Odak Opelsizasla indirimi ve Mobil 1 Yağ sorunu

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Odak Opelsizasla indirimi ve Mobil 1 Yağ sorunu

Arkadaşlar aracımın ilk bakımını Opelsizasla indirimi olmadan Mobil 1 tam sentetik yağ kullanılarak Opel Balkan Servisi'nde yaptırdım.
Mobil 1 yağ işe ilgili herhangibir fatura falan tarafımdan istenmedi. Kendileri bu yağı kullandı.

Benimle ilgilenen Sevcan Hanım'a teşekkür ediyorum.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Allah kahretsin böyle insanları ya... Şimdi bir de yağ çekmeyle mi uğraşıcaz, kaç bin km'dir verdiği zarar da ayrı mesele.. Allah cezanızı versin rezil herifler!!!

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yağ konduktan sonra çubukla kontrolunu yapmaları gerekmiyor mu?

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim cok kafam karisti ya , bu konu fazlami abartiliyor,bakima 500 kagit verdik mobil 1 kullanmafilar die kazik mi yedik simdi ? Gm ile bu yag arasindaki fark nedir bu yag kotuyse opel  niye bu yagi  kullaniyor ? Simfi bir de yag fazlami konulmus onu mu kontrol edicrz benimde makbuzda 4lt yaziyor,bu servisteki adamlar bunu bile bilemeyecek kadar aciz ve bilgisizler mi.....

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İstanbulda bulunan servisimde aracimda mobil yag kullanilmasini istedim. Hicbir sikinti cikartmadilar ve faturaya mobil yag olarak yazdilar.odak servisinin bizim sitenin sponsoru olmasinin hicbir faydasini goremedim. Tabi icli disli olan arkadaslar gormus olabilir diye dusunuyorum.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ey cematı muslımın benım merak ettıyım şu 500 kusur lıraya  ne bakımıymış bu yaa formula 1 araçlarında kullanılan yağımı kullanıyolar bakım dedıyın zaman en fazla 300 yada 350 tutar ya arkadaşlar ben kendım tır şoförüyüm tırı bıle bakıma soktuğum zaman en babası 700 lıra fatura ıle ayrılıyorum tırda 2 tane mazot fıltresı bırtane yağ fıltresı ıkı tane hava  fıltresı  bırde 36 lıtre konulur bu kadar bu ne ya ufak arabada 500 lıra bu nedır ya alt tarafı 4 lıtre yağ bır hava fıltresı hadı bılemedın bıde polen fıltresını deyıstırsınler bu ıs tamamdır kızgınkırbac

DarthUtku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

http://www.gmdexos.com/licensedbrands/dexos2licensedbrands.html

işte GM dexosun lisans verdiği yağların listesi ben castrol edge  5 40 kullandım bi şikayetim yok. bana 610 lira denilen 30000 bakımını 200 tl ye yaptırabildim tamam bujileri değiştirmedim ancak bujiler 1.4 t için platin buji. hidrolik yağlarını değiştirmedim ancak bir alet ile kontrol ediliyor ne olduğunu bilmiyorum. ancak ustama bu konuda güvenirim. hadi bunları da değiştirseler 100 daha de eeee aradaki 300 tl lik fahiş fiyat nedir Allah aşkına. Fren diskinde 2. kez atıklık var hissediyorum ben (diskler değişti bu arada daha önce) teste cıkıyoruz ustaya göre gayet normal sanırsın 30000 km dir arabayı kendisi kullanıyor da arabadaki değişimi hissediyor. Valla ben bujilerin değiştiğine de gerekli olduğuna da hatta hidrolik yağların bile değiştiğine inanmıyorum.

static

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net

geçenlerde opel Ataköy yetkili servisine gittim antfriz hortumunda sızdırma vardı yetkiliye gösterdim adamı dinledikten sonra dedim ya sanki araba motor yakmış bir hortum değişimi altı üstü dışarıda 5 tl ve 2 adet kelpçe tanesi 1 lira bunun için bana turboyu açıcaz tekrar takıcaz antifirz vs.. 300 küsür tl fiyat çıkarınca kızdım gittim özel servise gitim adam 10 dakikada ücretsiz söktü ve kelepçe taktı hortumdada patlak yokmuş...turbo falanda sökülmedi

çok yazık arkadaşlar bunlar gibi insanı enayi yerine koyup kazıklama çabasında olan servislere mahküm olduğumuz için çok yazık... 046thumbsdown

sergeant333

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar aracımın garantisi doldu 30000 bakım için servis 540 tl fiyat verdi, bende aracın 30000 bakımını dışarıda yaptırdım. işçilik dahil 170 tl verdim, mobil 1 yağı koyucaklardı benim isteğimle castrol edge koydular(15000 bakımında servis castrol edge koymuştu onun için castrol edge istedim yoksa birşey bildiğimden değil), bütün parçalar orijinal GM parçalarıydı, işlemler şu şekilde: hava filtresi, yağ filtresi, yağ değişimi(yaklaşık 3.5 lt yağ aldı), balata ve disk kontrolü, spreyle motor temizliği.

değişmeyenler ise şunlar; polen filtresi (ben önce içine su girmesi sebebiyle servisten 80 tl işçilik ücretiyle beraber değiştirmiştim)
yakıt filtresi (sorun olmadıkça değişmeyeceğini söylediller)
bujiler(50000 km den sonra değiştiğini ve araç tekleme yapmadığı sürece ilk 50000 km de değişmeyeceğini söylediler)

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sergeant333 link' Alıntı:
arkadaşlar aracımın garantisi doldu 30000 bakım için servis 540 tl fiyat verdi, bende aracın 30000 bakımını dışarıda yaptırdım. işçilik dahil 170 tl verdim, mobil 1 yağı koyucaklardı benim isteğimle castrol edge koydular(15000 bakımında servis castrol edge koymuştu onun için castrol edge istedim yoksa birşey bildiğimden değil), bütün parçalar orijinal GM parçalarıydı, işlemler şu şekilde: hava filtresi, yağ filtresi, yağ değişimi(yaklaşık 3.5 lt yağ aldı), balata ve disk kontrolü, spreyle motor temizliği.

değişmeyenler ise şunlar; polen filtresi (ben önce içine su girmesi sebebiyle servisten 80 tl işçilik ücretiyle beraber değiştirmiştim)
yakıt filtresi (sorun olmadıkça değişmeyeceğini söylediller)
bujiler(50000 km den sonra değiştiğini ve araç tekleme yapmadığı sürece ilk 50000 km de değişmeyeceğini söylediler)
bravoo