Opel Corsa 1.4 Elegance yakıt tüketimi ( Lpg taktırmayı düşünüyorum)

son_kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
2001 1.4 corsa elegance aldım ve araca tüp taktırmayı düşünüyorum. forumda inceledim ve 1.4 motor olmasına rağmen aracın benzinle bir hayli masraflı olduğunu gördüm. gözlemlediğim kadarıyla şehir içi ortalama 0.45 kuruş yakıyor ( yanlışım varsa düzeltin).
Tüp taktıran arkadaşlardan yardım alabilir miyim? ne marka ne model tüp takırdınız, araçla en uyumlu lpg hangisi ? lpg den sonra ne yakmaya başladı ? lpg taktırmaya değer mi ? yardımcı olursanız sevinirim..

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçlarımızın motorları aynı, Atiker sıralı kullanıyorum, çok memnunum, gayet uyum içerisinde, üstelik performans kaybım olmadı hiç. Şehir içi kullanıma göre değişken 0.19 - 0.21 kuruş aralığında tüketiyor. Tavsiye ederim.

son_kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaktı tüketimi iyiymiş ama atiker pek önermiyorlar benimde bi fikrim yok açıkcası. başka lpg kullanan arkadaslar ?

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi bir usta olduktan sonra markanın o kadar da bir önemi yok. bulunduğun ilde ki lg ustalarını araştır, belli bir marka koy kafana git taktır.

son_kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hafta atiker haftası heralde :D daha geçenlerde kaç kişiyle konuştum bizimki dandik atikeri boşver diğer vs markalar diye muhabbetler geçti. şunu taktır bunu taktır. forum böyle diyor. ostime gittim bugün kaç ustayla görüştüm kullanıcıyla görüştüm bu seferde millet atiker diyor :D sanırsam bende atikerci olacağım. benim arabama hangi model tüp gider var mı bilginiz ?

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hafta atiker haftası heralde :D daha geçenlerde kaç kişiyle konuştum bizimki dandik atikeri boşver diğer vs markalar diye muhabbetler geçti. şunu taktır bunu taktır. forum böyle diyor. ostime gittim bugün kaç ustayla görüştüm kullanıcıyla görüştüm bu seferde millet atiker diyor :D sanırsam bende atikerci olacağım. benim arabama hangi model tüp gider var mı bilginiz ?

benim sana Ankara'da bildiğim ve kullandığım tek lpg bayi var mocan brc! işçilik olsun ilgi olsun son derece başarılı. aracına ilk lpg taktıracaksan farklı yerlerde macera arama derim. ilk baştan ver işin ehline sonra başın ağrımasın. lpg muayene zamanında gider gelirsin sadece.

onurdural

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model 1.4 twinport enjoy sp aracıma BRC taktırdım 15 gün önce. Çok memnunum. Performansta olumsuz bir değişim farketmedim. Yakıt ilk depodaki ölçümüme göre 16krş / km. İzmit-Adapazarı şehir içi, aracı sıkıştırmadan sakin-normal kullanım ile.

fasarihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 1997 Corsa 1.4 GLS aldım 2 gün oldu.Bu araçlar benzinde ne yakar tl olarak? LPG taktırmak gerek midir? Benzin olsa ne yakar? LPG olsa ne yazar acaba? Fİyatı çok uyguna geldiği söylenemez bir de üstüne LPG taktırmak açıkcası istemiyorum..

Son düzenleme: