LPG yakıt sorunu

jedi_bayoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1998 Vectra 2.0 CD Voltran marka sıralı sistem LPG takılı aracım var. Aracı yeni aldım nerdeyse tüm bakımlarını yaptırdım ve Lpg ayarını kontrol ettirdim herhangi bir sorun yok.
Tek bir sorun var o da LPG sanki biraz fazla yakıyor. Örneklemek gerekirse 20 TL gaz ile (gaz fiyatı 1,70 ve Benzin gaz karışımlı olarak) 60 km yol yapabiliyorum. Ancak bulunduğum il Mardin ve ana cadde dışında 3 ncü vitese pek çıkamıyorum genelde 2 nci viteste kullanmak zorunda kalıyorum. sizce bu yakıt sarfiyatı normal mi ?
Fazla yakıyor derseniz ne yapmam gerekir ?
Önerilerinizi bekliyorum...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20 lıra gaz ıle 60 km bence dusuk bır deger.. 33 kuruştan fazla edıyor. bı yanlış olmalı.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardes bende bursa icinde, sehir trafiginde ve benimkisi otomatik, daha 200 YKR nin uzerine cikmadi. sehir disi 155 YKR civarinda. bence gaz ayarinda muhakkak bir sorun var, baktir derim. su an senin arac km de litreye vurursak, benzinden cok cok fazla yakiyor, gaz ucuz oldugu icin sen anlamuyorsun 330 YKR gibi ama bence muhakkak bir problem var.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2000 motor benzinli araçla aynı yakıyo 33kuruş

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
2. vitesin üstüne çıkmıyorum dediğinize göre normal bence bu değer. şehir dışına çıktığınız olmuyor mu? uzun yoldaki yakıt sarfiyatı da bu düzeyde olursa sorun var deriz ama ben sanmıyorum uzun yolda bu kadar yakacağını

jedi_bayoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğim gibi Mardin şehir olarak küçük bir yer alışverişe çıktığımda 5-10 km yapıp geri dönüyorum ve 3 ncü viteste en fazla 2-3 km yapılabiliyor. Plakalarım yeni geldiğinden pek uzak mesafe yapamadım.Diyarbakır 90 km oraya gidersem biraz olsun netliğe kavuşur çünkü Diyarbakır a gidiş geliş 25-30 TL(166 Krş) civarı olduğunu söylüyorlar.Yoksa yazın izin kullanana kadar bir sonuç elde edemeyeceğim.Şehire 8-9 km uzaklıkta lojmanda oturan bir arkadaşım (97 GLS 2.0 Vectra) 20 TL gaz ile 100 km yaptığını söylüyor oda tahminim 4 vitesi geçemiyordur.Sizce 100 Km normal mi? Cuma günü LPG kitinin takıldığı yere gittim bilgisayara bağlandı ayarlarının iyi olduğu biraz kısılırsa sorun yaşayabileceğim söylendi bende o haliyle bıraktırdım.Birde Lpg 10.000 Km önce takılmış bu bir etkenmidir ? 2-3 ncü vites ile 5 nci vites arasında %100 fark eder derseniz yakıtta sorun yok derim (333 Krş -166 Krş).
Uzun yolda ortalama yakıt ne olmalı ? (klimalı ve klimasız LPG 1,70 olduğunu varsayarsak)

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
bence max 20 kuruş yakması lazım uzun yolda 90 sabit hızla giderseniz. 2,0 ile ilgili pek bilgim yok ama 1,6 lar 16 kuruş civarı yakıyor, 2,0 arabanın da uzun yolda o civar yakması lazım bence