Motor ve Şanzuman yağı Castrol nasıl ???

yasinnkrtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Opel Corsa 1.5 TD aracımın yağ değişim zamanı geldi yağı değiştirirken aynı zamanda şanzuman yağını da değiştirmeyi düşünüyorum. Yaptığım araştırmalara göre (manuel şanzumanlar) SAE EP 80 yağ kullanıyormuş. Motor yağını Castrol 10 40 magnetec diesel (http://www.turkoilmarket.com/Castrol-Magnatec-Diesel-10W-40-4-Litre,PR-49.html) Şanzuman yağını da Castrol Manual EP 80W (http://www.turkoilmarket.com/Castrol-Manual-EP-80W-3-Lt,PR-227.html) koymayı düşüyorum. Acaba bu yağları kullanan varmı görüşlerinizi almak için yazıyorum, ayrıca şanzumana nano bor tarzı katkı koymaya gerek varmı yok mu ?? Orjinal GM yağını kimse önermiyor, zaten o da başka markalardan dolum yapıyormuş

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasada castrol markasının merdiven altı üretiminin çok olduğu söyleniyor,
hatta buğün aracıma yıllardır kullandığım gm yağı değiştirerek mobil süper 2000 10w40
koydurdum değişimi yaptırdığım usta (aldığım yer değil !!) castrol ile ilgili bu duyumumu doğruladı o yüzden onlarda artık mobil satışına başlamışlar bu olayla alakalı...

tercih sizin.....

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi ama Mobil'de de sahte ürün çok.Hatta bana sorarsanız Mobil de daha çok sahte ürüne denk gelirsiniz.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğim gibi yağ değiştiren arkadaşın söylemide bu şekilde,ben istanbulda bi distrübütörden aldım normalde perakende satışları yok, firma olarak bizi tanıdıklarından
verdiler,
ayrıca size katılıyorum özellikle bu firmadan almasaydım bende gm e devam edecektim,
ayrıca yağ çok iyi geldi motor sesi %40 azaldı diye bilirim çekiştede bi iyileşme var gibi ama psikolojikte olabilir....

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şanzıman yağını geçen hafta değiştirdim opaldan orjinal gm şanzıman yağı aldım lokum gibi oldu vites geçişleri

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Opel Corsa 1.5 TD aracımın yağ değişim zamanı geldi yağı değiştirirken aynı zamanda şanzuman yağını da değiştirmeyi düşünüyorum. Yaptığım araştırmalara göre (manuel şanzumanlar) SAE EP 80 yağ kullanıyormuş. Motor yağını Castrol 10 40 magnetec diesel (http://www.turkoilmarket.com/Castrol-Magnatec-Diesel-10W-40-4-Litre,PR-49.html) Şanzuman yağını da Castrol Manual EP 80W (http://www.turkoilmarket.com/Castrol-Manual-EP-80W-3-Lt,PR-227.html) koymayı düşüyorum. Acaba bu yağları kullanan varmı görüşlerinizi almak için yazıyorum, ayrıca şanzumana nano bor tarzı katkı koymaya gerek varmı yok mu ?? Orjinal GM yağını kimse önermiyor, zaten o da başka markalardan dolum yapıyormuş

orjinal gm yi önermeyenler kusura bakmayında halt etmiş... ben gm kullanıyorum yıllardır hem fiyatı uygun hemde bugüne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım.. opel araca orjinal yağ tavsiye etmemek gibi saçma birşey varmı acaba o zaman farımız kırılınca gidip megan farı takalım..şaka bir tarafa gm den şaşmayın derim.. ayrıca motor katkısı v.s. sakıncalı şeyler eğer motor yağlarının üzerini okursanız çogunda katkı kullanmayın yazar...

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal gm yi önermeyenler kusura bakmayında halt etmiş... ben gm kullanıyorum yıllardır hem fiyatı uygun hemde bugüne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım.. opel araca orjinal yağ tavsiye etmemek gibi saçma birşey varmı acaba o zaman farımız kırılınca gidip megan farı takalım..şaka bir tarafa gm den şaşmayın derim.. ayrıca motor katkısı v.s. sakıncalı şeyler eğer motor yağlarının üzerini okursanız çogunda katkı kullanmayın yazar...

Bende sizin gibi yıllardır gm kullanıyordum hem ucuz olması hemde diğer kaliteli markalarda çakma ürün çok olduğunu duyduğumdan gm e devam ettim yukarıda da belirttiğim gibi istanbuldan bi distrb.uygun fiyata 2 adet 4 lük aldım (gm ile aynı fiyata) inanın motor sesi %40 civarında fark etti o ilk çalıştırmada iticiler yağlanıncaya kadar gelen sesleri özellikle neredeyse duymaz oldum çekişte iyileşti (psikolojik olabilir),
ayrıca belki biliyorsunuzdur gm de 2 çeşit yağ var , koyu gri kutuda üstünde genuine yazanın ithal olduğu söyleniyor

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gm yağ po lisanslı izmirde üretiliyor diye biliyorum mobilin üstüne yağ tanımam 10 40 tam sentetik

yasinnkrtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim 10 40 yağlar yarı sentetik olmuyor mu ? 10 40 tam sentetik yağ varmı varsa ismini yazabilir misiniz, birde yarı sentetik ile tam sentetik arasındaki fark ne ne gibi yararı ya da zararı oluyor yazabilir misiniz