LPG Karşıtı Olanlar

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
bu konu iyi hit yapar:D
yorgun olduğum için önceki mesajları okumadım kusuruma bakmayın.
bende LPG karşıtıyım, hiç sevmem. sabah marş almayan, ıkına sıkına çalışan, basarken gaz yemeyen arabadan hiç haz etmem. lpg takıldı mı bu sorunlar otomatikman araçta potansiyel olarak bulunuyor.
ama tofaş grubu gibi acımayacağım, üzülmeyeceğim, bağ kurmayacağım bir arabada mantıklı olanı göz önünde bulundurarak lpg'li binebilirim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
LPG taktırmak için gittiğinde takla atan ustalardan

LPG takılması sonrasında ışık yanacak mı sorusuna bizde ışık yanmaz diyen ama hayatı ışığı söndüremeyen ustalardan...

LPG den kaynaklı sorunlar olması durumun da ağızlarında sakızı durmadan çiğneyen ve aracın buji, buji kablosu sonra da bobin diyen gevşek kelimelerden dolayı

LPG KARŞIYIM....

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle
arabayıda beyninizide yormaya gerek yok !!

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Cok sevdim bu konuyu ama belirtmek isterim nasil arabayı alırken kimseye sormuyorsam LPG yaparkende sormam, yani x bilmem kaç kisi karşı olsa ne olcak ki yapan yine yapar... Bende bir aracın fabrikadan çıkarken LPG li versiyonu varsa o araca LPG yi herturlu takarim, ama arabadan anlamayan acemiler ( söz meclisten dışarı) gibi yapmam ki öyledir iyi usta icin 900 km yol yaparım 50 tl indirim icin kasaplara gitmem ki bunun sayesinde 200 bin km deki astra h aracim da uzun zamandır LPG yi arıza lambası olmadan biniyorum ... Daha cok da binicem insallah... Önce arabanızı taniyin gerisi boş ...

Su linkteki olay buna en iyi örnek bakın 5. Mesaj ve 6. Mesaj lütfen dikkatle resimlere bakın ikiside brc montajı ama biri kasap biri profesyonel ve türkiyenin en iyi bayisi tarafından yapılan montaj bu adamın montajinda lamba yanmiyor...

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=91000&highlight=astraopc+brc

Saygılar ... Yapan yapar, takan takar zengin olan benzinde biner...

Son düzenleme:

Alican66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG ile sadece yumurta pişer :D Sorunsuz yaptığı tek iş yumurta pişirmesi ,gerisi sıkıntı :D

Not: Aracım mecburiyetten LPG li. :)

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
LPG ile sadece yumurta pişer :D Sorunsuz yaptığı tek iş yumurta pişirmesi ,gerisi sıkıntı :D

Not: Aracım mecburiyetten LPG li. :)

Çayda yapiyorum onda da başarılı, hatta su isitmayi deneyin orda tavan yapıyor :D

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG yanması sonucu ortaya daha fazla su buharı çıkar. bundan dolayı egzosdan sürekli su damlacıkları atar araç. bu yüzden daha çevrecidir. lpg'li aracın egr'si, gaz boğazı vs kirlenmez çünkü daha düşük karbon salınımı vardır. arkadaşınız haklı ama ters söylemiş benzin sigara içen, lpg sigara içemeyeni temsil eder ;)

Motor ömrünü kastettim ben LPG li bir araçla LPG görmemiş bir aracın ömürleri aynımı olur ;)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Motor ömrünü kastettim ben LPG li bir araçla LPG görmemiş bir aracın ömürleri aynımı olur ;)

tam bir şehir efsanesi bu LPG nin motorun ömrünü kısaltması... 450 bin yapan taksiciler var, ben daha 400 bin yapan opel göremedim (320 bin canlı gördüğüm var), şu forumda benzinde 400 bin yaptım diyen çıksın aynı motorlu LPG lide 200 binde kapak açsın tamam kabul edicem ama ben daha böyle bir araştırma görmedim. Hep asparakas usta uydurması... Bakın ustalar herşeyde yanlış yapıyor ama nedense şu LPG ile ilgili kötü olan bilgileri hep doğru kabul ediliyor.

Kısaca kimse ustaya güvenmez ama nedense bu detaylar hep doğru oluyor nedense artık :sulanma: şuan benim aracım 200 binde, uzun süredirde LPG var, bakalım ne kadar kısaltacak ömrünü bu LPG...

tarki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG ye karşı değilim, ama hiç bir aracımda LPG kullanmadım, kullanmayacağımda. LPG kullanan arkadaşlar acaba LPG'ye biraz daha zam gelse veya benzin fiyatları 1-2 TL kadar düşse (hayali bile güzel) çevreci diye hala LPG kullanmaya devam ederler mi? :)

LPG 'li euro5 motor corsa 1.2 kullanan biri olarak tabikiiii hayıııııırrr:D zaten çevreci benim arabam;)