LPG'ye Motor Yağı

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuç değişmedi sanırım :)

kaymak817

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağı hallettik sıra filtrelerde. :D Hava Polen Yağ Filtreleri olarak Orijinal GM yerine Bosch markanınkiler nasıldır? Bi sıkıntı çıkartır mı?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobil ESP 0w-40 ödül gibi yağdır :)
Şu new life nami diger sari kapak olan mi o ? Ben onu hic begenmedim , hatta oyle ki 7000km dayandim ve GM yag koydum o derece igrencti...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yag filtresinde GM dn şaşma. Diğer filitreleri başka marka alabilirsnz

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağı hallettik sıra filtrelerde. :D Hava Polen Yağ Filtreleri olarak Orijinal GM yerine Bosch markanınkiler nasıldır? Bi sıkıntı çıkartır mı?
Bosch olur motocar olur , ben 3 unu 30 TL ye REAL marka aliyirum iki bakimdir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herşey bir yana bu araç zaten motor aksamı olarak garantiden çıkmadı mı LPG montajından sonra.Ben de LPG'yi yeni taktırdım ve motor aksamı garantiden çıktı diye biliyorum.
Diğerine gelirsek,ben de bugün bakım zamanı gelince ne yapsam diye fikir olsun diye periyodik bakım ürünlerini incelemiştim.Yağ olarak sanırım 10-40 kullanacam.Hava filtresini GM,Polen ve Yağ Filtresini Bosh marka alıcam.Hava filtresini ve polen filtresini kendim değiştirecem.Kimse yanlış anlamasın ama hava ve polen filtresine ustanın dokunmasını istemiyorum pek.Zaten polen filtresinde muhtemelen torpidoyu sökmek yerine üşenecek ve elini uzatıp görmeden takmaya çalışacak filtreyi.Gözü karartırsam yağı ve yağ filtresini de kendim değiştirmeyi düşünüyorum ama şimdilik karar veremedim.LPG ile birlikte sanırım buji ömrü de çabuk tükenecek ve onları da orijinal GM marka ile ya da Bosh ile değiştiricem.
Eliniz yatkınsa ve vaktiniz varsa bazı şeyleri kendiniz yapsanız daha iyi olabilir.Hani iyi usta da var tabi ki ama insanın kendi gösterdiği titizliği göstereni bulmak zor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Herşey bir yana bu araç zaten motor aksamı olarak garantiden çıkmadı mı LPG montajından sonra.Ben de LPG'yi yeni taktırdım ve motor aksamı garantiden çıktı diye biliyorum.
Diğerine gelirsek,ben de bugün bakım zamanı gelince ne yapsam diye fikir olsun diye periyodik bakım ürünlerini incelemiştim.Yağ olarak sanırım 10-40 kullanacam.Hava filtresini GM,Polen ve Yağ Filtresini Bosh marka alıcam.Hava filtresini ve polen filtresini kendim değiştirecem.Kimse yanlış anlamasın ama hava ve polen filtresine ustanın dokunmasını istemiyorum pek.Zaten polen filtresinde muhtemelen torpidoyu sökmek yerine üşenecek ve elini uzatıp görmeden takmaya çalışacak filtreyi.Gözü karartırsam yağı ve yağ filtresini de kendim değiştirmeyi düşünüyorum ama şimdilik karar veremedim.LPG ile birlikte sanırım buji ömrü de çabuk tükenecek ve onları da orijinal GM marka ile ya da Bosh ile değiştiricem.
Eliniz yatkınsa ve vaktiniz varsa bazı şeyleri kendiniz yapsanız daha iyi olabilir.Hani iyi usta da var tabi ki ama insanın kendi gösterdiği titizliği göstereni bulmak zor.

LPG li araçlar da buji 20 000 km de pert ediyor. Yağ değişimi konusuna geldiğimizde yapılmayacak bir şey değil. Sanırım kafan da olan bu yağ filtresini nasıl sökerim? Basit bir çözüm söyleyeyim o zaman ;) hani eski kayışlardan varsa elinde onu kullana bilirsin. Reno aracımın yağını filan kendim değiştirirdim. Onlarda eski devri daim kayışı kenara koyardım onunla belinden sıkıca kavradığın zaman hemen çıkar. ;)

attachment.php

Ekli dosyalar

• Yeni-şanzıman-cvt-tahrik-kayışı-669-18-30-i&ccedil.jpg
    Yeni-şanzıman-cvt-tahrik-kayışı-669-18-30-i&ccedil.jpg
    36.1 KB · Görüntüleme: 46