Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .

myavuzs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelime yeni lastik alacagım..hangi marka önerirsiniz.kararsız kaldım..birde aracımı stabilize + asfalt yoldada kullanıyorum

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelime yeni lastik alacagım..hangi marka önerirsiniz.kararsız kaldım..birde aracımı stabilize + asfalt yoldada kullanıyorum

"Stabilize" dedin ya, michelin ve benzeri yumuşak hamur lastikler kafadan elendi bu nedenle. Bridgestone öneririm, Türkiye yol şartları için en ideal lastik bence.

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
2011 1.3 CDTI 111.yil versiyon deneyim güncellemesi:

Araç 5000 km ye geldi. Motor çok daha rahat çalışıyor artık. Hızlanmalarım ve ilk kalkış performansım arttı. Yakıtta düşme belirtileri var ama kesin değil. Zira hava çok soğudu ama tüketim aynı kaldı. Bu durumda artması gerekirken artmadığına göre düşüş olması yönünde yorumlanabilir.

Cumartesi (11.12.2010) o berbat havada Istanbuldan Ankaraya gittim. Gerededen sonra otoban ile çevresindeki araziyi ayırd etmek mümkün değildi. Müthiş bir tipi, yerde buz ve kar -6 derece sıcaklıkla Cankurtaran zirvesine kadar (1580 metre) çıkıp oradan kızılcahamama kadar gittim. Otobanda sayısız araç kalmıştı. Arkadan çekişli tüm araçlar (Doğanlar, BMW ler Mercedesler) kenarda yolun açılmasını beklerken ben 2. vitesle sakince en ufak kaymadan geçtim oralardan. Zincir falan kullanmadım. Önümde giden bir megan ardından da bir Passat felaket şekilde yoldan çıktı. Biri orta refüje battı diğeri sağ tarafa kayıp ters döndü. Bu olay belki araçtan çok sürücü ile ilgili olabilir ama benim aracım iyi bir karda sürüş tekniği uygulanınca sorunsuz geçti oraları. Lastiklerim kar lastiği değil bildiğiniz bridgestone Turanza. Ama yeni olmaları da şüphesiz faydalı oldu.

Aracın dış ısı göstergesi düzceden , bolu tünel çıkışına kadar hep -0.5 te takılı kaldı. zannederim düzcedeki tipide ısı sensörünün ucu buzla kaplandı ve ısı değişimlerine çok geç tepki vermeye başladı. Ankarada araç 1 gece garajda bekleyip buz vs herşey çözülünce dönüş yolunda böyle bir problemle karşılaşmadım. İyi ki de karşılaşmadım zira sensör arızası ise bunu servise anlatıp ispat etmeye imkan olmaz...

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 1.3 CDTI 111.yil versiyon deneyim güncellemesi:

Araç 5000 km ye geldi. Motor çok daha rahat çalışıyor artık. Hızlanmalarım ve ilk kalkış performansım arttı. Yakıtta düşme belirtileri var ama kesin değil. Zira hava çok soğudu ama tüketim aynı kaldı. Bu durumda artması gerekirken artmadığına göre düşüş olması yönünde yorumlanabilir.

Cumartesi (11.12.2010) o berbat havada Istanbuldan Ankaraya gittim. Gerededen sonra otoban ile çevresindeki araziyi ayırd etmek mümkün değildi. Müthiş bir tipi, yerde buz ve kar -6 derece sıcaklıkla Cankurtaran zirvesine kadar (1580 metre) çıkıp oradan kızılcahamama kadar gittim. Otobanda sayısız araç kalmıştı. Arkadan çekişli tüm araçlar (Doğanlar, BMW ler Mercedesler) kenarda yolun açılmasını beklerken ben 2. vitesle sakince en ufak kaymadan geçtim oralardan. Zincir falan kullanmadım. Önümde giden bir megan ardından da bir Passat felaket şekilde yoldan çıktı. Biri orta refüje battı diğeri sağ tarafa kayıp ters döndü. Bu olay belki araçtan çok sürücü ile ilgili olabilir ama benim aracım iyi bir karda sürüş tekniği uygulanınca sorunsuz geçti oraları. Lastiklerim kar lastiği değil bildiğiniz bridgestone Turanza. Ama yeni olmaları da şüphesiz faydalı oldu.

Aracın dış ısı göstergesi düzceden , bolu tünel çıkışına kadar hep -0.5 te takılı kaldı. zannederim düzcedeki tipide ısı sensörünün ucu buzla kaplandı ve ısı değişimlerine çok geç tepki vermeye başladı. Ankarada araç 1 gece garajda bekleyip buz vs herşey çözülünce dönüş yolunda böyle bir problemle karşılaşmadım. İyi ki de karşılaşmadım zira sensör arızası ise bunu servise anlatıp ispat etmeye imkan olmaz...

Astra sedan diye bir kitapta toplamak lazım benim lastiklerde turanza..

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Birşey sonradan aklıma geldi onu da yazayım. Bu aracın debriyajını biraz zorlayınca (afedersiniz) açık lağım çukurundan geçmişsizin gibi bir koku yayıyor inanılmaz kötü. En karlı bölümlerde bir - iki dur-kalk olayında mecbur 2 vitesle kalktım zorlama dediğim de o yani. Baskı balata yeni olduğu içindir tahminen. Karda sürüş tekniği bunu gerektiriyor zira birinci vitesle buzda kalkmak diye bir şansınız yok.

speed

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim astra ile bir senede 8500 km. yol yaptım. Genellikle şehir içi kullanıyorum. Aracım otomatik vites bende ilk defa otomatik kullanıyorum. Bu zamana kadar kullandığım araçlar içerisinde gerçekten iyi bir motora sahip. vites aralıklarıda gayet iyi ben çok memnunum gerçi ben aracı biraz sert kullanırım buna rağmen aracın tepkisi çok iyi hele birde sport tuşuna basınca başka bir arabadaymış gibi oluyorsun. gerçekten güzel bir duygu.

tuscan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar bende beyaz 111.yıl 1.3 cdti ile aranızdayım...aracı ankara opis çayyolundan aldım bayramın 2.günü şu an 1200 kmlerde ..araç gerçekten çok güzel 97 model astra f ile başlayan opel yolculuğumuz bayağı bi devam edicek ssanırsam..almadan önce forumlarda okuduğum hantallık vs gibi şikayetler çok keyfi yapılmış gibi geldi bana hem bu kadar ekonomik hemde sağladığı bu ekonomiye göre mümkün olduğunca performaslı forumdaki tüm arkadaşlar araçlarını kazasız belasız gönül rahatlığıyla kullanır inş...

speed

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar birde orjinal sileceklerin fiyatını bilen varmı değiştiren varsa fiyatını yazabilirmi?

edejavu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

111.yıl benzinli easytronic kullanan arkadaşlara birşey sormak istiyorum.

Araçlarınızın yakıtı ortalama ne kadar yakıyor? Ve sıfır halinde yaktığı benzin kaç binde normal hale geliyor?