opel insignia 1.6 180hp mi bmw 5.20d mi?

performans açısından insignia 1.6 180hp bmw 5.20d mi

• Kullanılan toplam oy
    146
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle bu iki arcın birbiriyle alakası yok.Dizel motorlar yüksek tork avantajlarını kullanırken dar aralıklı devir/tork çizgisiyle boğuşurlar.Hemen hemen bütün dizel araçlar aynı güçteki atmosferik motorlu aracın vereceği verimliliği veremez.Ayrıca fabrika verilerine bakacak olursak benim aracımın son hızı 215 km/s yanılmıyorsam.Peki ben nasıl olduda 230 u geçtim düz yolda?.180 beygirlik insignia her halükarda 250 km/s hızı görür, hatta geçer...

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle bu iki arcın birbiriyle alakası yok.Dizel motorlar yüksek tork avantajlarını kullanırken dar aralıklı devir/tork çizgisiyle boğuşurlar.Hemen hemen bütün dizel araçlar aynı güçteki atmosferik motorlu aracın vereceği verimliliği veremez.Ayrıca fabrika verilerine bakacak olursak benim aracımın son hızı 215 km/s yanılmıyorsam.Peki ben nasıl olduda 230 u geçtim düz yolda?.180 beygirlik insignia her halükarda 250 km/s hızı görür, hatta geçer...
ikisinden birini alabilecek gibi düşünün hangisi güçlü geLiyor bindiğinizde (biz bu güne kadar ne BMW SÜRDÜK NEDE İNSİGNİAYA BİNDİK) bundan dolayı İKİSİNi SÜREN BİRİ VARSA hangisi daha performanslı gelmiş bize söylesin diye açtım anketi...

drag_cı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi senin arbanın fabrika verisi 215 km ise senin araban kaç model kaç km bilmiyorum ama belirli bir km gelen araç (ama çok temizse hariç)fabrika verisini bile yakalayamaz çünkü fabrika motorun en performanslı km sinde ölçüyo 0-100 son süratlerini.
mesela 2 örnek vereyim bir arkadaşımın patronunda opel astra cdti 1300cc dizel aracı var patronuyla arkadaşım izmir çeşme otobanında 240 km yi gördü dedi araç. halbuki arabanın fabrika verisi 172 nasıl oluyoda o hızlara çıkıyo...!birde mesela ferrari enzo nunda fabrika verisi 360 o zaman o arabada 420 430km leri görür;)
ama bu senin yalan söylediğin anlamına gelmez tamamen kadran hatası bir honda sitesinde honda civic 1.6 araçla düz yolda 245 km gördüğünü idda eden var halbuki kadran hatası kimsenin aklına gelmiyo!

mechule_99

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
abi senin arbanın fabrika verisi 215 km ise senin araban kaç model kaç km bilmiyorum ama belirli bir km gelen araç (ama çok temizse hariç)fabrika verisini bile yakalayamaz çünkü fabrika motorun en performanslı km sinde ölçüyo 0-100 son süratlerini.
mesela 2 örnek vereyim bir arkadaşımın patronunda opel astra cdti 1300cc dizel aracı var patronuyla arkadaşım izmir çeşme otobanında 240 km yi gördü dedi araç. halbuki arabanın fabrika verisi 172 nasıl oluyoda o hızlara çıkıyo...!birde mesela ferrari enzo nunda fabrika verisi 360 o zaman o arabada 420 430km leri görür;)
ama bu senin yalan söylediğin anlamına gelmez tamamen kadran hatası bir honda sitesinde honda civic 1.6 araçla düz yolda 245 km gördüğünü idda eden var halbuki kadran hatası kimsenin aklına gelmiyo!

neden anlamak istemiyorsunuz????????

yada anlamamak için uğraşıyorsunuz??

sizin arabanızın max. verisi 190'sa, siz ibrede 210 gördüğünüzde
"hımm ben şimdi 185'le gidiyorum, 220 gördüğümde 190 yapmış olurum, daha da gitmez" mi diyorsunuz?
yada o an gittiğiniz gerçek hız vahiy mi geliyor?

herkesin aracında navi cihazı yok, gerçek hızını göremiyor. ibrede gördüğünü söylemekten başka ne yapacak?

yada Opel kullananlar bir arabayla karşılaştırırken "ben 220 yaptım" deyince diğer markanın kullanıcısı "ben 200 yaptım, benimkinin max. verisi bu" mu diyor?
oda ibrede gördüğünü söylüyor.

neden ısrarla milletin yaptığı hızları yalanlıyorsunuz?
nereye varmaya çalışıyorsunuz?

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 turbo insignia kullandım bmw nasip olmadı daha;
tercihim insignia olurdu kullandığım için değil ayrı bir havası var ve de sıfır..

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben hız yapmam zaten sadece aracın potansiyelini merak ettiğim için deneme amaçlı basmıştım.Ayrıca sen bana yalan söylüyorsun desen bile benim sana hiçbirşey kanıtlamaya ihtiyacım yok.Kadran hatasımıdır yoksa rüzgar beni önünemi almıştır bilmiyorum ama gördüğüm hızı söyledim ben.Ayrıca Vectrası olan birçok(2.0lt b1-b2) kişi 220 km üstüne rahatça çıkıyor...

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
evet kadranda çıkabilir doğrudur ama durağan yere göre maksimum yapılan hız fabrika verisindeki 1 saatte katettiği yoldur. her araçta güvenlik amacıyla %6 civarı ( günümüzde ) kadran sapma payı verilir, tabi reelde fabrika verisini geçmek de mümkün, çünkü son sürat hız ölçümleri için belirli standartlar vardır, depodaki benzinden tutunda yolcu ağırlığı ve asfalt zemin özellikleri hava sıcaklığı vs sine kadar, siz bu kriterlerden herhangi biri ve/ veya bazılarında hızınıza avantaj sağlayacak şekilde birimi değiştirebilirseniz bu durumda fabrika verisinden daha yüksek son sürate erişebilirsiniz...
ama burada şu var, önemli olan saatteki maksimum hız ya da hızlanmada onu geçerim bunu geçerim değil... zaten veriler var, hangi motorun daha atak ya da daha verimli daha sessiz olduğunun tüm verileri elde zaten, motor ile oynanmadıkça bu tür karşılaştırmalara gerek bile yok, bu kimsenin başarısı olmaz, o ürünü tasarlayanların dışında...

bu iki araç gerçekten de ayrı sınıflarda hem motor tekniği hem de dünyaca belirlenmiş olan kasa/model sınıflarına göre... satış fiyatları da birbirinden doğal olarak çok farklı...

tabi bu araç, çeşitli mecralarda abisi olarak nitelendirelecek bir model ile kıyaslanabiliyor ise kardeşin artık büyüdüğü ve beklentilerin üzerinde bir model olduğudu anlamını taşımaktadır.

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...