OPEL etc manual falan fistan...

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla çıktı mı mazdada da çıkıyor, önemli olan sorunların giderilebilmesi.

ab00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aboo, ne diyosun sıfırlama işine, basit bir komuttan ibaret olmalı bu.

programın türkçesini indiremiorum almancasını buldum onu ındırıorum ınınce

bi decode cekecem bu yaklasık 1 saat surer sonucta bıze hangı dılde yazıldıgını soylıcek. bizde programı ona gore decompile edip demo da sınırlandırılmıs ozellıklerın kılıdını acıcaz sonra normalde demoda calısan ozellıklerın gonderdıklerı komutlara bakacaz ( bu kısmı cıns 3 5 komuta bakarak yorum yapmak zorunda kalacaz)
benzeri bir komutu yada senın deyımınle muadilini sensorlere tek tek yollamayı denıcez. ama bu yol meşakkatli...
programın fulunu bulabılecegıme ınanıorum ama bugun zor....

yarın son finale girecem sımdı program ınıor ama yarına kadar fazla bır sey yapamam bu gece decompile yaptırır sonuca bakarız yarın yazarım.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş paylaşım yapacam diye kasma kendini, finalin daha önemli bizim ecuyu kendimiz halletme derdimizden :D

boşver şimdi finaline hazırlan sonra bakarsın yav :)

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam, merakla bekliyorum. ama op-com çok küçük bi program, 2 mb falan. indiremsi bu kadar uzun sürdüğüne göre, başka programdan mı bahsediyoruz. eğer demo op-com u kırmaya calışacaksan, içinde tam sürüm mevcut, sadece girişe izin vermiyor ve bir ayrıntı daha. op-com, çalışması için gerekli lisansı, aracı bilgisayara bağlamaya yarayan elektronik devredeki bir pic den alıyor. buna göre kırmaya çalış ve program çalışma akışı, o devre ile arabaya bağlı olmadan ilerlemez. haberin olsun.

ab00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş paylaşım yapacam diye kasma kendini, finalin daha önemli bizim ecuyu kendimiz halletme derdimizden :D

boşver şimdi finaline hazırlan sonra bakarsın yav :)

aslında finale formalite icabı gırıorum hoca proje dagıttı tum sınıfa bende ıllakı egomu tatmın edecem ya en zor projelerden bırını tek basıma aldım SAF gıbı neyseki altından 2.5 ay ugrasın sonunda kalktım ustune hoca gorunce bayıldı :D Notum bellı ..:)

kendımı paralamak deıl daha dogru acıklama ıle bılgıye açlık...Üretici hapsinden kurtulma ıstegii..ve can sıkıntısı diyelim :D bu arada acaba buradakı kac opel servis sahibinin sinirlerini bozdugumuzu mrk edıorum. :D gercı onların gorusune gore nasılsa kurcalayıp bozunca gerı donerler...

ab00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam, merakla bekliyorum. ama op-com çok küçük bi program, 2 mb falan. indiremsi bu kadar uzun sürdüğüne göre, başka programdan mı bahsediyoruz. eğer demo op-com u kırmaya calışacaksan, içinde tam sürüm mevcut, sadece girişe izin vermiyor ve bir ayrıntı daha. op-com, çalışması için gerekli lisansı, aracı bilgisayara bağlamaya yarayan elektronik devredeki bir pic den alıyor. buna göre kırmaya çalış ve program çalışma akışı, o devre ile arabaya bağlı olmadan ilerlemez. haberin olsun.

TR olanı upload edermısın bana zaten ufakmıs ben almancayı ındırebıldım tr ınmıor.

eger ızın picten verılıorsa o pic programmer almak lazım .. sen nerden aldın ? devredekı pıc ı yenıden programlamak daha kolay olur.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tr olanı yokki. bulamazsın dedim. ototeknik diye tr distribütörü bir firmada var ama vermiyor. zaaten inan bana tr olması hiç önemli değil. yeterki tam sürüm çalışsın. ben onu tr ye çeviririm. yardım laazımsa programın menüleri ile ilgili yani, haberim olsun.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende devrenin orjinali yok. ben başka bir siteden genel bir veri iletişim devresi yaptım. programı kırarken zaaten o picden lisansı isteyen ve bekleyen kısım kırılacak. pic olmayan bendeki devte ile kullanılır hale gelecek. ama dediğim gibi ben programlamadan falan anlayamıyorum ama işin mantığı bu.