Lpg Yağlama sistemi için yağ teğmini

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba acaba bu konu hakkında bilgisi olan varmı LPG sisteminin yağı bitti biraz araştırdım kimi yerde 10 numara ince yağ kullanın diyor kimiside yağ filan değil özel bi sıvı diyor landrenzo sentetik sübop yağı adı altında bi ürün satıyor fiyat çok uçuk değil 1Lt/35 TL civarı fakat internette sibop yağı olarak geçen ürünler 8-10 lira / Lt. olunca fiyat uçuk gözüküyor konu hakkında bilgisi olanlardan yorum bekliyorum.  ;D

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lpg Yağlama sistemi için yağ teğmini

sana şöyle diyim bu yağ konusu benim hiç içime sinmedi yani kullanılan yağ ne kadar orijinal vs bunun hiç garantisi yok iyi bişey alim desen fiyatlar uçuk o yüzden landrenzodan vazgeçtim brc ye geçtim ha ne kadar doğru veya yanlış yaptım bilmiyorum ama benzin püskürtme olayı bana daha mantıklı geldi

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

melihksn link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba acaba bu konu hakkında bilgisi olan varmı LPG sisteminin yağı bitti biraz araştırdım kimi yerde 10 numara ince yağ kullanın diyor kimiside yağ filan değil özel bi sıvı diyor landrenzo sentetik sübop yağı adı altında bi ürün satıyor fiyat çok uçuk değil 1Lt/35 TL civarı fakat internette sibop yağı olarak geçen ürünler 8-10 lira / Lt. olunca fiyat uçuk gözüküyor konu hakkında bilgisi olanlardan yorum bekliyorum.  ;D

landirenzo bayisine parasını verdim 2 bidon aldım duruyo evde zaten her defasında yarım litre alıyo hazne heralde bana bi 3-4  yıl yeter tavsiyem sizde öyle yapın 6 litresine 140 tl verdim sanırım bidonlar 3 er litrelik.. BAşKA YAğLAR KULLANMAYIN ARAև GARANTİ DIşI KALIR և֜NK֜ SORUN ևIKINCA BİLİR Kİşİ GELİP TAHLİKL YAPIYOMUş TAHLİLLERDE ևIKIYOMUş BAşKA YAğ KULLANILINCA o riski göze almayın bence..Bende landirenzo bölge bayisini arayıp sordum telefonla bana bu bilgiyi verdiler.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

İsterseniz su koyun değişen birşey olmaz. Çok ciddiyim motorun çalışma prensibini bilen herhengi bir bu yağlama olayına gülüyor. Onbinlerce km yapıyorsunuz ve binlerce litre gaz motorda yanıyor, siz 1 litre yağ koyuyorsunuz. Lpg'nin yanma ısısını miligram seviyesinde yağı motora göndererekmi düşürecek bu sistem. Subap erimesi korkusuyla lpg'den uzak duran kullanıcıyı kendisine çekmek isteyen firmaların uydurduğu saçmalık bu.

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lpg garantili oldugu için bakımların yapılması lpg servisinde yaptırmak zorunlu bizde km doldugunda yağ filitre hepsini değiştiriyorlar thnxx

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar
madmax50 link' Alıntı:
İsterseniz su koyun değişen birşey olmaz. ևok ciddiyim motorun çalışma prensibini bilen herhengi bir bu yağlama olayına gülüyor. Onbinlerce km yapıyorsunuz ve binlerce litre gaz motorda yanıyor, siz 1 litre yağ koyuyorsunuz. Lpg'nin yanma ısısını miligram seviyesinde yağı motora göndererekmi düşürecek bu sistem. Subap erimesi korkusuyla lpg'den uzak duran kullanıcıyı kendisine çekmek isteyen firmaların uydurduğu saçmalık bu.
bende çok inanmıyorum bu sisteme fakat lpg taktırıken zaten benzin / lpg yapacağım tasarrufu göz önüne aldığımda sübap erimesi çokda umrumda değildi açıkcası diyeceksinki ozaman ne diye yağlama sistem taktırdın + bi maliyeti olmadığı için taktırdım normal lpg için 1400 lira fiyat almıştım pazarlık sırasında arkadaşlar teslim ederken yağlamalı olarak taktık oda bizim hediyemiz dediler  yani + bi maliyeti olmadı bana.. hazır sistem varkende düzgün sıvı kullanalım istiyorum yoksa dedıgınız gıbı 10 numara ınce yağ bıle aynı işlemi görüyor diye duymusdum.

