Motordan Şıkırtılı Ses Geliyor Sebebi Nedir? [VİDEO'YU İZLEYİN!!]

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, düne kadar böyle bir sorunum yoktu, belki de vardı fakat ses iyice artmaya başlamış ki farkettim:( Bu şıkırtılı sesin sebebi ne olabilir. İki adet video yükledim birincisi araç benzinle çalışıyor ikincisi lpg ile. Pek bir fark yok zaten. Bazı dostlar yağı değiştirmemi söyledi, yağı ve filtreleri 5500 km önce komple değişmişti sebebi yağ olabilirmi? Bir ara forumlarda gezerken okumuştum subaplardan veya iticilerden de bu şekilde ses gelebiliyormuş. Cumartesi ustaya göstericem ama sizin fikirlerinizi almak istedim. Bi yardım edin :confused:

https://www.youtube.com/watch?v=enpWaGRODhM

https://www.youtube.com/watch?v=2pp8r03tDCU

ŞAHİN BEY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
V kayısı ni değiştirdiniz mi bende ki sorunu öyle hallettim hatta ses gitgide arttı daha sonra ise kayış koptu

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracın yağ durumu nasıl? (yağ seviyesi, kullanılan yağın numarası ve markası)

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
V kayısı ni değiştirdiniz mi bende ki sorunu öyle hallettim hatta ses gitgide arttı daha sonra ise kayış koptu

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam aracı 5 ay önce aldım. Bende iken V kayışı değişmedi.

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Aracın yağ durumu nasıl? (yağ seviyesi, kullanılan yağın numarası ve markası)

Abi yağ seviyesini ölçtürdüm 1 hafta önce normal çıktı. Eksilme yok. GM 10W 40 yağ konulmuş. Araç 313.560 km de şu an. Acaba yavaş yavaş motor revizyonmu istiyor? Performansta kayıp var gaz pedalı geç tepki veriyor. Bir de video da anlaşılmıyor ama arabaya gaz verince hırıltılı ses geliyor. Hani insan çok üşütür de öksürürken hırıltı çıkarır ya sanki öyle bir ses var:(

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
subab itici sesine benziyor. motor soğukken mi çıkıyor ses, ısınınca azalma yada kaybolma var mı?

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
subab itici sesine benziyor. motor soğukken mi çıkıyor ses, ısınınca azalma yada kaybolma var mı?

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sadece soğukken değil, çalıştığından itibaren çıkıyor ses. İtici olma ihtimali kuvvetle muhtemel gibi.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hirilti sesi katalizor iptalindendir sanirim,hiriltidan rahatsiz olmazsaniz boyle binin sorunu yok, ama rahatsizsaniz yenisi 750 tl .
Aracinizin Öyle motor isteyecek bir durumu yoktur , ben olsam motoru elletmem , yagini (daha bilindik markalar ile), suyunu filtrelerini , kayislarini degistirtip binerim. Ben motordan oyle cok bi ses duymadim, soguk motor sesi cikiyor o kadar.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi