Motor yikama

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectraların motoru yıkanmaz eletronik araç diyen olcak v.s v.s yıkayan yıkıyo hiç bir sorun yaşamıyolar.

Yıkayan varsa tavsiye niteliğinde nereleri sudan korumalıyım bilgi verirseniz sevinirim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Motor yıkama değil motor temizleme olur oda bazı yağ sökücü kimyasallar ile yapılır. Kişisel düşüncem araca su vurmamak gerek.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yikayan/yikatan sonra konu aciyor , elunde kontak spreyiyle arabayi tavaf ediyor :) , siz yikayin ama , bizde sizi ornek gosteririz soranlara :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor yıkama değil motor temizleme olur oda bazı yağ sökücü kimyasallar ile yapılır. Kişisel düşüncem araca su vurmamak gerek.

abi o kadar kablonun için den nasıl temizlik yapılır 2 uğraştım bunaldım :)

şeytan diyo al eline hortumla fırçayı yıka sonra sanayide yatır arabayı :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi o kadar kablonun için den nasıl temizlik yapılır 2 uğraştım bunaldım :)

şeytan diyo al eline hortumla fırçayı yıka sonra sanayide yatır arabayı :D

Hehe ya en güzel temizleme yöntemi şu balataları temizlemek için kullanılan ürün hem temizler hemde oksitlenmeyi önler yine de sen bilirsin ama su vursa sakın ağrımaz başını ağrıtırsın;)

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hehe ya en güzel temizleme yöntemi şu balataları temizlemek için kullanılan ürün hem temizler hemde oksitlenmeyi önler yine de sen bilirsin ama su vursa sakın ağrımaz başını ağrıtırsın;)

Az bişey araştırmalarıma göre servis de de yıkama varmış garantili sorun çıkarsa servis bedava yapıyormuş aslı varmı böyle bişey varsa servisede yıkatabilirim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Az bişey araştırmalarıma göre servis de de yıkama varmış garantili sorun çıkarsa servis bedava yapıyormuş aslı varmı böyle bişey varsa servisede yıkatabilirim

Bilemiyorum ki ben misal bir boya fırçası aldım bir litre tiner bir balata spreyi aldım önce pis yerleri tiner ve fırça ile temizliyorum sonra kalan pislikleri sprey sıkıyorum akıp gidiyor çok da güzel oluyor hemen hemen yılda bir kere yapıyorum bu şekilde pek kirleniyor kirlenmesin fırsat vermiyorum.

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilemiyorum ki ben misal bir boya fırçası aldım bir litre tiner bir balata spreyi aldım önce pis yerleri tiner ve fırça ile temizliyorum sonra kalan pislikleri sprey sıkıyorum akıp gidiyor çok da güzel oluyor hemen hemen yılda bir kere yapıyorum bu şekilde pek kirleniyor kirlenmesin fırsat vermiyorum.
deneyeceğim ama pek emin değilim fırça ile pırıl pırıl olcağına huy mudur bilmiyom pis durunca hoşuma gitmiyor

KatlimeFerman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor yıkamadır adı evet. Ben kendim yapmıyorum oto yıkamacıda yaptırıyorum. Akü'nün iki önemli noktasını kapattıktan sonra basınçlı su uygulanıyor. 4-5 kez farklı araçlarla yaptırmıştım. Hiçbir problem yaşamadım şimdiye kadar. Bi dayı vardı 2008 range HSE, o da yaptırdı..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
deneyeceğim ama pek emin değilim fırça ile pırıl pırıl olcağına huy mudur bilmiyom pis durunca hoşuma gitmiyor

Dene daha önce mazot kullandım ben sonra ne kadar temizler isen temizle motor ısınınca deli gibi her yerinden duman çıkıyordu hehe ondan sonra tiner kullandım.