OPEL Araç Aldığım Günden Beri Arıza Veriyor!

fatsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: OPEL Araç Aldığım Günden Beri Arıza Veriyor!

aracım 17.000 km de... Hacı Murat mı aldım anlamış değilim :(

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ede üzüldüm valla bu kadar sorun cıkarttıgına. benim araçta 13-14 ay oluyor. 3. stoptan su sızdırma dışında pek bir problem olmamıştı.biraz şans işi. ama tüm araba bayilerinin ve firmalarının genel tutumu arabayı satana kadar canım cicim, sattıktan sonra düşman . aracın güzel taraflarını ( tabi senin için kaldıysa) bulup onlarla yetinmen iyi olacak. canını sıkma. artık dayanamayacak derecedeyse de sat gitsin. ikinci eli fena degil sanırım.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatsoy link' Alıntı:
Değerli arkadaşlar, Bugün arabamın hava basınç değerlerini kontrol ettirmek için gittiğim lastikçi ustasının dediği ön lastiklerin içe doğru eridiği ve buda ön düzeneğinin bozulmasından kaynaklanmıştır dedi. Sizce lastik içlerinin erimesinin sebebi ön düzenin bozukluğumudur?

Erime derken daha detaylı açıklayabilir misiniz? Parçalanma gibi lif lif ayrılması mı yoksa uzun km yapmış gibi sıfırlanması mı? Bir de lastiklerinizin markası michelin mi?

fatsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Parçalanma falan yok ön düzeneğin bozuk olmasından dolayı sadece ön lastik içlerinin erimesi...lastik markam ise goodyear.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu her nekadar sorun olsa da araç ile ilgili aracın sorunu değil. Hangi araç olursa olsun isterse 300 bin liralık araçta bile olabilecek bir problem Düştüğünüz çukurdan yolların bozukluğundan rot ayarlarınız bozulup bu şekilde farkedilmeden kullanımdan kaynaklanabilecek bir dert.

fatsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
ede üzüldüm valla bu kadar sorun cıkarttıgına. benim araçta 13-14 ay oluyor. 3. stoptan su sızdırma dışında pek bir problem olmamıştı.biraz şans işi. ama tüm araba bayilerinin ve firmalarının genel tutumu arabayı satana kadar canım cicim, sattıktan sonra düşman . aracın güzel taraflarını ( tabi senin için kaldıysa) bulup onlarla yetinmen iyi olacak. canını sıkma. artık dayanamayacak derecedeyse de sat gitsin. ikinci eli fena degil sanırım.
ede bende üzülüyorum ama artık yeter karar verdim mahkemeye vereceğim bu işin peşini bırakmayacağım. bugün servise giderek servis fişlerinin çıktısını istedim

fatsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Bu her nekadar sorun olsa da araç ile ilgili aracın sorunu değil. Hangi araç olursa olsun isterse 300 bin liralık araçta bile olabilecek bir problem Düştüğünüz çukurdan yolların bozukluğundan rot ayarlarınız bozulup bu şekilde farkedilmeden kullanımdan kaynaklanabilecek bir dert.
ben servis elemanı, ustası değilim bankacıyım...Servis ten çıkmayan biriyim ve her servise gittiğimde servis danışmanı ve servis müdürüne özellikle şu aracı güzel bir test edip verin diyorum yine biliyorum karşıma bir sorun daha çıkacak ama servis teki arkadaşlar da sağolsun hiç bir sorun yok deyip veriyor söylermisin rot ayarları bir günde bozulup lastik içlerini bir günde mi eritecek ben mal sahibiyim ve ben suçluyum öyle mi?

fatsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada arkadaşlar fren diski ve fren balatasının 2. defa değiştirildiğinden bahsetmiştim. Fren diskinde genel bir sorun olduğunu bölge Müdürleri toplantısında ise özellikle bu konu üzerine durduklarını ama henüz bir çözüm üretemediklerinden dolayı servis şuan aracıma cruize un fren disklerini takmıştır...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fren diski ve debriyaj balatası firmalarını acilen değiştirmesi lazım bence opelin
bu konuda çok sıkıntı var..

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun gerçekten çok sıkıntı çekmişsiniz..ben mesela sadece disk sorunu yaşadım onuda 2 gün önce değiştirdiler, yeni bir disl gelmiş sanırım onu taktılar bide debritaj tıkırtı yaptı ilk zamanlar onuda hallettiler şimdi benzin bitmesi haricinde bi sorunum yok:)