milyoncubaba link' Alıntı:
sana şöyle diyim bu yağ konusu benim hiç içime sinmedi yani kullanılan yağ ne kadar orijinal vs bunun hiç garantisi yok iyi bişey alim desen fiyatlar uçuk o yüzden landrenzodan vazgeçtim brc ye geçtim ha ne kadar doğru veya yanlış yaptım bilmiyorum ama benzin püskürtme olayı bana daha mantıklı geldi
hayırlısı olur ınsallah dugun karar vermişsinizdir. Ben bundan oncekı aracımda da landı kullandıgım ıcın bı sıkıntı yşamadım. bu arada benımde landı ılk basda 4000 devır uzerınde yaklasık 10 sn benzın püskürtüyor yanı benzıne gecıyordu ama ınanılmaz yakıt kaybı oluyordu 1 depo lpg/ 50 tl lık benzın bıtıyordu 2 ay once servısde kapattırdım o ayarı artık 3 depo lpg de 50 lıra benzın harcıyorum :)
SULEYMANHOCA link' Alıntı:
landirenzo bayisine parasını verdim 2 bidon aldım duruyo evde zaten her defasında yarım litre alıyo hazne heralde bana bi 3-4  yıl yeter tavsiyem sizde öyle yapın 6 litresine 140 tl verdim sanırım bidonlar 3 er litrelik.. BAşKA YAğLAR KULLANMAYIN ARAև GARANTİ DIşI KALIR և֜NK֜ SORUN ևIKINCA BİLİR Kİşİ GELİP TAHLİKL YAPIYOMUş TAHLİLLERDE ևIKIYOMUş BAşKA YAğ KULLANILINCA o riski göze almayın bence..Bende landirenzo bölge bayisini arayıp sordum telefonla bana bu bilgiyi verdiler.
bende o mantıkdayım sanırım artık dün landrenzoyu aradım ellerınde 1-2 lıtrelık bıdonlardan varmıs 1 e 35 2 lt liğe 70 lıra dedıler hafta sonu alıp koycam bakalım bende koseye :) ama yınede o zamana kadar daha ucuza bulabılecegımız bı yer cıkarsa cok mutlu olurum tabı :)

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

melihksn link' Alıntı:
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar  bende çok inanmıyorum bu sisteme fakat lpg taktırıken zaten benzin / lpg yapacağım tasarrufu göz önüne aldığımda sübap erimesi çokda umrumda değildi açıkcası diyeceksinki ozaman ne diye yağlama sistem taktırdın + bi maliyeti olmadığı için taktırdım normal lpg için 1400 lira fiyat almıştım pazarlık sırasında arkadaşlar teslim ederken yağlamalı olarak taktık oda bizim hediyemiz dediler  yani + bi maliyeti olmadı bana.. hazır sistem varkende düzgün sıvı kullanalım istiyorum yoksa dedıgınız gıbı 10 numara ınce yağ bıle aynı işlemi görüyor diye duymusdum.
hayırlısı olur ınsallah dugun karar vermişsinizdir. Ben bundan oncekı aracımda da landı kullandıgım ıcın bı sıkıntı yşamadım. bu arada benımde landı ılk basda 4000 devır uzerınde yaklasık 10 sn benzın püskürtüyor yanı benzıne gecıyordu ama ınanılmaz yakıt kaybı oluyordu 1 depo lpg/ 50 tl lık benzın bıtıyordu 2 ay once servısde kapattırdım o ayarı artık 3 depo lpg de 50 lıra benzın harcıyorum :)  bende o mantıkdayım sanırım artık dün landrenzoyu aradım ellerınde 1-2 lıtrelık bıdonlardan varmıs 1 e 35 2 lt liğe 70 lıra dedıler hafta sonu alıp koycam bakalım bende koseye :) ama yınede o zamana kadar daha ucuza bulabılecegımız bı yer cıkarsa cok mutlu olurum tabı :)

heryerdede bulunmuyor ben yazın ıspartada bulamadım burdur Antalya afyona bile baktım yoktu yağ ama bu yıl durum nasıl bilemem yaygınlaşmış olabilir..