OPEL Araç Aldığım Günden Beri Arıza Veriyor!

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: OPEL Araç Aldığım Günden Beri Arıza Veriyor!

fatsoy link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=2031.msg42255#msg42255 date=1312657120]
Bu her nekadar sorun olsa da araç ile ilgili aracın sorunu değil. Hangi araç olursa olsun isterse 300 bin liralık araçta bile olabilecek bir problem Düştüğünüz çukurdan yolların bozukluğundan rot ayarlarınız bozulup bu şekilde farkedilmeden kullanımdan kaynaklanabilecek bir dert.
ben servis elemanı, ustası değilim bankacıyım...Servis ten çıkmayan biriyim ve her servise gittiğimde servis danışmanı ve servis müdürüne özellikle şu aracı güzel bir test edip verin diyorum yine biliyorum karşıma bir sorun daha çıkacak ama servis teki arkadaşlar da sağolsun hiç bir sorun yok deyip veriyor söylermisin rot ayarları bir günde bozulup lastik içlerini bir günde mi eritecek ben mal sahibiyim ve ben suçluyum öyle mi?
[/quote]

Hayır siz suçlu değilsiniz. Ancak bu güne kadar 17.000 km boyunca hiç aracınızı ön takım ayarına soktunuz mu? Sanmıyorum (Bu sizin için değil genel anlamda çoğu kişi için böyle Otomobil, alınıp yağı suyu yakıtı konulup hadi binelim denilecek bir eşya değildir Ben her 1000 km de bir öndüzen ayarına sokarım aracımı yıllardır Burada suçlu aramaktansa kendi aracımın ve cebimin sağlığını düşünürüm)  İşte burada suç servisinizin Peki siz bu kadar sorun yaşarken farklı servislere gittiniz mi? Eğer hep aynı servisle muhatap oluyorsanız buradaki suç da, suç demeyelim de saflık da sizin Her servis işinin uzmanı diye bir kural sizce var mı?

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatsoy link' Alıntı:
aracım 17.000 km de... Hacı Murat mı aldım anlamış değilim :(

Sayın fatsoy 17.000 km az değiln ki.  Bu kadar km yaparken yol şartları vs rot balans ayarları bozulmuş olabilir ve lastikler içten yer. Zaten bir lastiğin ortalama ömrü 40-50.000 km'dir. Yani 20-25.000 km'lerde ön arka değişimi yapılması gerekir.

Sizin bu sorununuz her araçta görülebilir. örnegin benim şu an kullandıgım aracımdaki lastikler 22.000 km'de. gecen gun lastik patladı aynı şekilde lastiklerin içten yemeye başladıgını gördüm. Aracımı ben de ön-arka değişimi yapıp rot balansa sokacagım. Normal bi durumdur bu. hacı Muratla ilgisi yok yani.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemomekan link' Alıntı:
[quote author=BİLDS link=topic=2031.msg42243#msg42243 date=1312648144]
[quote author=cemomekan link=topic=2031.msg42242#msg42242 date=1312647106]
[quote author=BİLDS link=topic=2031.msg42204#msg42204 date=1312620926]
CEMOmekan sen her şeye niye gülüyosun? Arkadaş sıkıntısını dile getirmiş. Morali bozuk sen gülüyosun.

sanane kardeşm sanamı duştu tasası ister gulerm ister aglarım seni ne ilgilendirir
[/quote]

Güzel kardeşim " Sana ne" dıyorsun da bak orda konuyu açan arkadaş "Bu hayat şartlarında zorluklarla para biriktirip aldıgım aracın sürekli arıza yapmasından dolayı canım sıkıldı, huzurum kaçtı.." diyor.

Sana nesi var mı? Biz burda aynı zamanda arkadaşız. Kimi yüzyüze tanışmış, kimi forum sayesinde görüşüyor.

Ne yani yarın öbür gün -Allah göstermesin, hiç istemem tabiki- senin aracın da üst üste birkaç arıza yaptıgında biz de mi gülelim?

Bu mudur? Bence daha duyarlı olmakta fayda var.

[/quote]

kardeş ben neye gulmuşum ? hayat şartları cok zor almış huzuru kacmış bunları mı yargılamış gulmuşum opelin tutumuna gulmuşum kaldıki msn den falan el alışkınlıgı olmuş yapıorm o hareketi yazıyı yazan bunu takmamışta sen neden bu kadar taktın bunu anlamadım ?
[/quote]

