Opel astra direksiyon pompası

Manyasli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir ay önce astra esentia 2012 araç aldım.Genel olarak direksiyonu sert.Yanlız direksiyonu çevirince ince bir zırıltı sesi geliyor, ustaya götürdüm bu ses normal dedi.Kullanan arkadaşlar, bu konuda beni bilgilendiremilir mi acaba?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir ay önce astra esentia 2012 araç aldım.Genel olarak direksiyonu sert.Yanlız direksiyonu çevirince ince bir zırıltı sesi geliyor, ustaya götürdüm bu ses normal dedi.Kullanan arkadaşlar, bu konuda beni bilgilendiremilir mi acaba?
Araç h kasa mı? Ses içeriden, direksiyondan mı geliyor yoksa motor kısmından mı? Aracın camlarını açıp kapayarak sesin nereden geldiğini anlayabilirsiniz.

Manyasli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet h kasa motor kısmından geliyor.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bu soruları şunun için sordum, İçeriden geliyor olsaydı, direksyon içinde airbag elektrik bağlantısını sağlayan bir sarmal kablo makarası var (Airbag zembereği) Direksiyon döndükçe makara açılır kapanır. Zamanla takılabiliyor ve kopmalar meydana gelebiliyor. Kompadan önce de hışır hışır tuhaf sesler çıkarıyor. Kopunca da airbag lambası yanıyor zaten. Benim megane 2 aracım vardı onlarda kronikti 3. Kere tamir eden ustaya sorduğumda en çok astra h ve megane 2 lerde karşılaştıklarını söylemişti.

Ama karşılaştığınız durum bahsettiğim konudan farklı. Bilgi sahibi olan arkadaşlar sizi aydınlatacaklardır... Umarım sorununuz en masrafsız şekilde çözülür...

Manyasli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim, megan 2 bende kullandım, o sorunu ben de yaşamıştım.

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir kaç nedeni var

1 elektirikli motor gücü zayıf olabilir

2 yağ haznesinin flitresi tıkanmış olabilir

3 bagzi ustalar Opel elektrikli direksiyon Lara kırmızı atf direksiyon yağı koymakta bu yanlış yağdır elektrikli yağlı direksiyon kutusunun yağı yeşildir ilk olarak yağı degistirin yeşil direksiyon yağı koyun iyi marka olsun

Manyasli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir kaç nedeni var

1 elektirikli motor gücü zayıf olabilir

2 yağ haznesinin flitresi tıkanmış olabilir

3 bagzi ustalar Opel elektrikli direksiyon Lara kırmızı atf direksiyon yağı koymakta bu yanlış yağdır elektrikli yağlı direksiyon kutusunun yağı yeşildir ilk olarak yağı degistirin yeşil direksiyon yağı koyun iyi marka olsun
Teşekkür ederim

Manyasli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah soğukken direksiyon yumuşak, araba ısındıkça sertleşme oluyor.Buna anlam veremiyorum.Aküyü ve şarj dinomosunu ölçtürdüm, sıkıntı yok.

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah soğukken direksiyon yumuşak, araba ısındıkça sertleşme oluyor.Buna anlam veremiyorum.Aküyü ve şarj dinomosunu ölçtürdüm, sıkıntı yok.
aracın modelini yazmamışınız lakin lastikleriniz ne durumda ? ve direksiyon cevirdikce bir aglama sesi geliyormu ve dşreksoyşn yagı ne zaman degişti ?

Manyasli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikler iyi durumda, ağlama sesi değil ama ince bir zırıltı geliyor.Yağı hiç değiştirmedim.