Navitech QX-B512 Primo 5

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Navitech QX-B512 Primo 5

tomacco link' Alıntı:
Abi yine bulursan sen bulursun o tutuculardan birini. :)
Bende çakmaklığını oraya yerleştirsem çok güzel olacak.orası çok boş nasılsa.
bunlar sitede 20.90 euro. sağda havalandırmaya takılı olan amazonda 30$ civarı.
çakmaklığın orayı ben de denedim ama hem sabitleyemedim hem de kullanım açısından fazla aşağıda kaldığını düşündüm. ben uzun bir kolla sol kelebek camına tutturacak bir şey bulamazsam 21 euro harcayıp sol tutucuyu almayı düşünüyorum.

http://www.ams-hagen.de/Brodit-Proclip-Halterung-Opel-Astra-J-ab-2010
854633_Brodit-ProClip-Halterung-Opel-Astra-J-Lueftung-oben.jpg

804438_Brodit-ProClip-Halterung-Opel-Astra-J-A-Saeule-links.jpg

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=tomacco link=topic=2268.msg55774#msg55774 date=1321074428]
Abi yine bulursan sen bulursun o tutuculardan birini. :)
Bende çakmaklığını oraya yerleştirsem çok güzel olacak.orası çok boş nasılsa.
bunlar sitede 20.90 euro. sağda havalandırmaya takılı olan amazonda 30$ civarı.
çakmaklığın orayı ben de denedim ama hem sabitleyemedim hem de kullanım açısından fazla aşağıda kaldığını düşündüm. ben uzun bir kolla sol kelebek camına tutturacak bir şey bulamazsam 21 euro harcayıp sol tutucuyu almayı düşünüyorum.

http://www.ams-hagen.de/Brodit-Proclip-Halterung-Opel-Astra-J-ab-2010
854633_Brodit-ProClip-Halterung-Opel-Astra-J-Lueftung-oben.jpg

804438_Brodit-ProClip-Halterung-Opel-Astra-J-A-Saeule-links.jpg

[/quote]
Abi sola dönüşte kelebek camı kapattığı için görüşü engellemez mi o zaman?Gerçi seninki 4.6'' bizde ki 5'' orayı komple kapatır herhalde.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
Abi sola dönüşte kelebek camı kapattığı için görüşü engellemez mi o zaman?Gerçi seninki 4.6'' bizde ki 5'' orayı komple kapatır herhalde.
kapatır ama ben pek kullanmıyorum o camı. işin ilginci bir çok kişi astra j de görüş kısıtlı diyor. benim boyum 1.60 ben hiç zorlanmıyorum :)

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

media markt'tan tomtomun bir tarafı yapışkanlı disklerini aldım (kutuda iki tane var ) 14tl. sol kelebek camın kapı tarafındaki düzlüğe yapıştırdım. navigasyonun tutucusu yeteri kadar dönmüyordu biraz kestim biçtim iyice dönmesini sağladım. şarj kablosunu önce kapı contasının içinden geçirdim kısa bir mesefe, sonrada sol havalandırmanın altından, direksiyonun üstünden ve sağ kenardan indirip çakmaklığa taktım bence çok süper oldu :)
tomtom-ADHESIVE-DISKS-2-PACK.jpg

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

maşallah sn.hllb siz bu işlerde hakkaten iyisiniz :)
merak ediyorum araçta nasıl duruyor fotoğraflarını bekliyoruz

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
maşallah sn.hllb siz bu işlerde hakkaten iyisiniz :)
merak ediyorum araçta nasıl duruyor fotoğraflarını bekliyoruz
gece vakti uğraştım, artık resimleri yarın yüklerim.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
öyleyim demi :D
şimdi; malzeme budur, mediamarkt'tan aldım 14tl içinde iki adet yapıştırma yüzeyi var ( bir de hamanın benzer ürünü vardı 19tl idi sanırım bir adet şeffaf yapıştırma yüzeyi vardı)

1002354a.jpg

arkası yapıştırma yüzeyi diğer tarafı vantuzu tutacak şekilde parlak plastik.

1002355k.jpg

bunu araç içinde düz bir yüzeye yapıştırıyorsunuz sonra da vantuzu buna tutturuyorsunuz. ben sol tarafta kullanmayı tercih ettiğim için sol kelebek camın yan tarafına yapıştırdım. bizim araçta çok fazla düz yüzey yok. cd400 ekranının tam üstü de düz, oraya da olabilir.

1002363h.jpg

1002357g.jpg

1002359p.jpg

1002362a.jpg

araç içindeki resimler cep telefonu olduğu için kötü çıkmış idare edin artık :) sol altta şarj kablosunu kapı içindeki contaya sokuşturup hemen havalandırma yanından çıkarıp o aralığa soktum. oradan da direksiyonun üstündeki aralığa ve sonra çakmağa. çakmak çıkışından direksiyona gidene kadar kablo görünüyor. onu da siyah patafixle  sabitlemeyi düşünüyorum.

1002358.jpg

elimde iki adet vantuzlu tutucu vardı biri kutudan çıkan, diğeri kolu eğilebilen tel olanlardan. tel olan kolayca eğilip büküldüğü için kolay oldu ama onu beğenmediğim için kutudan çıkan kolu kullanmak istedim. ancak kolun açısı yeterli olmadı. ben de önce kol ile tutucuyu ayırdım vidayı söküp çekince çıkıyor zaten. sonra tutucunun vidalı kısmında 4 adet yarık var zaten vidanın sıkıp sabitlemesi için. o yarıklardan solda olanı yani kola denk geleni genişlettim, kolun topuzunun hemen altını da biraz incelttim resimde fark ediliyor. vidanın da iç dairesini genişlettim çünkü vidayı takınca o da kola değiyordu.  bu kesme biçme işleminden sonra kol 90 dereceden fazla açı yaptı.

1002364x.jpg

1002365g.jpg

1002356c.jpg

siyah patafix şudur
47905_patafix-PROPower-D_F.png

bu şekilde yapmayı düşünenlere önemli not:
yapıştırma yüzeyini arabaya yapıştırmadan önce tutucu kolu vantuz ile önce daireye tutturun sonra navigasyon cihazını, takın şarj kablosunu takın, o haliyle yapıştıracağını yeri tam belirleyin ki daireyi tekrar sökmek zorunda kalmayın. mesela ben direğin en alt ve ön kısmını yapıştırdım. başka biri daha yukarı yapıştırmak ister, navi cihazın ve kablonun bir yere değmediğinden emin olun.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi süpersin olayı çözdün anında. :)
MacGyver Halil abi diyeceğim sana bunda sonra. :)

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bir iki resim daha ekledim. yalnız sabah indiğimde vantuz direğe yapıştırdığım daireden ayrılmış düşmüştü. gece karanlıkta iyi mi tutturamadım yoksa yüzey yeteri kadar iyi değil mi emin değilim. ama en kötü ihtimalle vantuzu tutar o daireye direk yapıştırırım :)