Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .

onur0628

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba 2012 model astra sedan enjoy plus aldım..450 km oldu..sizce motor açma denen şeyi yapmalımıyım yüksek devirdemi mi süreyim motor sağılaşmasın diye yoksa normal devir de mi?
mu motor açma işini ben sordum aracı 0 aldığımda servis elemanı bana gerek olmadığını yeni araçlarda artık böyle bişey olmadığını söyledi bende pek dikkat etmedim motoru açayım diye şu an arabam 6000 kmde

onur0628

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
camları lazerle karartma

selam arkadaşlar benim aracımın camlarında 2 numara filim var aracı 0 alırken yaptırmmıştım ama yavaş yavaş kabarmaya başladı bu lazer işi kaç tl ye mal oluyor bilen varmı.

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti tavsiyesi

Arkadaşlar iki arkadaş birimiz sıfır birimizde 2008 astra almaya karar verdik. Bu dizel motorlardan memnun olan veya memnun olmayan yazarsa sevinirim. Kronik tabir edilen sıkıntılar varmı? mesela turbo sıkıntısı vb.
cevaplara teşekkürler

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Arkadaşlar iki arkadaş birimiz sıfır birimizde 2008 astra almaya karar verdik. Bu dizel motorlardan memnun olan veya memnun olmayan yazarsa sevinirim. Kronik tabir edilen sıkıntılar varmı? mesela turbo sıkıntısı vb.
cevaplara teşekkürler

1.sayfadaki ilk mesajı okuyun. Yetmezse tüm konuyu okuyun.. Senelerin yaşanmış bilgi birikimi var burada..
Okuduktan sonra bunu bir kenara koyup test sürüşü yapın. Sıfır sedan dizel Astra H atık piyasada yok.. Yeni sedan var. Yok ASTRA J HB sıfır alacaksanız onu ASTRA J diye arayıp ilgili konuya bakın.

PhantoM.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar forumunuza yeni katıldım ve özet olarak okudum bu konuda ki yazılarınızı. Opel Astra Sedan 2010 111. yıla özel serilerinden 1.3 cdti modelinden almayı planlıyorum ama bazı kullanan arkadaşlardan bu konu hakkında yorum bekliyorum. Gerek motorunun 1.3 cdti olması bu aracın şehir içi kullanımında sorun çıkarır mı ? Dizel araç olarak tabi ki performans delisi bi araba istemiyorum ama çok hantal diyenler var bu araç hakkında. Sizlerin görüşlerini bekliyorum.

onur0628

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar forumunuza yeni katıldım ve özet olarak okudum bu konuda ki yazılarınızı. Opel Astra Sedan 2010 111. yıla özel serilerinden 1.3 cdti modelinden almayı planlıyorum ama bazı kullanan arkadaşlardan bu konu hakkında yorum bekliyorum. Gerek motorunun 1.3 cdti olması bu aracın şehir içi kullanımında sorun çıkarır mı ? Dizel araç olarak tabi ki performans delisi bi araba istemiyorum ama çok hantal diyenler var bu araç hakkında. Sizlerin görüşlerini bekliyorum.
slm öncelikle hoş geldin ben kasım ayında 2012 model 0 astra sedan aldım aslında niyetimde bu araç yoktu ve o kadar bütçede ayırmamıştım ama olumsuzluklar yüzünden yanı 2. el alırsam sıkıntı olur başım ağırır diye düşünüyordum arkadaşlarım ve babamda yeni almamda ısrar etti gerçi fiyatını görünce babam geri çekildi ama ben almışken en fulünü aldım neyse ben daha önce 1.7 flaş kullanıyordum tamam araba çok seri ama güven vermiyordu ve yakıt fazlaydı simdi cimri bir sedanım var ve çooooook geniş ve yolda kulalanırken güven veriyor ama kesinlikle sedan alderim bagajı çok geniş içi geniş yanıız şehir içi kullanımda kılima açıkken durup kalkmak sıkıntı ve 1. vitesi pek seri deyil çok seri bir araç istemiyorum demişsin ama bu araçın sadece 1. vitesi hantal d,yer viteslerde özellikle 2000 devir üstünde çok iyi hızlanıyor benim eniştem dede h kısa vardı oda bana çok yardımcı oldu al diye yanız o kısa kasayı alma demişti bagaj çok ufak benimde tavsiyem sedan al kesinlikle ben şehir dışında 100 km de4.5 litre yaktım ve kılima açık ve 140 da yaptığım oldu şehir içindede çok yüksek devirlerde deyilde kalkışlarda çok yüksek devirlerde kalmaya çalışmazsan ve ani hızlanmalar yapmazsan yakıtından çok memnın kalırsın ama alırken özellikle turbo ve baskı balataya kesinlikle iyi bir ustaya baktırmanda yarar var yardımcı olmuşumdur sanırım en azından kullanıcı olarak fikirlerimi söyledim.

PhantoM.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm öncelikle hoş geldin ben kasım ayında 2012 model 0 astra sedan aldım aslında niyetimde bu araç yoktu ve o kadar bütçede ayırmamıştım ama olumsuzluklar yüzünden yanı 2. el alırsam sıkıntı olur başım ağırır diye düşünüyordum arkadaşlarım ve babamda yeni almamda ısrar etti gerçi fiyatını görünce babam geri çekildi ama ben almışken en fulünü aldım neyse ben daha önce 1.7 flaş kullanıyordum tamam araba çok seri ama güven vermiyordu ve yakıt fazlaydı simdi cimri bir sedanım var ve çooooook geniş ve yolda kulalanırken güven veriyor ama kesinlikle sedan alderim bagajı çok geniş içi geniş yanıız şehir içi kullanımda kılima açıkken durup kalkmak sıkıntı ve 1. vitesi pek seri deyil çok seri bir araç istemiyorum demişsin ama bu araçın sadece 1. vitesi hantal d,yer viteslerde özellikle 2000 devir üstünde çok iyi hızlanıyor benim eniştem dede h kısa vardı oda bana çok yardımcı oldu al diye yanız o kısa kasayı alma demişti bagaj çok ufak benimde tavsiyem sedan al kesinlikle ben şehir dışında 100 km de4.5 litre yaktım ve kılima açık ve 140 da yaptığım oldu şehir içindede çok yüksek devirlerde deyilde kalkışlarda çok yüksek devirlerde kalmaya çalışmazsan ve ani hızlanmalar yapmazsan yakıtından çok memnın kalırsın ama alırken özellikle turbo ve baskı balataya kesinlikle iyi bir ustaya baktırmanda yarar var yardımcı olmuşumdur sanırım en azından kullanıcı olarak fikirlerimi söyledim.

Öncelikle fikirleriniz için teşekkürü borç bilirim.
Bende sedan dışında almıcam tek tercihim sedan çünkü uzun yol çok gidiyoruz bagaj haliyle lazım oluyor.Aracı sürme fırsatım oldu bugün 1. vites dışında araba torku aldıktan sonra seri gidiyor özellikle rampada denedik bagırarak kalkıyor ama teklemiyor. Bütçem çok yok ama bir hastalığım var sunroof :). Sunrooflu 2.el astra sedan pek bulamıyorum bulduklarımda km acayip yapmış oluyolar acelem yok yılbaşından sonrada alsam olur temiz ve ucuz bulursam alacam araç astra olacak bunun dışına çıkamayız garibanız öncelik can güvenligi sonra tabi ki yakıt çok önemli bizim için..