Motordan gelen ses ve ses kaydı mevcuttur.

corsaedt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo sesi,özellıkle gazdan ayagınızı cektıgınız anda dahada belırgınlesır,aracınızı sıkıstırarak yada yuksek devırlımı kullanıyorsunuz?

2000 deviri geçmiyorum desem devirli kullanıp kullanmadığımı anlarsınız umarım :) gaza hafif basayım 1000 devirden sonra sürekli bitmeyen bir ötme mevcuttur..Turboyu değiştirsem yine gelirse diye üzülürüm çünkü sorun başka yerden de olabilir...Şanzımandan geliyor olamaz mı diyorum ama aracı daha 2500 kmlerde 1500 km sonra yaptı bunu bana..belki daha önce de vardı ama sürekli müzik dinleyince belki hissetmedim ama müzik dinlemediğim zamanlarda da hissederdim..Çünkü 15 gün önce çok az vardı şimdi çok bariz var..

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 deviri geçmiyorum desem devirli kullanıp kullanmadığımı anlarsınız umarım :) gaza hafif basayım 1000 devirden sonra sürekli bitmeyen bir ötme mevcuttur..Turboyu değiştirsem yine gelirse diye üzülürüm çünkü sorun başka yerden de olabilir...Şanzımandan geliyor olamaz mı diyorum ama aracı daha 2500 kmlerde 1500 km sonra yaptı bunu bana..belki daha önce de vardı ama sürekli müzik dinleyince belki hissetmedim ama müzik dinlemediğim zamanlarda da hissederdim..Çünkü 15 gün önce çok az vardı şimdi çok bariz var..
mesleğim turbo tamirciliği,sesi ıyıce dınledım turbo sesi,sıkıstırarak kullanmadıgınıza göre buyuk ıhtımal turbonun hatalı ımal edılmesınden kaynaklanıyor,ya da hava fıltresı kutusundan emme kanadına cisim gelmıs olabılır,sanzıman sesı inleme gıbı olur ve sız hızlandıkca artar,ayrıca rolantıde yapmaz..garantıde olan aracınızın turbosunu değiştirin derim ben,cunkı bu ötme sesi belkı kısa vadede değil ama uzun vadede balansı kactıgından yalpalı dönüp turbonun daha erken zamanlarda dagılmasına sebeb olacaktır..

corsaedt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesleğim turbo tamirciliği,sesi ıyıce dınledım turbo sesi,sıkıstırarak kullanmadıgınıza göre buyuk ıhtımal turbonun hatalı ımal edılmesınden kaynaklanıyor,ya da hava fıltresı kutusundan emme kanadına cisim gelmıs olabılır,sanzıman sesı inleme gıbı olur ve sız hızlandıkca artar,ayrıca rolantıde yapmaz..garantıde olan aracınızın turbosunu değiştirin derim ben,cunkı bu ötme sesi belkı kısa vadede değil ama uzun vadede balansı kactıgından yalpalı dönüp turbonun daha erken zamanlarda dagılmasına sebeb olacaktır..

Çok teşekkürler cevabını için aracımı yıkatmaya verdiğimde sanki filmlerde uzay araçları gibi ötme sesi mevcut..İçeriye gelmese sorun etmem malum corsa çok ses içeri alıyor içeri..Servis şurdan diyebileceğimiz bir ses dese o da emin değil..İsterseniz turboyu değiştirelim diyor hemen..Hocam sizce değiştireyim mi turboyu ne dersiniz? Turbo mu her arabayı stop etmeden önce en az 45sn ya da 1 dk bekliyorum..sabahları 2000 devrin üstüne bile çıkmıyorum gözüm gibi koruyorum ama yok nafile illah arıza verecem diye uğraşır..

