Opel Astra J Kasa Yakıt

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Hayırlı Ramazan'lar
Astra j aldım. Konu eski ama başka konu açmak da istemedim.
Aracım henüz 1000 km ye geldi. Hatta 900 küsürlerde. Yakıt tüketimi ise sıkıntılı :)
Dizele yaklaşır beklentim yoktu ama şehir içi diyemeyeceğim yolda 10 lt altına düşüremedim. Sabit Hız olabildiğince yavaş hızlanma ve sakin Kullanım. Ortalama 32 km/h
Hız ve 10.3 lt/100 km yakıt. Km Kontrolü de yaptım bilgisayar ile aynı veriler.
Ben hala yakıtın düşeceğine inanamırum. 5 vites 70 km/h Hız sabitleyiciyle düz yolda 5 lt/100 km gösteriyor. Düşünce ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Konu sahibi arkadaş 5000 km de yakıt düşmedi yazmış siz daha ilk bini bile doldurmamışsınız. Yeni arabalarda yakıt düşmesi için birazdaha sabırlı olmak gerekiyor.ilk 10 bin bir değişme beklemeyin. Sonrası araç kullanım alışkanlıklarınıza göre yavaş yavaş oturur. Bir arkadaşın Volkswagen aracı 30 bin km de az yakmaya başlamıştı. 30 bine kadar düşmedi diyordu hep. Sonra birden bire 7 litrelere indi. 80 bin kmye kadar böyle devam etti sonra sattı.

Hoodemar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu sahibi arkadaş 5000 km de yakıt düşmedi yazmış siz daha ilk bini bile doldurmamışsınız. Yeni arabalarda yakıt düşmesi için birazdaha sabırlı olmak gerekiyor.ilk 10 bin bir değişme beklemeyin. Sonrası araç kullanım alışkanlıklarınıza göre yavaş yavaş oturur. Bir arkadaşın Volkswagen aracı 30 bin km de az yakmaya başlamıştı. 30 bine kadar düşmedi diyordu hep. Sonra birden bire 7 litrelere indi. 80 bin kmye kadar böyle devam etti sonra sattı.

Haklısınız yakıt sarfiyatı düşene kadar 4-5 yıl geçecek.
LPG LPG LPG
üçlemesi
Şaka bir yana 3 bin beş bin tamam da 30 40 binlerde araba yakıt tüketimini düşürmez olmaz öyle saçma bir şey. muhtemelen fazla yakmasına sebebp olan birşey, o arkadaşınızın bakım yaptırdığı yerde çözüldü az yakmaya başladı.
Herneyse
ben LPG taktırmaya karar verdim.
Sonuçları paylaşırım inşallah.
Saygılarımla

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benımkı 1,3 sedan 5,9 gosterıor bıraderımde hb var oda 5,3 gosterıyor yasasın dızel:D

Hoodemar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ilk 62 km gaz aldım
14-15 lt/100 km gibi bir hesap Yaptım
Bu arada bilgisayar 9.5 lt/100 km gösteriyordu
Şimdi beklemedeyim 130 km oldu depo bitene kadar bekleyeceğim
Daha sağlıklı bir sonuç alacağımı düşünüyorum. 1000 km de gaz ayarı için Lpg takdırdığım servise gideceğim. Bir etkisi olur mu bilmiyorum. Çekişli ilgili hiçbir sıkıntım yok. Bakalım depo sonunda değer ne olacak. Onu da paylaşacağım. Bayramdan önce de gaz ayarı yaptırmayı planlıyorum onun sonucunu da paylaşırım. Şu an ekonomi ile ilgilenmeden sürüyorum aracı yol bilgisayarı 11.5 lt/100 km gösteriyor. Bir arkadaşın paylaşımında okumuştum. Bilgisayar değerinden %30 fazla yakıyor diyordu. Bence 11.5 gösteriyorlarmış 17 leri göreceğim gibi geliyor. Bakalım Değerler ne gösterecek.
Saygılar

Hoodemar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımkı 1,3 sedan 5,9 gosterıor bıraderımde hb var oda 5,3 gosterıyor yasasın dızel:D
Bence de yaşasın dizel
Ama ben aracı 50 bine aldım
Dizel ise 68
Çok fark var...