Mikrofiber Bez

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Mikrofiber Bez

bende baktım netten fiyatlara.20 lira alıp ne yapıyorlar acaba merak ettim?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yıkamacılar deri güderi kullanıyorlar ve müthiş birşey gerçekten
hiç kalıntı bırakmıyor ve sıkınca bir gram su kalmıyor
normal mikrofiber bezler benzer görünsede dokusu yumşak olmadığı için
araç üzerinde harelenmeler oluşturuyor

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz ürünlerden "Vileda Kurulama Bezi" ni tavsiye ederim, güzel kuruluyor ve temizlik amaçlı m.fiberlerden daha emici ve güzel bir parlaklık sağlıyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:

Dediğim Vileda 5.5 ila 9.20 lira arasında fiyata satılıyor ve hemen her gün araba yıkasanız yaklaşık 1 sene iyi iş çıkarıyor sonra gene kullanılsa da incelmeye başlıyor.

Meguiars eminim çok iyidir ama kireçli su, sık kullanım, makinada yıkama ve kuvvetli biçimde sıkma işlemine ne kadar dayanabilir bilmiyorum yoksa almak isterim.

Mesela en bariz örnek 1.5 liralık m.fiber bezler ilk başta çok iyi olsalar da hızlı biçimde sertleşip parlatma ve emicilik özelliklerini kaybetmeye başlıyorlar, özellikle ilk kullanımda bile kuvvetli biçimde sıkarsanız kılcal tüyleri etkisini kaybediyor vs vs..

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Hakan Beyin bahsettiği güderi olayını ben yeni öğrendim gerçektende mikrofiber beze göre çok farkediyor.Mikrofiber bez isterse en pahalısı olsun yinede hare oluşmasına neden oluyor köşelerindeki dikişler çok çiziyor aracı thejazz arkadaşımızın dediği bezi ön camda aynı markanın camsiliyle kullandım resmen berbat etti ben memnun kalmadım açıkçası
benim uygulama biçimimde sorunda olabilir tabi

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kurulama için 2 tane ber bez kullanıyorum. Birincisi %100 pamuklu kurulama bezi. (HB'de var). İçinde çok su tutmuyor, silip silip suyunu sıkıyorum. Amaç kaba suyunu hızlıca almak aracın üzerindeki. İkinci bez microfiber bez. Ama bildiğimiz 1.5 milyonluk fiber bezlerden değil, daha büyükçe (bir havlu büyüklüğünde) Kelimenin tam anlamıyla mükemmel bir bez. Ben yurt dışından almıştım, ama Meguiars'ın water magnet'ide aynı ayarda, tavsiye ederim. Hatırlatmakta fayda görüyorum: Eğer aracınızı dışarıda yıkatıyorsanız neyle kurulandığına dikkat edin. Çoğu yıkamacı aynı bez ile onlarca aracı kuruluyor. Nekadar suyla yıkarsa yıkasın bu bezlerin yeterince temizlenmesi pek mümkün değil ve kılcak çizik oluşumu kaçınılmaz. En güzeli kurulama işini kendiniz yapmanız.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bugün aracı sonax bahçelievlerde yıkattım.cilalı dış yıkama.20lira.
Beze baktım normal bez.yani benim gördüğüm buydu.Belki sonra başka bez kullanmışlardır.boya korumu nano koruma olarak araç yeni olduğu için 200 lira imiş.koltuk koruma jant koruma birde torpido koruma dediler neyse artık.ilave 100 lira verince premium koruma oluyor muş ilave bitkisel koruma suyun araç üzerinden kaymasınıda sağlıyormuş.elime sürüp suya tutturdular göstermek için.filmde çekiliyormuş hiçbir kapıyı sökmeden.lumar marka.onada 400 dediler sanırım.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mikrofiber Bez Tavsiyesi

Mikrofiber bezleri daha detaylı bir şekilde araştırdım ve aslında aklımdaki bazı soru işaretleri de gitti sayılır.
Aslında piyasada birçok mikrofiber bez var ama içlerinde kullanılan pamuk oranı fiyatına ve kalitesine göre değişiyor.
Pamuk oranı arttıkça fiyatı da dayanıklılığı ve kalitesi de artıyor. Deneyimlerime dayanarak söylüyorum şu ana kadar kullandığım
5-10 tl arasındaki mikrofiber bezlerin hepsi araçta gözle çok net görülmese de ince harelenmeler ve kılcak çizikler oluşturuyor
ve silerken bunun farkına varmıyoruz. Diğer bir özellik ise yün miktarı %100 olan ve bu iş için üretilen profesyonel mikrofiber bezler
aracı daha hızlı bir şekilde silebiliyorsunuz. Bu çerçeve de araştırmalarım sonucunda çok da alternatif yok aslında ama
4 ürün diğer mikrofiber bezlerden fazlasıyla ayrılıyor. Daha detay ve incelik düşünenler için birebir bu ürünler. Hepsini tek tek
araştırdım ve ben de almaya karar verdim. Fiyatları biraz uçuk ama daha uygun fiyata aldıklarım daha çabuk yıpranıyor ve
istemediğim çizikler oluşturuyor aracın üzerinde.

