Motordan gelen bu gıcırtı sesi nedir? (videolu)

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

ouzhn06 link' Alıntı:
acaba o parcayi disardan sanayiden bulup taktirsak sıkıntı çikar mi? Yoksa 300 lira icin hic riske atmadan servise mi gitsem?

devirdaim önemli parça bence en iyisi servidten alıp dışarda takrırmak ama önce emin olmalısınız bence sesin devirdaimden geldiğine bazen kayışta aynı sesi yapıyo

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
devirdaim önemli parça bence en iyisi servidten alıp dışarda takrırmak ama önce emin olmalısınız bence sesin devirdaimden geldiğine bazen kayışta aynı sesi yapıyo
serviste iscilik ucreti saatlik mi oluyor?  Yani araç ne kadar kalırsa o kadar işçilik mi veriyoruz?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motordan gelen bu gıcırtı sesi nedir? (videolu)

BİLDS link' Alıntı:
Yeri gelmişken AYDIN SURTAş servisinden de bahsedeyim. Daha önce de navigasyon chazımdaki problemden dolayı ve kaliperlerden dolayı 2 kez işim düşmüştü, bu üçüncü oldu. Her gidişimde de gayet güleryüzle karşıladılar.  

Araç yapılırken aracın başında durabılyorsun. Ustalar ne yaptıklarını vs anlatıyorlar. ֖yle siz gidin biz size haber veririz diye surat eden yok.

İş uzun sürecekse istersen içerde gayet nezih olan bekleme salonunda da bekleyebılıryosun. ևay, kahve, soda, kola vs envai çeşit hizmet ayagına gelıyor. Tamamen ucretsiz tabi.. TV'ni izleyip, gazeteleri okuyabiliyorsun.

İşler bittikten sonra aracı istersek yıkama servisine gönderip yine ücretsiz pırıl pırıl yıkatıp teslim edebileceklerini söyluyorlar. Ben de yıkattım. Gayet mutlu, huzurlu şekilde servisten ayrıldım. Ee daha ne olsun ?

Bazen forumlarda okuyorum, OPEL servisleri şöyle kötü, böyle bilmem ne diye... Dogrusu AYDIN SURTAş otomotivi bunlardan ayırmak gerekiyor.
+1 gerçekten servis müdürüne varıncaya kadar çok alakadarlar.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ouzhn06 link' Alıntı:
acaba o parcayi disardan sanayiden bulup taktirsak sıkıntı çikar mi? Yoksa 300 lira icin hic riske atmadan servise mi gitsem?

Benim parça orjinaldi. Kutusunun üstünde Almanya Rüsselsheim fabrikasında üretildigi vs etiketi vardı. şayet dışardan alacağınız parçanın da sorun çıkarmayacagını düşünüyorsanız, arada bariz fiyat farkı varsa olabilir. İşin risk kısmı size kalmış.

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

BİLDS link' Alıntı:
Benim parça orjinaldi. Kutusunun üstünde Almanya Rüsselsheim fabrikasında üretildigi vs etiketi vardı. şayet dışardan alacağınız parçanın da sorun çıkarmayacagını düşünüyorsanız, arada bariz fiyat farkı varsa olabilir. İşin risk kısmı size kalmış.
en mantıklısı 3 5 kuruşa bakmadan servis. En azından içim rahat olur.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun. Lanet olası su pompası 1 ay cıy cıy cıy.  :D

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanırım bu ses bendede var birazdan videolu paylaşıcam :D

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı ses bende de var arkadaşlar video çekip göndermiş arkadaşlar gerek duymadım sorun su devisdaim pompasında mı yaklaşık  15 gündür var servise de gidemedim  :D

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

su seviyesini kontrol edin, azalma varsa sıkıntı yapar.ancak sadece ses var ise pompanın bilyası arızalanmaya başlamıştır. benimkide garantiden değişmişti..