Opel Combo C Sorunlar Ve Bakım

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba
Kadınlar günü için anneme bakım indirimi yapacaklarmış ve bizde 2 opel otomobil olduğu için ikisinide kabul etmişler. Kendi aracım astra g rutin bakımına girecek fakat 2 ay kadar önce aldığımız 2003 combo C nin sıkıntıları var. Yarın sabah erkenden bakıma girecek ve bulunduğumuz bölgede 4 gündür internet yok forumdan araştıramıyorum. Aracın sorunları hakkında öpülmemek için bir ön fikre ihtiyacım var. Araç 1.7 dti. vites farketmeksizin ayağı gazdan çekince 2 3 defa şiddetli sarsıntı yapıyor. Araç fazla yağ yakıyor 2 ay içinde yağ lambası yaktı ilk çalıştırmada ve hızlanırken mavi duman atıyor. En büyük sorunu sanırım yağ yakması. Annem pimpirikli olduğu için sadece yetkili serviste yapma taraftarı fakat forumda gördüğüm yetkili servis vakalarından sonra ön fikir edinmenin doğru bir karar olduğunu düşündüm. Yardımlarınıza muhtacım eğer çok masraf çıkartırsa aracı satmayı düşünüyoruz fakat 2.000 tl lik bi masrafı 5000 çıkartırlarsa boşuna aracı satmak istemiyoruz. Şimdiden teşekkür ederim

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracın bakımı bitmiş ve aracı teslim aldık. 6500TL tutarında bir listeyle karşılaştık. 2 adet contanın değişimi gerekiyormuş sayamayacağım kadar alt takımdaki parçaların değişmesi gerekiyormuş yetmiyor gibi şanzumanından ve aracın altından karterden baya bir yağ kaçağı varmış. İntercooler hortumu kaçırıyormuş. Üstüne birde rekor işçilik ile şanzumanın inmesi gerekiyormuş. Tuzu biberi olarakta direksyon kutusu eklemişler listeye. İlk sahibinden olmasına ve kazasız 180.000km olmasına kaportasının temiz olmasına kandık. Aracı arazi aracı olarak kullanmışlar altında vurulmayan yıpranmayan parça kalmamış lastikler resmen intihar ben bunu test etmeye korkarım dedi usta. Lastikler hariç 6500 tl fatura çıktı kısacası. Biz şuan aracı satmayı düşünüyoruz sizin fikriniz nedir? liste toplamındaki fiyat işçilik hariç 3000 3500 civarı. Direskyonunda büyük bir problem yok 1500 de onu saymasak 1500 2000 gibi parça fiyatı var. Siz olsanız ne yapardınız? Biz şuan satma taraftarıyız ama sizn fikirleriniz de çok önemli. Çünkü servis muhtemelen fiyatı şişiriyor. Şimdiden teşekkür ederim.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Birde güvenilir özel servisten fiyat alın derim ben.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazmayı unutmuşum opeL odak tan aldık fiyatı. bakımı ve sorun tespitini onlar yaptı

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Yapılan yanlış ortada. Geçmiş olsun.. Bizim Türk milleti araç alırken bir boyacıya bir motor ustası na gider ustada zaten yağ çubuğunu çeker bir iki gaz verir motor temiz der geçer.. ahh ahh. Ben araç alırken sadece kaportacıya gider değişen varmı darbe varmı bakarım birde lifte kaldırır alt tarafına bakarım o kadar.. Alt takım ve motor durumunu sen arabayı biraz kullandığın zaman anlamıyorsan hiç uğraşma o zaman.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapılan yanlış ortada. Geçmiş olsun.. Bizim Türk milleti araç alırken bir boyacıya bir motor ustası na gider ustada zaten yağ çubuğunu çeker bir iki gaz verir motor temiz der geçer.. ahh ahh. Ben araç alırken sadece kaportacıya gider değişen varmı darbe varmı bakarım birde lifte kaldırır alt tarafına bakarım o kadar.. Alt takım ve motor durumunu sen arabayı biraz kullandığın zaman anlamıyorsan hiç uğraşma o zaman.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun dileklerin için teşekkür ederim. Kullanıcı adını gördüğümde bu tür bi yorum yaptığını tahmin ettim. Aracı alan değilim test eden değilim. Buradaki amacım aracın sorunlarına yönelik çözüm arayışı. Geçmişe yönelik ah vah keşke expertiz yapılsaydı demek değil.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta yetkılı servıs fıyatı cok ucuk olmus ama dısarda ozel bı servıste yaptırrsan fıyat yarı yarıya duser bence ve bu o km de bı arac ıcın normal bı masraf sonucta baska arac alsanda olucak bu masraf yaptır ozel servısten fıyat alıpta kullan derım bence

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ozel servisten de fiyat almak lazim, cogu seyi abartmis da olabilirler.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyeleriniz için tek tek teşekkür ederim [MENTION=34830]mehmetcan[/MENTION] [MENTION=9918]Mustafaeren[/MENTION] [MENTION=39757]dark_crow[/MENTION] mobilden alıntı yapmayı beceremedim kusura bakmayın :) şuan aracı satma taraftarıyız ama dediğiniz gibi son görevimi yerine getirip pazartesi 4 5 farklı ustadan fiyat alıp karşılaştırma yapıcam. Gelişmeleri tekrar yazarım herkese tekrar teşekkür ederim.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tavsiyeleriniz için tek tek teşekkür ederim [MENTION=34830]mehmetcan[/MENTION] [MENTION=9918]Mustafaeren[/MENTION] [MENTION=39757]dark_crow[/MENTION] mobilden alıntı yapmayı beceremedim kusura bakmayın :) şuan aracı satma taraftarıyız ama dediğiniz gibi son görevimi yerine getirip pazartesi 4 5 farklı ustadan fiyat alıp karşılaştırma yapıcam. Gelişmeleri tekrar yazarım herkese tekrar teşekkür ederim.
Anadolu yakasindaysan yardimci olurum.