Opel Corsa 2000 LPG Yakıt Tüketimi Bitirdi Beni

mesutmuslu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Aracım 2000 Model Opel Corsa 1.4 16V Otomatik Şanzıman İlk arabam ve 3 Aydır bende, bu süreç içerisinde Peryodik bakımlarını yaptırdım. Aldığım arkadaş 10.000km de gitmesi gereken LPG bakımına gitmemiş onuda 17.000 km sonra Filtre değişmini vs yaptırdım. Fakat ne hikmetse Ankara içi kullanımda 52 krş olacak şekilde dahi yakıt sarfiyatını gördüm. LPG beynini formatlattırıp tekrar ayar yaptırmama rağmen en babası 220km civarında yol yapabiliyorum. LPG simit tank 35-36lt gaz alıyor. Lastik basınçları vs dahilinde hepsini kontrol ettirdim. Peryodik bakımda bujilere kadar değiştirttim ama yakıtı çok fazla.. Etrafımda farklı modellerde ararçlarda bile bu yakıt tüketimini görmezken, aracımdan yana bayağı sıkıntı yaşıyorum. Gaz kaçağına kadar kontrol ettirdim her şey normal.

bilgilerinize ihtiyacım var.

mutkuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende şöyle bir problem olmuştu; Yol bilgisayarında LPG takıldığı için km de 35 lt'leri görüyordum, hatta baya korktum. Sonra öğrendim ki LPG'de yol bilgisayarı gerçek değeri göstermiyormuş. Diyeceğim şu ki ölçtüğünüz değer gerçek değer mi yoksa yol bilgisayarında gördüğünüz değer mi?

mesutmuslu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aldığım Gaz ile Gidebildiğim km'yi ölçüğümde bu çıkıyor. Artık akfayı yedim. Haftasonu bi gazcıya daha gittim, adam ayarı biraz daha düşürdü. Valla bundan sonra daha kısamam kısarsam gazı kullanamayacaksın dedi. Depoyu fulledim tekrar deniyorum.