Opel astra hata kodları ve rampalarda devir düşmesi.

Duha 2011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,

aracımı(astra h 1.6 enjoy twinport 2005 model)
Forumumuzdan öğrendiğim bilgiler doğrultusunda fren ve gaz kombinasyonu yaparak hata kodlarını öğrendim.Ekranda çıkan hatalar: p0300 p0301 p0302 p0303 p0304 p0314 P1300. Bunların yanında hata kodlarının ekrana çıktığı anlarda egzos gazı emisyon hatasını gösteren lamba yanıp sönüyordu.( Sürüş esnasında sadece yanıyor, yanıp sönme durumu olmuyor)

Aracı kullanırken farkettiğim şeyler ise: 1. vitesten 2. vitese geçişte gecikme ve zaman zaman tekleme. Yokuş çıkarken 2. vitese geçmesi gerekirken 1. viteste kalıyor ve devirden ötürü motor bağırıyor,3.vitese gecmek istediğim zaman araç istop ediyor. şaşmazda bir ustaya gösterdim ve kurum temizliği yapılması gerektiğini söyledi ve yaptırdım. İki ay sorun çıkarmadı.Havalar iyicine soğuyunca tekrar aynı sorunla karşılaşmaya başladım. araç tatlı ramparalarda bile kalmaya başladı.

Acil yardımlarınızı ve yönlendirmeleriniz bekliyorum. Opelden anlayan iyi bir usta öneriside bekliyorum.
Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

İyi akşamlar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ateşleme bobinine bujilere bakıldı mı? Ateşleme hemde 4 silindir artı p0314 yakıt azlığından kaynaklı yanlış ateşleme artı p1300 yeterince yakıt gelmediğinden kaynaklı ateşleme sorunu. yakıt basıncına bakılsın,birde lambda sensoruna hatta kat a bakılsın derim.Buralara bir baktır