Motordan gelen bu gıcırtı sesi nedir? (videolu)

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motordan gelen bu gıcırtı sesi nedir? (videolu)

ercan_0636 link' Alıntı:
su seviyesini kontrol edin, azalma varsa sıkıntı yapar.ancak sadece ses var ise pompanın bilyası arızalanmaya başlamıştır. benimkide garantiden değişmişti..
ercan abi zaten aracın sesini kontrol etmek için sürekli açtım kaputu bahaneyle onuda kontrol ettim abim

şimdi yeni servisten geldim orda ses yapmadı sinir oldum zorla zorla ses yaptı yine baktı elemanlar turbo arızalı olabilir dedi valf dedi bir sürü şey saydı sonra aynı aydın abi gibi böyle böyle arkadaşlar ben bi kaç arkadaşıma da sordum vs dedim baktılar burdan dediler değişecek parça gelecek vs 4-5 günlüğüne aldılar arabayı motor incek şu bu deyinnce tedirgin oldum kopmle yağ inecek  vs dedi elemanlar allahtan sonradan anlaştık..

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motordan gelen bu gıcırtı sesi nedir? (videolu)

Son olarak sordum nedir durumu aracımın arıza sebebini öğrenebilirmiyim benden kaynaklanan bir sorun mu yoksa 1.4 turboların kronik sorunumu  diye kronik demeyelim de bazen denk gelebiliyor dediler bu afyon servisi yeni açıldı güvenmeyerek gittim allahtan güzel ilgilendiler. Sadece su pompası değişecek maliyet garanti dediler ama 50 - 100 lira bişey çıkabilirmiş oda yağı salınca eskisi yerine yenisini koyarlarsa vs vs sonç itibariyle motor incek yarısı falan deyince canım sıkkıldı ama bıraktım  :(