Tamam cemomekan. ben yanlış anlamışım o zaman. maksadımı aştıysam özür dilerim. Yoksa bi şeye taktıgım yok tabiki. Selamlar, saygılar.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ede bu fren disklerinin degişimini yaptırdıgından bahsetmişsin. problem forumdaki diger arkadaşlarda oldugu gibi frene basınca direksiyonun titremesi miydi acaba. yani disklerin yamulması mıydı. bu nedenle mi degişim oldu

fatsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=fatsoy link=topic=2031.msg42259#msg42259 date=1312657514]
[quote author=eketen link=topic=2031.msg42255#msg42255 date=1312657120]
Bu her nekadar sorun olsa da araç ile ilgili aracın sorunu değil. Hangi araç olursa olsun isterse 300 bin liralık araçta bile olabilecek bir problem Düştüğünüz çukurdan yolların bozukluğundan rot ayarlarınız bozulup bu şekilde farkedilmeden kullanımdan kaynaklanabilecek bir dert.
ben servis elemanı, ustası değilim bankacıyım...Servis ten çıkmayan biriyim ve her servise gittiğimde servis danışmanı ve servis müdürüne özellikle şu aracı güzel bir test edip verin diyorum yine biliyorum karşıma bir sorun daha çıkacak ama servis teki arkadaşlar da sağolsun hiç bir sorun yok deyip veriyor söylermisin rot ayarları bir günde bozulup lastik içlerini bir günde mi eritecek ben mal sahibiyim ve ben suçluyum öyle mi?
[/quote]

Hayır siz suçlu değilsiniz. Ancak bu güne kadar 17.000 km boyunca hiç aracınızı ön takım ayarına soktunuz mu? Sanmıyorum (Bu sizin için değil genel anlamda çoğu kişi için böyle Otomobil, alınıp yağı suyu yakıtı konulup hadi binelim denilecek bir eşya değildir Ben her 1000 km de bir öndüzen ayarına sokarım aracımı yıllardır Burada suçlu aramaktansa kendi aracımın ve cebimin sağlığını düşünürüm)  İşte burada suç servisinizin Peki siz bu kadar sorun yaşarken farklı servislere gittiniz mi? Eğer hep aynı servisle muhatap oluyorsanız buradaki suç da, suç demeyelim de saflık da sizin Her servis işinin uzmanı diye bir kural sizce var mı?
[/quote]

Yetkili servise aracımın çukurlara düştüğünde tak tak ses geliyor dediğimde servis danışmanı arkadaş amortisör takozların değişmesi demişti bende özellikle başka bir sorun olabilir diye özellikle test etmesi isterim her zaman... dediğim gibi servis danışmanı veyahut usta değilim kendi emeğimin karşılığında para biriktirip aldığım hayatımda ki ilk otomobilim özellikle 2.el almadım daha sonra farklı sorunlarla uğraşmayayım diye. Kahramanmaraş'ta yaşıyorum ne yazık ki tek yetkili servis var genel de işim gereği cumartesi günleri de çalışıyorum :( çok istedim farklı bir servise gideyim diye ama fırsat bulamadım

fatsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
ede bu fren disklerinin degişimini yaptırdıgından bahsetmişsin. problem forumdaki diger arkadaşlarda oldugu gibi frene basınca direksiyonun titremesi miydi acaba. yani disklerin yamulması mıydı. bu nedenle mi degişim oldu
evet ede aynı sorun...

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

HaKaN link' Alıntı:
fren diski ve debriyaj balatası firmalarını acilen değiştirmesi lazım bence opelin
bu konuda çok sıkıntı var..
Arabayı aldığım günden beri sürekli brake arıza lambası yanıp servis:fren destek sistemi yazı şimdiye kadar 10 defa olmuştur 2-3 dakika bekledikten sonra geçiyo
özellikle sık vites değiştirdikten yani sürekli debriyajı kullanıktan sonra olduğunu farkettim

fatsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
geçmiş olsun gerçekten çok sıkıntı çekmişsiniz..ben mesela sadece disk sorunu yaşadım onuda 2 gün önce değiştirdiler, yeni bir disl gelmiş sanırım onu taktılar bide debritaj tıkırtı yaptı ilk zamanlar onuda hallettiler şimdi benzin bitmesi haricinde bi sorunum yok:)
benim diskleride pazartesi değişmişlerdi ama cruize un diskini taktıklarını söylediler acaba sizin kine de mi cruize un disklerini mi taktılar yoksa yeni gelen disk mi taktılar???

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatsoy link' Alıntı:
[quote author=Gökhan_55 link=topic=2031.msg42268#msg42268 date=1312660913]
geçmiş olsun gerçekten çok sıkıntı çekmişsiniz..ben mesela sadece disk sorunu yaşadım onuda 2 gün önce değiştirdiler, yeni bir disl gelmiş sanırım onu taktılar bide debritaj tıkırtı yaptı ilk zamanlar onuda hallettiler şimdi benzin bitmesi haricinde bi sorunum yok:)
benim diskleride pazartesi değişmişlerdi ama cruize un diskini taktıklarını söylediler acaba sizin kine de mi cruize un disklerini mi taktılar yoksa yeni gelen disk mi taktılar???
[/quote]

benim sorun 1 hafta önce tespit edildi ve disk siparişi verildi geliştirilmiş bi disk geldi onu taktılar sanırım cruze ninki değil..

fatsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
geçmiş olsun gerçekten talihsiz bir olay yaşamışsınız
bu kadar problemden sonra hakkınızı arayın aracın değişimini talep edin
biz de elimizden gelen desteği vermeye çalışırız bu konuda
Teşekkür ederim.