Motor yikama

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz şans işi aslında bu iş. Kolay kolay bir şey olmaz ama ya olursa kısmı işi bozuyor. Çünkü bir şey olursa ciddi bir masraf olacağından işin rengi değişiyor. Servis garanti versede ne kadar garanti verir? Genelde yıkama sonrası sorunlar zamanla ortaya çıkıyor. Yıkamadan sonra 1-2 ay sonra sorun çıktığında servisin garanti vereceğini pek sanmıyorum açıkçası.

İlla sorun olacak değil ama ya olursa? ;)

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal oto yıkamacıda yıkatma bence. Ben yıkattım ve ertesi gün küçük bi elektronik parça bozuldu. Yıkamadan mi oldu öylemi denk geldi bilmiyorum. Tiner ve sprey çok mantıklı. Ben de yapmıştım. Ama mazot ile :) boya fırçası ile temizlersin. Kir kalmaz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dene daha önce mazot kullandım ben sonra ne kadar temizler isen temizle motor ısınınca deli gibi her yerinden duman çıkıyordu hehe ondan sonra tiner kullandım.

abi fırça olarak boya fırçası mı kullanayım her yere uzanamıyacağım kesin ama azmettim ya temizliyecem ya temizleyecem :D ne önerirsin karışım için

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz şans işi aslında bu iş. Kolay kolay bir şey olmaz ama ya olursa kısmı işi bozuyor. Çünkü bir şey olursa ciddi bir masraf olacağından işin rengi değişiyor. Servis garanti versede ne kadar garanti verir? Genelde yıkama sonrası sorunlar zamanla ortaya çıkıyor. Yıkamadan sonra 1-2 ay sonra sorun çıktığında servisin garanti vereceğini pek sanmıyorum açıkçası.

İlla sorun olacak değil ama ya olursa? ;)

yıkayanlar var ama bilmiyorum biri gelipde ben yıkattım şöyle oldu demiyor şimdi deseler ben de ona göre bişeyler yapacam ama yıkatan var o kadar temiz motor varki vectra b bakınca insan imreniyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi fırça olarak boya fırçası mı kullanayım her yere uzanamıyacağım kesin ama azmettim ya temizliyecem ya temizleyecem :D ne önerirsin karışım için

Evet orta sınıf bir fırça benim işimi görüyor sende duruma göre iki fırça alırsın bende bir ince bol kıllı olan var onunla da havalandırma kanallarını temizliyorum güzel oluyor toz filan kalmıyor

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wd40 la silip bezle parlatın uğraşmayın.kirli motor çalışmasında problem olmaz ama soketlerdeki zamanla oluşan oksitlenme saç baş yoldurabilir...

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wd40 la silip bezle parlatın uğraşmayın.kirli motor çalışmasında problem olmaz ama soketlerdeki zamanla oluşan oksitlenme saç baş yoldurabilir...

Bu gidişle öyle olcak başka sitelerde okuyunca gaz geliyor sizlere sordum vazgeçmişgibiyim en iyisi fırça tiner wd40 kullanarak bi girişiyim :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor yıkamanın 3 püf noktası var.
araç soğuk olacak.
hava sıcak olacak .
sigorta kutusu kapalı olsun yeter.
arkadaşım oto yıkama dükkanı açtı. motor yıkamıyor pek korkudan krediyle açtı birde 3 kuruş için başıma bela almayayım mantığından :)
onun dükkanında 206'nın motorunu yıkayım dedim. ben karışmam ne yaparsan yap dedi.
bu paspasları falan temizledikleri hava ile çalışan boru şeklinde bir makine var. içine onlar dezenfektan koyuyolardı ben oradan az mazot ve tiner karıştırdım tuhaf bişey oldu ama iyi etkiliydi :D
o makinayla motorun heryerine tuttum. en uyuz olduğum motorun ordaki yağ kalıntılarıydı aktı gitti zaten vurunca bu karışımı.
sonra basıncı düşürüp yıkama tabancasıyla komple yıkadım motoru.
bobin ve sensörlerin olduğu yerlere fazla tutmadım. ardından düneşin altında 1 saat kaputu açıp bekledik. tek marşta çalıştı arabam :)
206 ne olabilirki demeyin arabada herşey sensör 99 model demeye bin şahit lazım.motor tertemiz oldu :)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık yetkili servis bile direk su tutmuyor, sprey sıkıp karışımla tazyiksiz yıkıyor ve hemen suyu uçurtuyorlar. Mesele önemli yerlerin sudan korunması ve kalan suyun hemen uçurulması. Ben 3 senedir yıkatmıyorum ve düşünmüyorumda.

Ayrıca soket vb.. yerlerin zamanla oksitleneceği kesin. Çünkü dışı sarılı elektrik kablolarının tam uç başlık, kablo brleşim yerleri hep açık duruyor.

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor yıkamanın 3 püf noktası var.
araç soğuk olacak.
hava sıcak olacak .
sigorta kutusu kapalı olsun yeter.
arkadaşım oto yıkama dükkanı açtı. motor yıkamıyor pek korkudan krediyle açtı birde 3 kuruş için başıma bela almayayım mantığından :)
onun dükkanında 206'nın motorunu yıkayım dedim. ben karışmam ne yaparsan yap dedi.
bu paspasları falan temizledikleri hava ile çalışan boru şeklinde bir makine var. içine onlar dezenfektan koyuyolardı ben oradan az mazot ve tiner karıştırdım tuhaf bişey oldu ama iyi etkiliydi :D
o makinayla motorun heryerine tuttum. en uyuz olduğum motorun ordaki yağ kalıntılarıydı aktı gitti zaten vurunca bu karışımı.
sonra basıncı düşürüp yıkama tabancasıyla komple yıkadım motoru.
bobin ve sensörlerin olduğu yerlere fazla tutmadım. ardından düneşin altında 1 saat kaputu açıp bekledik. tek marşta çalıştı arabam :)
206 ne olabilirki demeyin arabada herşey sensör 99 model demeye bin şahit lazım.motor tertemiz oldu :)

vectra bu sadece sigortaları kapatma ile olsa hemen yaparım eksatrik falan filan gözümü korkutuyo :D