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler cevabını için aracımı yıkatmaya verdiğimde sanki filmlerde uzay araçları gibi ötme sesi mevcut..İçeriye gelmese sorun etmem malum corsa çok ses içeri alıyor içeri..Servis şurdan diyebileceğimiz bir ses dese o da emin değil..İsterseniz turboyu değiştirelim diyor hemen..Hocam sizce değiştireyim mi turboyu ne dersiniz? Turbo mu her arabayı stop etmeden önce en az 45sn ya da 1 dk bekliyorum..sabahları 2000 devrin üstüne bile çıkmıyorum gözüm gibi koruyorum ama yok nafile illah arıza verecem diye uğraşır..
abi öncelıkle bı cay bardagını belkı 20 yıl kullanabılırsın dimi,ama kırıldıgı an olay bıtmıstır,bunuda oyle düşün,ne kadar dıkkaat etsende kanatlara cisim carptıysa ya da turbon ımalat hatalı ıse yapacak bısey yok,2500 km bı arac ıcın sıfır demektır,bence turboyu garantıden değiştirin,eger garantı kapsamından cıkmıs olsaydın,yada aracın yuksek km lerde olsaydı,tamir takımı değiştirilip bıde ses balansı yapılırdı sorunun cözulurdu,mutlaka değiştir servise,bı kac turbocuya gösterdım turbo arızası dedıler dersen olaya vakıf oldugunu anlarlar,kabul ederler değişimi...

corsaedt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun hocam, küçük bir şey sormak istiyorum.Bu ses araç ısındığı zaman oluyor sabahları böyle bir ses duymak zor ama 5 km gideyim hemen başlıyor bu ses..Siz bu işten anlıyorsunuz o yüzden normal mi diye sormak istedim..Klavyenize sağlık bu arada çok sağolun..

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun hocam, küçük bir şey sormak istiyorum.Bu ses araç ısındığı zaman oluyor sabahları böyle bir ses duymak zor ama 5 km gideyim hemen başlıyor bu ses..Siz bu işten anlıyorsunuz o yüzden normal mi diye sormak istedim..Klavyenize sağlık bu arada çok sağolun..
genelde hemen yapar,ama ısındıgı zamanda balans sesı cıkaran turbolar oluyor,bunun sebebıde ısınan turbo mili kendı eksenınde burulma yanı dönme yaptıgından ıslık sesı cıkartabılıyor..yardımcı olabıldıysek o yeter bıze sızde cok sağolun..

corsaedt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo2 arkadaşım internette araştırma yaptığım zaman bazı fiat araçlarda da aynı sorun var hepsi de ortak yorum boru çatlak ya da gevşemiz hava kaçırıyor ya da manifold a baktır diyorlar..Ama yeni araç olunca ne manifold ne boru çatlağı olacağını zannetmiyorum..sinir olmaya başladım ve aracım çok yakmaya başladı..675 te ışık yanmadan motorin aldım 30 tl lik..2 ya da 3 gün gitti ışık yandı hemen 40 tl aldım..412 gösterdi ilk aldığımda bugün sabah 344 km kalan motorin diyor..işin garibi hiç zorlamıyorum 2000 e gelmeden vites değiştiriyorum..1 günde de en fazla 15 km yaptım..

corsaedt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar eğer böyle bir ses sürekli çıkarak gidecekse ben ne yapayım bu arabayı??
Ben en iyisi özel servise götürüp sesi dinlettireyim bir..gaza basar basmaz başlıyor..Düşük devirlerde de bu ses geliyor..Lütfen sesi iyi dinleyin..Öte öte gidiyorum ben..Hani tubo sesi olsa içim yanmayacak..Gazı bıraktığın zaman bir çınlama olur genelde yokuşlarda gaza basıp bıraktığım zaman o ses geliyor..Ama bu kesinlikle ayrı bir ses. ya turbo sorun var ya da başka bir parçasında..Adamalar bakın diyorum herifler bir şey söyleyecem de neyse!!! 2800 km oldu ücretsiz bakım adı altında yağına suyuna baktılar motor kapağını kapattılar bitti.İnsan bir hortumlara bakar..Turboya bakar yok..

ByFaqo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildigim kadarıyla turbo..astra dizeli olan arkadaşımdada çok daha yoğun geliyor bu turbo sesi.