Önemli...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar biraz önce Turkcell numaralı birisi beni aradı.Kendisinin polis memuru olduğundan bahsetti.Sanırım kendi şahsi telefonundan aradı.Bu numara hakkında şikayet olduğunu söyledi bende direk suratına kapattım.Dolandırıcı olduğunu düşündüm.Turkcell bilinmeyen numaraları da aradım fakat rehber de kayıtlı değilmiş.Bu numarayı nasıl tespit edebiliriz.Kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim. ?

BBERKAYY

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tip dolandırıcılıklar çok oluyor arkadan telsiz sesi falan geliyor. İnternette buldukları herhangi bi polise ait isimle konuşuyorlar ve kimlik bilgilerini alıyorlar. Boşver takma kafana. Vermemişsin bilgi falan. Yoksa başına baya bela açılabilirdi.

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
savcılıga suç duyurusunda bulunman lazım tabi ortada bir suç olması gerekli. turkcell size numaranın kime ait oldugunu söylemez.

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dolandırıcılık Resmen neLer oLuyo neLer Pek Dert Etmeyin milyonda Bir Denq qeLen oLaya Denq qELmi$siniz :D

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısı geçen hafta bana da oldu. hemde iki defa. ilkinde tongaya düşüyordum nerdeyse. beni arayıp seri bir şekilde ankara mamak asayiş şb. müdür yardımcısı komiser bilmem ne şeklinde kendini tanıttıktan sonra benim ismimi sordu bende sazan gibi söyledim. sonra hatta kalın deyince benim hattın ırzına geçeceklerini anladım ve hemen kapattım. birkaç gün sonra başka bir numaradan yine aradılar. aynı numarayı yapıyorlar hep. ama bu sefer başka bir yerin komiseri olduğunu söyledi ve bana ismimi sordu. bende madem polissin ismimi biliyorsundur dedim. ismim nedir deyince de küfür etmeye başladı. bende ona saydırdım biraz sonra kapattı. ortalık çakal dolu. çok dikkat etmek lazım.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
iki sene önce banada olmuştu;kontör avcıları bunlar;benide tongaya düşürüyorlardı suratına kapattım sonra aramadı bidaha; emniyete falan gittim bişey yapamayız dediler;akşam 22.30 falandı; bende sallamadım bir kaç ay sonra objektif programında kadir çelik foyalarını meydana çıkarmıştı ,hala devam ediyorlar demekki; telefondan telsiz sesi falan çıkarttırıyorlar; kanmamak lazım; turkcell bayiine sorudm benim gibi 5-6 kişinin daha geldiğini ve 500-1000 kontör yolladıklarını söyledi adam....

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç ugrasşma, seni dolandırmya çalışmışlar ,çok fazla insanın başına gelen bir durum.Geçmiş Olsun

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım zaten böyle birşey olduğunu.Konuşuyo işte polis memuru felan dio arka da da dandik telsiz sesleri vs vs.Bi yerde kekelemeye başlayınca anlamıştım zaten.Direk suratına kapattım.Eğer bir daha arasaydı konuşma şeklim daha farklı olucaktı.Konu amacına ulaştığı için kilitlenebilir/silinebilir.

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ben risk alıp dalga geçiyorum onlarla :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...