Neden fiyatlar arasında bu kadar fark var?

grsl822

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Neden fiyatlar arasında bu kadar fark var?

eketen link' Alıntı:
Liste fiyatı 60 olan araç için benzinlilerde 3bin gibi indirimler normal, dizelde ise bu kadar tolerans olur mu hiç bilmiyorum. Tabi elde olan araçlar için. Sipariş ile çekilen araçlarda böyle durumlar ne kadar olur, bayi nin ruh haline bağlı :) İkinci ellerde ilk sene 4bin gibi bir kayıp oluyor genelde, ikinci yıl için iki katı. Diğer seneler artık tamamen aracın durumu, alıcısı ile alakalı. Ama her şeyden önemli olan Mal müşteriye satılır kuralı. :)

sıfır alırsak bir kişi daha var iki tane araç alacağız diye bayiye baskı yapabiliriz.. :D izmirde bir tane bayi güzel indirim yapıyormuş. bunu 6-7 ay önce mokka 1.4t alan bir arkadşımda görmüştük. liste fiyatı 69.000 TL olan aracı 60.000 TL ye bıraktılar.. ama sipariş üzerine gelirse ne olur bilemem. elinde varsa eger araç o zaman güzel indirim yapıyorlar..

hosta link' Alıntı:
Sırf bu uçmuş ikinci el piyasısı yüzünden sıfır araç aldım. Anlamadğım olay madem malın kıymetli, sıfırından fazla fiyat istiyorsun neden satıyorsun arkadaş  madd
Ama önemli olan fiyatı değil ikinci elde, senden önce nasıl kullanıldığı, bunu iyi bilerek almanı tavsiye ederim...

aynen katılıyorum söylediklerinize. herkesin malı kıymetlidir ama bir malında özellikle bu araçsa bir piyasa fiyatı vardır. o fiyattan çok yükseğe fiyat vermenin mantığını anlamıyorum. tamm pazrlık payı olurda piyasa fiyatı atıyorum 52 bin olan bir aracında pazarlık olacak diye 59.000 tl fiyat verilmesi düşündürücü. hatta bazı kişiler sıfır liste fiyatı 55.000 tl olan aracı ikinci elde 56-57 bin tl fiyat vermiş. :) burda bir konu vardı, imamdan satılık araç diye galiba o mantık; bayide bile bu kadar temizi yok. :D

bu fiyatları görünce bende sinirlenip sıfır alacağım bu gidişle, durum onu gösteriyor.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fiyatlardaki ilginçlik opelin satış politikasından kaynaklı.ben aracı 42,750ye aldım 1 hafta sonra değeri 4200 oldu ondan 1 hafta sorna da 45000 oldu.şimdi 43000e satıyorlar.bu kadar fiyatta oynama yaparlarsa 2. eli de bu kadar ilginç olur.ben 42.750 ye alan biri olarak aracımı satacak olsam atıyorum 40,000 e satarım.ama 45000 e alan adam da 43e satmak isteyecek ki şu an zaten 0ı bu fiyat..

grsl822

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
fiyatlardaki ilginçlik opelin satış politikasından kaynaklı.ben aracı 42,750ye aldım 1 hafta sonra değeri 4200 oldu ondan 1 hafta sorna da 45000 oldu.şimdi 43000e satıyorlar.bu kadar fiyatta oynama yaparlarsa 2. eli de bu kadar ilginç olur.ben 42.750 ye alan biri olarak aracımı satacak olsam atıyorum 40,000 e satarım.ama 45000 e alan adam da 43e satmak isteyecek ki şu an zaten 0ı bu fiyat..

evet böyle fiyat politikası olmaz. insanların kafası karışıyor.. aldıgı fiyat üzerinde düşünülüp ikinci el fiyat söyleniyor ama o anda o kişinin istediği fiyat aracın sıfır fiyatı.  insanları sıfır almaya yönlendiriyorlar ama sıfır alıpta bir süre sonra satacak kişilerin ya çok ucuza satmalarını ya da istediği fiyata satamamalarına neden oluyor. bu tutarsızlıktan solayı benimde kafam karışık, arada 3-5 bin tl varsa neden ikiğnci el bir araç alayım diye düşünüyorum.ikinci ele yönelmek için heleki 2 yaşında bir araçsa arada en az 7-8 bin tl olması lazım.