mal olacağı bilgisini edinmiş ve hazır gazlı araç edinmişti. Ve şuan gayet memnun olduğunu görüyorum.
Aşağıda Landirenzo takılı araç fotoları var.

f948ace04d08fd27cc40ffb2408246a2.jpg
ee15e4fc324bde47af13776c55dacd62.jpg
f704d26a5ef00375c01f68324c363e5e.jpg
9c886a8eb87f639b0d4e37df74906df3.jpg
5527a3c3217d2fe24c02c79172c48fe0.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen
Tepkiler: sedat33

sedat33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araci satmaktan vazgectim ve tup taktirip binmeyi dusunuyorum ama cogu fotumda pistonlarda sorun yasarsiniz diye yaziyor onun icin kucuk capli bir bilgiye ihtiyac duyoyorum suan benimle lpg kullanan arkadaslar yorumlarini birakirsa sevinirim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Konuyu takipteyim mobilden uzun yazamıyorum. Birkac bilgi bendede var takip :)

• Beğen
Tepkiler: sedat33

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
İnsignia aracım varken tüpü ben taktırmıştım, BRC turbo uyumlu modelini yaklaşık 2500 TL gibi bir fiyata montajlattırdım. BRC ve bazı büyük markaların avantajı yapmış oldukları iş için garanti vermeleridir. Bu kapsamda benim aracıma 100 bin km veya 3 yıl motor garantisi verdiler. Bu işin özünde subapların magnezyum olması yatıyor. Subaplar magnezyum olduğu için LPG ile yüksek miktarda ortaya çıkana yanma ısısı nedeniyle ilerleyen zamanlarda subaplarda eğilme olmaktadır. Bazı markalar bu sorunu aşmak için aracın yüksek devirlerinde LPG devre dışı bırakarak sistemi korumaktadırlar. Bu eğilme başlarda farkedilirse 1000-1500 TL arasında bir masrafla sadece üst kapak açılarak arıza giderilebiliyormuş ancak farketmeyip sorun devam ederse malesef pistonlara bile zarar veriyormuş. Uzun lafın kısası kısa dönemde farkedilirse çelik subaplar ile arıza giderilebiliyor :) Zamanında çok çok araştırmış birisi olarak sorularınıza yanıt vermeye hazırım.

mustafa_sedef

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsignia aracım varken tüpü ben taktırmıştım, BRC turbo uyumlu modelini yaklaşık 2500 TL gibi bir fiyata montajlattırdım. BRC ve bazı büyük markaların avantajı yapmış oldukları iş için garanti vermeleridir. Bu kapsamda benim aracıma 100 bin km veya 3 yıl motor garantisi verdiler. Bu işin özünde subapların magnezyum olması yatıyor. Subaplar magnezyum olduğu için LPG ile yüksek miktarda ortaya çıkana yanma ısısı nedeniyle ilerleyen zamanlarda subaplarda eğilme olmaktadır. Bazı markalar bu sorunu aşmak için aracın yüksek devirlerinde LPG devre dışı bırakarak sistemi korumaktadırlar. Bu eğilme başlarda farkedilirse 1000-1500 TL arasında bir masrafla sadece üst kapak açılarak arıza giderilebiliyormuş ancak farketmeyip sorun devam ederse malesef pistonlara bile zarar veriyormuş. Uzun lafın kısası kısa dönemde farkedilirse çelik subaplar ile arıza giderilebiliyor :) Zamanında çok çok araştırmış birisi olarak sorularınıza yanıt vermeye hazırım.
Hasip bey 2013 model otomatik vites 1.6 motor astram var yakıtı çok fazla suan 25.000 kilometrede. yazdıklarınız insignia için astraya taktıralımmı taktırmayalımmı. birde landerenzomu brc mi tavsiye edersiniz

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aracınız sanirim normal atmosferik motor denilen araclardan. Aracinizda turbo olmadigi icin lpg ile tam uyumlu diye biliyorum. Ancak araciniz turbolu bir modelse bu durumda lpg dönüşümü konusunda sizi dogru yada yanlis yonlendirmek istemem. Benim simdiki aracim 1.4 otomatik ve lpg yok. Bende cok kararsizim bu oyle bir olayki bir kere duzen tutarsa tikir tikir çalışıyor ancak bir kere sorunlar basladigi zaman malesef gerisi geliyormus gibi geliyor bana. Bu nedenle karar sizin ben size oncesinde veya sonrasında bildiklerimi anlatirim ancak su marka taktirin veya taktirmayin diyemem.