Araç silmek ve kurulamak için
Araç silmek için kullanılan 2 tane mikrofiber havlu var. Bunların özellikleri ağırlığının 5-10 katına kadar su taşıyabilmesi ve
bezi sıktıktan sonratekrar iz bırakmadan silmesi. Ayrıca silerken araç üzerinde kayarak rahat ve hızlı silmeye imkan sağlaması.

1- Meguiars Water Magnet
p84678z.jpg
Meguiar´s Water Magnet Microfibre Drying Towel

Bu ekstra büyüklükteki (50 x 75 cm.) mikrofiber kurulama bezi geleneksel bezlerin üç katı kadar emiciliğe sahip olup hızlı ve
lekesiz bir kurulama sağlar. Water Magnet™, aracınızı kurularken size zamandan tasarruf sağlar. Çamaşır makinasında yıkanabilir.
Fiyatı : 33 tl

2- UBER BLUE/"Gentle Giant" Microfibre Drying Towel
[img=550x600]http://img811.imageshack.us/img811/6720/120122w640h640rulamabez.jpg[/img]Autobrite deluxe fluffy drying towel - results!

24'‘ x 36’‘=60x90cm Yıkama bilgileri: 90 ’,yıkamaya dayanıklıdır ve yıkama yaparken yumuşatıcı kullanılmamasını tavsiye edilir.
Bu ekstra Büyüklükteki 24'‘ x 36’‘=60x90cm. "Gentle Giant" Mikrofiber Kurulama Bezi
Geleneksel Bezlerle mukayese edildiğinde "Gentle Giant"UBER BLUE Kurulama Bezi
Kendi Ağırlığının 10 Katı Kadar SU Emiciliğine Sahip Olup Hızlı ve lekesiz kurulama sağlar.
Fiyat: 35 tl

Wax Silme Mikrofiber Bez
Araca wax uyguladıktan sonra normal mikrofiber bezler ile silindiği zaman araç üzerindeki waxın bir kısmını kazıyarak istenilen
uygulamayı bir bakıma tam anlamıyla yerine getiremiyor. Wax silmek için kullanılan mikrofiber bezin %100 yün ve üzeri
kesinlikle sert olmamalıdır. Bunun için de profesyonellerin tercih ettiği 2 alternatif ürün var

1-Meguiars Supreme Shine™ Mikrofiber Silme Bezi
p84679z.jpg

Kalınlığı, çift taraflı kullanıma imkan vermesi ve mikrofiber teknolojisi nedeniyle geleneksel silme bezlerinin üç katı emiciliğe sahiptir.
Hem parlak bir görünüm hem de artık ürünün kolay silinmesini sağlar. Güvenli kenarlar çizme riskini elimine eder. Çamaşır makinasında yıkanabilir
fiyat: 14 tl

2-A-Top Wax Silme Havlusu
[img=282x600]http://trprom-image.s3.amazonaws.com/349220_w640_h640_plush.jpg[/img]
Wax-Cila Silmek İçinı Özel Her İki Tarafı Kalın Tüylü Mikro Fiber Bez 40cmx40cm(Kore Malı)
fiyat: 16 tl

Mikrofiber bezlerin temizliği

Mikrofiber bezleri kesinlikle çamaşır suyu ve yumuşatıcı kullanmadan yıkamak gerekiyor. Yumuşatıcı mikrolifleri birbirine yapıştırdığı için bezin bir özelliği kalmıyor. Bezleri 40 derecede makinada az bir deterjanla kısa programda yıkamak en iyisi. Bir de dipnot olarak bezlerinizi olabildiğince az yıkamaya çalışın. Çünkü su bile değse o mikrolifler birbirlerine yapışıyor ve bez özelliğini kaybediyor. Wax silmek için kullanıyorsanız 3-4 defa wax silebilirsiniz bir bezle, eğer polish tozlarını siliyorsanız 2 defa yine silersiniz, araç kurulama ve temizlik işlemleri yaptığınız bezlerde ise ölçü yok, gözünüze kirli geldiği zaman yıkarsınız.
Ayrıca yere düşen bezinizi asla ama asla yıkamadan kullanmayın. Yere düşen bezi diğer bezlerle birlikte yıkamayın. Yıkandıktan sonra da gözeneklerinin arsında ufak taş vs olması durumuna karşı kontrol edip öyle kullanın.

Sonuç olarak daha profesyonel silme isteyenler için bahsettiklerim güzel alternatifler. Ben 2. nolu seçenekler olan
Uber Blue (silme ve kurulama için) ve A-Top (wax silme için) almaya karar verdim.